Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (86)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

revin si eu cu pb mea:
Fetele din bucuresti, pe data de 28 oct tre sa venim la cununia civila a finilor nostri care stau in Drumul Taberei. As vrea sa-mi spuneti pe unde se poate ajunge dinspre Bacau ( Ploiesti )mai usor in zona Primariei sect 6. Daca puteti sa-mi dati un traseu . Noi venim cu masina si nu am vrea sa unblam ca nebunii prin capitala.Please!!!! Poate reusim sa ne si vedem cu ac ocazie, pt ca voi sta 3 zile in Bucuresti.



Gabriela si Mateea Ioana 7.12.2005
Mateea la cules recolta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

test pt. lavi

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

e la ora buna!!!!!!! Doamne, fa sa nu dispara minunea, ca acum cateva zile cand ne-am bucurat degeaba!

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

anda iu-huuu!!!

gabitaco - casa de casatorii sector 6 a ramas in Drumul Sarii, unde e starea civila? Ca nu stiu sigur! Daca da, trebuie sa ajungeti la Razoare si de acolo e omediat. Soferitelor, explicati-i voi mai bine!!

madutza - nu care cumva sa-i dai Panadol, Calpol si Eferalgan una dupa alta, ca toate sunt paracetamol, asta probabil stii. Trebuie sa treaca minim (parca) 6 ore intre 2 doze de paracetamol.

Vezi ca nu-si fac efectul imediat, dureaza v'o juma' de ora.

Peste 39 mai bun e Novocalminul (algocalmin) alternativ (la 4 ore) cu Nurofen. Paracetamol e apa de ploaie peste 39.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Ina, de acord cu Simina si Lavi. Nu sta asa daca esti ingrijorata si nu te simti ok. Pupici multi si Doamne ajuta sa fie bine

O fi postat Anda, da' nu i-a trecut ora Madutza, nu se simte bine puiul, de aceea geme. Mergi totusi la medic! Chiar in Bucuresti e imposibil sa nu gasesti unul la ora asta in timpul saptamanii.

Feli, voi sunteti mai bine?

Miha, ma bucur ca puiuta se simte mai bine, noapte buna si usoara fara febra!

Lavi, si eu am unoeri reactii maretze la tantari sau paianjeni (nu stiu exact care e predatoru' niciodata, normal) mi se face o umflatura cat un ou de bibilica.... trece in 2-3 zile fara nika.

Acum sa va zic ca ne-am vazut cu Noki, Sarah si Adi la noi acasa pe la 18.30. Sunt fte draguti, Sarah e o scumpa roscatica si plina de energie care s-a iubit din prima cu cainele nostru si la fel si cu Ana, care vazand la Sarah a facut si ea cu manutza prima oara . O sa incerc sa pun si cateva poze, da' nu am ca gatesc.... deh, de cand cu bona mi-e jena sa fluture gheturile prin frigider.

In continuare imi place fte mult, e clar ca am fost norocosi iar Ana o place si accepta fte bine.

Ma laud ca ne-am reglat la somn normal si linistit deja de vineri seara n-avem treaba, e drept ca se oboseste ziua de mama focului. Cred ca si faptul ca papa ceva consistent inainte de laptic conteaza fte mult.

Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Madutza io votez ptr supozitor cu Novocalmin e cel mai bun ptr febra mare. Si combinatia de Efferalgan cu Nurofen alternativ e ok. Incearca sa i le pui in lapte, ceai, suc ceva..trebuie sa le ia. Daca totusi nu scade..fuga la doctor cu el.

Miha ai vazut ca am avut dreptate cu antibioticul? Si cu combinatia de antitermice la 4 ore? Ca doar abia am trecut prin asta, cum sa nu stiu..preferam insa sa nu stiu. Pupicei la Bubu si noapte buna..sa va treziti maine sanatoase

Of Doamne...nu mai vine soarele odata si prin "scutecul nostru"? Ca numai bb-lusi bolnaviori avem, mamici triste si belele. Poate un pic de garie sa ne ridice moralul

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 9 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze poznase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Hehehe, Ando, ai postat cand eu inca nasteam la mesajul meu

Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

he, he, sa mai scriu, ca ce bine e sa dai mesaje "normale"...

siminaf, de ce nu intri mai des? stiu ca ai fost suparata o perioada, dar acum?

ripley, aoleu!?

madudta, dar novocalminul ala de cica face minuni? baga un d-ala!

mey, am intrat, prima oara de cand sunt pe forum, la sectiunea Cabinetul de psihologie, sa vad ce se scrie p-acolo. si p-orma am intrat la zona zoster....mare e gradina lui Dumnezeu...Acuma, e cam urat, ca asta e barfa, avand in vedere ca nu postez acolo ci comentez despre asta aici, :)), dar...sunt persoane care se baga in seama cu maxim de efervescenta, dom'le!!! Apare clar din postari ca nu au suficienta eperienta de viata pentru a-si da cu parerea pe subiectul respectiv, dar se lanseaza, dom'le in niste constructii diletante, ceva de numa, cum ar spune ardelencele.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

ah, iar vorbiti de astrograme?
pai vreau si eu, daca tot m-a gasit anda pe nu-s ce lista antica... pleaseeeee...

anda, mami de bb vladut
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

piticul la 6 si la 7 luni

varsta lui vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

mey, stiti ca va intrebasem acu' ceva timp unde sa-i trimit pe ai mei cu ocazia celor 30 ani de casatorie. Ete, nu-i mai trimit nicaieri, ca mama vrea nu-stiu-ce cercei speciali, pe care ma duc maine sa-i vad (sper sa nu-mi cada fatza si portofelul), asa ca tata iar ramane pe dinafara, ca n-am bani si de excursie. La anul va intreb iar.

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput