Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (98)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

ali, sa stii ca si sebi are perioade...sigur este de la dinti...multumesc mult pentru urarile de ziua noastra.

toanca, ce pofta imi faci si mie...mananca bucatele asa mari?

cosmi, ursoaica ....nu va mai faceti atatea probleme...si mie mise intampla...si cred ca mai sunt...cateodata se raspunde , cateodata nu, asta este...are dreptate march/monica sunt prea multe postari si noi suntem prea multe.

oricum eu citesc tot ce se scrie, mai ales de cand mi s-a facut observatie ca pun intrebari la care s-au mai dat raspunsuri....

eu sunt la serviciu. am intrat bine in focuri...este ok, mai am ceva de recuperat. sebi este cu mama si se descurca de minune amandoi, se joaca, mananca, dorm, ies pe afara...sunt o norocoasa.

bumbita si sebastian(03.01.2006)

poze sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

paula cu ce pasta de dinti va spalati pe dinti? ce periuta ai luat? sta la spalat? detalii????

bumbita si sebastian(03.01.2006)

poze sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Hai mai fetelor ... Cred ca sunteti mai "citite" decat multi scriitori. Stau cartile neincepute in biblioteci si librarii, iar noi citim pe forum. Se raspunde in limita posibilitatilor, in functie de subiect, de timp, de neuron (care tine sau nu mai tine minte cine a postat) etc. Eu una nu sunt pentru vorbele goale. Prefer sa nu scriu nimic daca nu am ceva de transmis. Asa as prefera sa si citesc , dar nu zic asta ca reclamatie. Eu va imbratisez pe toate, si nu mai fiti frustrate pe subiectul asta, neimportant zic eu, caci sunt altele mult mai importante de care trebuie sa aveti grija. Va pupim.


Deea
Ce e mic, ROZ cu doua puncte bleu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am scris o parte dintr-un mesaj si s-a luat curentul. de la 11 azi dim. acum a revenit.
Nici eu nu primesc raspunsuri sau nu se uita fetele la poze, dar asta e. Fiecare face ce vrea.
Sunt multe mesaje si de aceea mai uitam pe cate una. Eu imi cer scuze, de aceea, de un timp, in timp ce citesc imi si notez cui si ce sa raspund ca sa nu uit.

Bianca, Raisa, Alexandru, Ioana, Filip si Carla !!

Aici e o vreme de cacao, ploua si trebuia sa merg sa-mi caut ceva top pt. nunta de sambata.Poate ajung maine, daca nu....nu-mi dau jos sacoul.

Denisa si Silvi mi-a dormit marco pana la 10 azi dim. Sa vedem azi cum o fi. sper sa reusesc macar la ora 22 sa doarma.
Toanca ma bucur ca a papat mateias. Eu i-am dat lui Marco ceva vigantol cu fluor, ceva frantuzesc, parca. dar numai o luna, ca am uitat. Oricum am auzit ca nu prea e bine fluor la bebei, asa ca....
Irina ati venit din targ? cum a fost?
Paula spor si bafta in noua activitate.
Anda ai fost la noul magazin pt. copii? Cum stati cu pregatirea?
Ioana si eu am avut iahnie de fasole, dar fara ciolan afumat. Spor la gatit. eu azi ii fac lui Clau ficatei.
Moni ma bucur ca nu mai are febra Diana. de la noi.
Maraki cred ca te refereai la Moni, ea a zis ca a primit multi papucei, de are cu ce sa iasa Diana din iarna.
Marco merge singur prin casa, se tine de canapea, dulapuri. asta cand vrea sa meraga in picioare, cand nu in 4 labe.

Tocmai m-a sunat soacra, nu am mai vb. cu ea de o luna, s-a gandit sa mai sune. Bine ca i-am raspuns la telefon, tot e ceva.

Marco tot pica si pe covor si-si creapa buza de sus. Ma dispera saracutul. Nu cred ca-l doare, plange putin, dupa care nu mai are treaba, dar mi-e sa nu-i afecteze cumva dintisorii.

Merg sa spal vasele, daca tot a venit curentul, macar le spal cu apa calda (inconvenientul centralei termice).



Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea, poze Marco, filmulete Marco
nunta noastra , Antalya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

va spuneam ca i-am facut lui sebi vaccinul antirujeola...ei bine, a avut ca efect o febra foarte puternica - 39 grade - doua seri la rand....a fost groaznic, era rosu, plangea de nu-l mi puteam opri, mise rupea inima...dar cu nurofen, am rezolvat problema...sper ca a trecut tot efectul.


ce stie sa faca: stie sa pupe, cu zgomot...este un scump...vreau sa-l invat sa faca bezele la fetitele de prin cartier...

toanca, nu ti-e greu la serviciu fara el? mie mi-e un dor de mooooor!!!!

bumbita si sebastian(03.01.2006)

poze sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim0 spune:

Buna ziua!


Nu am mai intrat de vreo cateva zile. Se pare ca mersul la serviciu e mult mai solicitant decat credeam eu. Vreau sa fac atat de mult (sa merg cu copilul in parc, sa stau cu ea cat mai mult, sa pastrez casa intr-o ordine cat de cat acceptabile si sa-mi mai ramana si putin timp pentru proiectele mele)incat ma apuca oboseala numai cand ma gandesc. Dupa primele zile in care am fost ok, acum cred ca m-a apucat din nou depresia. Mi se pare ca ii fac un rau copiului pt ca nu stau cu el non-stop. Fetelor care mergeti la munca, ati trecut si voi prin stari din astea sau sunt doar eu dusa cu capul? Sper sa ma redresez in curand pentru ca gandurile astea de vinovatie imi iau chiar din energia pe care as putea s-o folosesc cand sunt cu Clara.

Toanca, Bumbitasi restul fetelor care lucrati...un sfat, o incurajare...

Pup restul mamicilor si toto bebeii


poze noi cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Salutare si de la noi,
Ursu- nu mai fii suparta,Deea a zis f.bien cum e cu cititul si raspunsul.Pupicei Raisei si tzie putere is rabdare sa trecipeste toate!
Moni- sanatate lui Diana,eu zic sa verifici cu pediatra aceasta febra si sa mergi si la ieetrviu ca nu stii dc nu incerci,e posibil sa ai o surpriza placuta, diana si cu tine si fara tine o ora in plus(din pacate cand sunt bolnavi noi nu puteam sa ii facem bine doar din ochi) tot asa va fi, i-a scazut febra deci e pe drumul cel bun.pupciei!
Silvi,Giova,Anda, ANAs, Toanca,Sim,Ali, si restul-multumim de ganduri, va pupam si o zi buna.

Despre noi-emmaier cand a fost la innot era cea mai zbantzuita si innota la greu, spe deosebre de restul, s-a mirat si profesoara, de sapt viitoare la curs va merge cu ta-su pt ca eu eram singura femeie(eu voi face poze) si sunt niste exercitzii la care fac fatza cu greu caci are 11kg- dar o sa o mai duc eu in cursul sapt sa se balaceasca acolo, plus ca s-a culcat la 8 si 30 min si si-a trezit la 8.10 si la 5 s-a trezit si si-a baut laptele 270cu cereale iar la 9.45 a papat un borcan de 213 ml cu banana si graham si nite brinza dulce-cam 30gr, ca eu nu am vrut sa ii dau mai mult, acuma doarme.
Eu treb sa merg sa ii schimb un costum fain de iarna primit, salopeta cu geaca, manusi si botosi d epus peste ghete ca normla ca ii treb de cel putzin 18 luni dc nu de 24, ca cel de 12luni e mic
Am fugit,pupicei si revin mai incolo!



Denisa
Denisa ');si Emma Andreea (17 Ian.2006)

Emma Andreea
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Salutare si de la noi,
Ursu- nu mai fii suparta,Deea a zis f.bien cum e cu cititul si raspunsul.Pupicei Raisei si tzie putere is rabdare sa trecipeste toate!
Moni- sanatate lui Diana,eu zic sa verifici cu pediatra aceasta febra si sa mergi si la ieetrviu ca nu stii dc nu incerci,e posibil sa ai o surpriza placuta, diana si cu tine si fara tine o ora in plus(din pacate cand sunt bolnavi noi nu puteam sa ii facem bine doar din ochi) tot asa va fi, i-a scazut febra deci e pe drumul cel bun.pupciei!
Silvi,Giova,Anda, ANAs, Toanca,Sim,Ali, si restul-multumim de ganduri, va pupam si o zi buna.

