Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (86)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Asa ca eu m-am lecuit sa mai intru la capitole sau topicuri de 'dat cu parerea" in mod gratuit. N-am mai intrat la discutii generale decateva luni...... intru pe unde mi- util si aici, ca ma simt tare bine intre voi

Anda draghe (cum zic unguroaicele care "eu nu stii bine romaneste la mine" - am avut o vecina in copilarie) n-ai tu chef sa scapi odata de astrograma aia care te bantuie de vreo 8 luni incoace?!

Ripley si eu de la tantari/paianjeni/purici fac umflaturi din alea meseriase si vad ca ambele fete m-au mostenit. Virgil n-are nici pe focu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

off topic total: nu cititi, e pt mama di tutti si sar peste mail, sorry: mama di tutti, as avea chef sa-ti determin odata ora aia, dar trebuie sa ma lansez intr-o chestie care cere niste timp. adik, cum am facut pentru altcineva de aici, care nu stia ora bine, sa fac trei variante de previziuni pentru anul care a trecut, trei variante ca si cum ai fi nascuta la 3 ore diferite, pe care le banuim noi pana in acest moment, si tu iti alegi (dintre alea trei) varianta care a reflectat anul tau trecut. altfel bajbai rau in previziuni viitoare, adik ar fi eronate, cu o ora (minut adik) incorecta. lasa-ma sa ma apuce cheful de asta si fac asa.

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

mesaj pt Anda: aoleu, daca stiam ca e asa complicat o lasam balta! Tu ziceai ca mai sunt doar cateva intrebari si gata. Vezi ca ora o determinasem, mai ramasesera fineturi. Anul trecut - il stii si tu: mi-a mers bine, am nascut-o pe Nati, a fost un an bun cum n-am avut de mult. Linistita si fericita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Mai fetelor ,are 38.6 acum ,deci i-a scazut dar putin ,ce ma sfatuiti sa fac acum?I-am bagat Eferalganul la 21:30 ,ii mai pot baga si Novocalmin??Daca da ,cind ,la cat timp dupa Eferalgan???
Iar Nurofenul sa fie la 4 ore dupa Panadol???Sau 6?VA ROG SA-MI RASPUNDETI !!

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZE DE LA MUNTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

mama di tutti, ai mess? ca m-am saturat de gmailul ala-chat

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Anda, cred ca pot face rost de pe laptopul lui V.
Zice Virgil ca are probleme cu laptopul, nu prea merge sa si-l conecteze. Zice sa-mi instalez un client de mess.- trillian-ul. Imediat, numa sa-i raspund madutei

Maduta iti raspund imediat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

MADUTZA da-i supozitorul cu Novocalmin la 4 ore de la Efferalgan, adica la 1:30. Nu mai da Panadol, cum zicea si Lavi, nu are sens la febra asta.

Multa sanatate si ia maine dimineata legatura cu un dr. NEAPARAT sa-i puna un diagnostic corect.

Tania & BB Stefan (17.12.2005) Nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

madutza, cum zice tania.

mama di tutti, trimite-mi pe gmail un id de mess


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Maduta, daca pana in 4 ore face peste 39, poti sa-i bagi atunci Novocalminul. Daca nu, lasa-l in pace si verifica inca o data peste 4 ore. (la 1.30). Daca doarme, nu-l trezi, apreciaza tu cu mana.
Asaaa. Peste 4 ore, daca are intre 38 si 39 da-i nurofen (nu mai ai voi sa-i dai paracetamol decat peste 6-8 ore de la precedentul); daca are peste 39 baga-i novocalminul.

Apoi, peste inca 4 ore de la ultimul antitermic luat (la 5.30) ai voie iar sa-i dai paracetamol. Sau una dintre nurofen si novocalmin, aia pe care nu i-ai dat-o la 1.30. Alegi in fctie de temperatura.

Scara eficientei este:
paracetamol < nurofen < novocalmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Ia uitati o statie orbitala recomandata de cuscra Tania pt Anutzache.... mult mai devreme dar si acum radem cu tati
http://www.buburuza.com/Scripts/prodView.asp?idproduct=359

Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Mergi la inceput