Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (98)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

quote:
Originally posted by toanca
1.
Da, da corect: CINE ARE DE VANZARE UN PICUT DE RABDARE?
PLATESC ORICAT
2.AL mau bebel ce credeti ca a mancat aseara: macaroane cu branza si ou facute la cuptor, gen budinca: si i-a placut mult.
La cat nu mananca de cateva zile nu mai stiu ce sa-i fac si ce sa-i dau de mancare.
3.Voi le dati bebeilor Zimaflor?


Deci, raspunsuri:
1. Daca ma mai gandesc putin poate iti dau eu putina!
2. Ai pus tot oul? Deci ai angajat bucatar ... foarte bine Matei da-i inainte.
3. Am citit un articol ca daca au iesit toti dintii poti sa ii dai, acum intreaba si tu dr. este cel mai sigur.





Poze Raisa Ioana
www.dropshots.com/Ursoaica" target="_blank"> Filmulete Raisa Ioana

Ursoaica acum ursulinei Raisa Ioana (5.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Eu nu am atras nimanui atentia ca nu citeste, nu este obligat nimeni sa citeasca.
Am fost intrebata si am raspuns.





Poze Raisa Ioana
www.dropshots.com/Ursoaica" target="_blank"> Filmulete Raisa Ioana

Ursoaica acum ursulinei Raisa Ioana (5.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Am intrat sa vad ce mai e pe aic, afara plaou si e urat
Moni ai grija cu Dia ca nu-i bine sa faca febra mare, lor le creste febra f usor si te trezesti ca face convulsii. Sa o inveliti intr-un cearceaf umed si pune-i supozitor de paracetamol, vezi daca gasesti varianta straina.Cand vine doctorita?
Paula, felicitari, noi mai stam cu spalatul dintilor pana ni se egalizeaza
Toanca, eu nu iam dat si nu-i dau Zimafluor, cel putin deocamdata.A fost f dezbatut subiectul si pe DC, eu un astiu ca nici la oamenii mari nu-i prea bun.Am decis sa nu-i dau nimic pana la in an si mai vad ce apare pana atunci.
Irinutza, si uite si rabdare. Nu are rost sa te necajesti ca-i transmiti si Sabinei starea ta si devine si mai incordata.la varsta aceasta bebelasii sintetizeaza inca totul f simplu, au nevoi pe care se asteapta ca noi sa le intelegem chiar daca ei nu si le exprima. Ei plang atunci cand stiu ca le trebuie ceva si vad ca nu primesc acest lucru si plang atunci cand noi le oferim ceva ce lor nu le trebuie.Cat despre faza cu mancatul, nu-i bine sa insiti daca ea nu vrea, isi formeaza o reactie de respingere pe care greu o va depasii ulterior. Cand nu vroia sa pape Alain ii dadeam pace, il luam cu altceva 10 minute si incercam sa-i ofer altceva. Incearca sa-i dai cate un suculet de fructe in care poti sa pui si ceva fructe mixate.Ia totul ca o joaca, e singurul lucru pe care ei il stiu acum, sa se joace.Ascultati muzica frumoasa, scoateti toate jucariile la interval.incearca sa o imiti in ceea ce face, prostiti-va impreuma si se va relaxa si ea.Alain rade in hohote cand vede ca fac si eu ca si el. Daca iti faci probleme ca nu are aportul necesar de fier si calciu, da-i niste Vi-Sol e un sirop cu multivitamine si eu ii mixem in biberomul de pranz 2-3 lingurite de carne si il bea fara sa stie ca a infulecat si carnita. La fel poti sa-i pui si branza de vaci mixata si galbenus de ou.Fa-i cate un ceiut cald, poate ii place si poate e si dezhidratata si nu vrea sa pape.Fa-i laptele putin mai diluat, nu stiu ce formula ii dai dar milupa e prea concentrata daca o faci dupa cum spun ei, eu pun la 8 masuri de milupa 270 de apa.Scuze ca m-am intins asa dar am incercat sa-ti zic ce fac eu, pupicei.
Cosmi, Maraki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Fetele, azi se pare ca facem vaccinul.....dr mea draguta a pastrat o doza pt bebelul meu problema asa ca ieri cand am sunat-o a zis ca daca e ok sa merg azi la 15,30 ca desi a terminat campania de vaccinare ne asteapta. Dimineata cand s-a trezit Razvanelul, dupa pupaturile si zmotocelile de rigoare, la schimbat scutecul i-am pus si termometrul si surprise: 37.6....stiu ca nu e mult dar pt vaccin e suficient de crescuta temperatura. Asa ca sper ca dupa somnicul de pranz va avea temperatura ok si putem sa facem si noi vaccinul, ca imi sta dupa ceafa grija asta........
Cu cititul, si eu citesc, dar daca nu raspund inseamna ca habar n-am despre subiectul respectiv, sau s-a mai raspuns cu alta ocazie. Eu nu cred ca e cazul sa postam mesaje de genul :"referitor la x chestie, nu stiu ce sa-ti raspund. "
Toata lumea citeste mesajele, dar daca nu are si raspunsul se abtine
Fug sa termin ciorbita si iahnia, ca m-a sunat al meu sot sa vada in ce stadiu sunt ca de 3 zile pofteste la iahnie cu ciolan afumat.va dati seama ca n-am facut nimik

Ioana si www.babiesonline.com/babies/r/razvan%5Fgabriel/" target="_blank">Razvan (03.12.2005)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">


"Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Despre Zimaflor stiu ca exista o gramada de chestii chiar pe forum. Ce am retinut eu e ca exista o corelatie intre florul existent in apa(?)tarii in care locuiesti si suplimentarea cu fluor. Adica, daca in Germania de ex se da Zimaflor (habar n-am, am zis si eu o tara la intamplare) nu e musai sa se dea si in Canada, unde poate ca nu este necesar, organismul acoperindu-si nevoiea din dievrsele surse naturale existente in tara respectiva....habar n-am daca ati inteles ceva, parca Ana de France a povestit mai pe larg despre asta!


Ioana si www.babiesonline.com/babies/r/razvan%5Fgabriel/" target="_blank">Razvan (03.12.2005)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">


"Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

SILVI am sunat-o acum acasa,Dia are 36,9 dar tot i-am zis sa ii mai pun un supozitor preventiv. Zice ca e maraita si tot cu mana in guritza Dae de papat a papat .Azidimineatza cand am vazut 39,i-am pus la picioruse niste batiste cu apa si otzet. Pediatra n-am chemat-o inca.Nici nu cred ca o chem,vad eu daca mai face febra azi.

Am vorbit cu o prietena si cica a auzit ca la firma unde am interviu azi e tot patron italian si scartzar Si mai si ploua afara Plus Dia racita,vad eu daca mai merg pana acolo

MONI de DIANA (01.01.2006),ALBUME DIANA ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> FILMULETZE NOI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Ioana, cand aud ce retete faci ma ia foamea, mama de cand n-am bagat o iahnie cu ciolan...poate fac si eu maine.
Moni, eu in locul tau as insista sa o vada un medic, copii fac febra mare noaptea, ce te faci la noapte daca face febra mare si n-ai tratament?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Cucu!!
sunt la servici si mai am 5 min pauza.....si profitš!

Mira mami de DAVID (15.08.2002), DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)

POZE CU NOI

Franta aug-sept 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Io citesc tot dar sunt prea sclerozata ca sa tin minte sa raspund la toate fetele.
Ce-am retinut:
MONI, pup Di, sa nu mai faca febra.
COSMI, bravo lui Stef pentru kg si inaltime!
TOANCA, rabdare nu am, ca ti-as da, de Zimaflor nu stiu, trebuie sa intreb pediatra, parerile sunt impartite.
IOANA, vaccin usor, fara dureri si efecte secundare!
BUMBITA, spor la treaba la munca! Super ca o ai pe mamica ta sa se ocupe de bebe! Tare mi-as dori si iooooo!
CUSCRA, un pupic mareeeee de de la ginerica pentru frumusica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Ursoaica, cu cat dai kilu de rabdare?
Da, am pus tot oul, in sensul ca am pus doar galbenusul; spre ca ai inteles....
Da, pe bune stii ce bune au iesit?
Si mie imi placeau......


Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca

Mergi la inceput