Despre noi-emmaier cand a fost la innot era cea mai zbantzuita si innota la greu, spe deosebre de restul, s-a mirat si profesoara, de sapt viitoare la curs va merge cu ta-su pt ca eu eram singura femeie(eu voi face poze) si sunt niste exercitzii la care fac fatza cu greu caci are 11kg- dar o sa o mai duc eu in cursul sapt sa se balaceasca acolo, plus ca s-a culcat la 8 si 30 min si si-a trezit la 8.10 si la 5 s-a trezit si si-a baut laptele 270cu cereale iar la 9.45 a papat un borcan de 213 ml cu banana si graham si nite brinza dulce-cam 30gr, ca eu nu am vrut sa ii dau mai mult, acuma doarme.
Eu treb sa merg sa ii schimb un costum fain de iarna primit, salopeta cu geaca, manusi si botosi d epus peste ghete ca normla ca ii treb de cel putzin 18 luni dc nu de 24, ca cel de 12luni e mic
Am fugit,pupicei si revin mai incolo!



Denisa
Denisa ');si Emma Andreea (17 Ian.2006)

Emma Andreea
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

In primul rand felicitari bebelinilor care implinesc cateva luni buuuuuune!

SIMO hop si incurajarea in persoana : sunt la serviciu de cand a implinit Diana 3 luni (deocamdata 6 ore ca alaptez); mai lucrez si acasa contabilitatea la o firma (primele 2 luni dupa nastere doar alaptam si faceam conta ) si nu in ultimul rand calaresc netul,in specia DC-ul
Calculeaza cat timp imi ramane sa ma joc cu Diana Noroc ca sta tati cu Diana sau mai vine buni,ba l-a trimis mami si pe taica-meu cu Diana la plimbare - deci si cu bunicu' Rezultat - e foarte sociabila si se bucura cand ne intoarcem,dar (inca) nu plange cand plecam de langa ea. De bucatarit bucatarasc cand am chef,ca timp imi fac daca exista chef (sau cand e musai sa trimit ceva socrului de 76 de ani,ca si pe el il avem in gestiune) ,dar mai gateste si mami. Curatzenia e in sarcina lul Ghitza,iar la chestii mai speciale ma ajuta mami (ca nu-l vad pe Ghitza spaland geamuri,desi e o idee,ar trebui sa il invatz,ca nu strica ) Evident ca pun si eu mana asa cat sa nu zic ca nu fac nimic in special la categoria aranjat haine sau alte cele prin dulapuri. De spalat spala masina si le intinde si le strange tot Ghitza Evident tot el spala vasele si le pune la loc.Nu mai zic de cumparaturi ... si comisioane ... tot Ghitza Asta e din categoria cum il cresti asa il ai Mai greu o fi cand va incepe si el munca,atunci buni e baza dimineata!

Acu' serios vorbind,trebuie sa mai imparzti si altora din sarcini (numai sa ai cui ) ca sa iti faci mai mult timp liber pentru Clara. Si sa nu te agiti ca nu e casa luna si bec,mai bine te joci cu ea ,ca timpul ala nu se mai intoarce.Nu ma intreba cum arata casa asta vara cand veneam de la birou si fugeam toti trei pe strand,sa stam la aer curat (e plin de verdeaza) cu Diana. Ce curatzenie si gatit si conta? Altadata ... cand ploua N-are rost sa te mustre atat constiintza,ma mai apuca si pe mine da' imi trece de musai
Revin.


MONI de DIANA (01.01.2006),ALBUME DIANA ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> FILMULETZE NOI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

LA multzi ani sarbatoritzilor de azi!

Am zis ca incep cu asta si neuronu'

Denisa
Denisa ');si Emma Andreea (17 Ian.2006)

Emma Andreea
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput