FIV in Ungaria 3

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

lavinia ,,melutzica este tare ocupata..eu sunt sigura ca iti va raspunde cat mai repede..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

"tine aripioara asta, voinice, si cand ti-o fi mai greu...sufla..."

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Fetelor,
Sunt o aspiranta la bb ca si voi!Suntem multe care va citim zilnic, dar nu va scriem sau o facem foarte rar.Eu m-am hotarat sa fac FIV la Szeged, dar peste vreo 3-4 luni cand o sa avem probabil gigeii buni.Pana atunci ma bucur alaturi de voi de reusite si sufar pt fiecare esec.Am si eu o singura intrebare, deocamdata: cat costa un FIv+ICSI cu tot cu tratament, consultatii, medicamentatie sau ce mai e nevoie?Pe voi cam cat v-a costat cu tot cu drum, cazare, etc?
Va pup si sper sa treceti la gravidutze cat mai repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Fetelor!!! m-am intors de la Szeged...

In primul rand vreau sa va multumesc la toate ca ati fost alaturi de mine si m-ati incurajat, sunteti niste fete cu adevarat deosebite Mika, Zori, Auburn, Andicu, Crinuta,Liana, Mirabela, Leliuta - in mod deosebit si mersi frumos

Distanta de e de 122 KM, prin Cenad, drum ff bun... programarea era la 15:15 ora noastra, ajungen la 12 in szeged, dupa harta postata aici foarte usor gasim clinica... si merg direct s-o gasesc si sa vedem cum e .... mare surpriza nu am programare... dupa ce le explic ce si cum ca zori mi-a facut programarea cand ea a avut Et si asta dupa mine era pe 11.09, ajung la concluzia ca au gresit ele si defapt eu era programata pe 20.09 care era prea repede.... n-o mai lungesc... vb ele cu Chivu si el ma primeste, imi iau actele, sotul meu deja stia care era Chivu din descrierea facuta de Andicu... Dupa toate emotiile cu programarea intram la Chivu : totutl calm , linistit, dosarul meu frumos facut.. subliniat cu rosu in el datele importante - mi-a placut, o discutie normala ...fara sa trebuiasca prea mult sa-i explic ca eu vreau FIV.. imi zice ca imi face un eco si un control dupa care revenim... am ramas cam cu gura cascata de masa si de faptul ca dr. nu a intrata decat dupa ce eram acoperita...profesionisti...revenim in birou si incepe ...
- cum am ajuns la el? - i-am zis de Andicu chiar am povestit
- daca stiu ce inseamna aceasta procedura? - da...
- verdictul final: pe profilul hormonal pe care il am, sterilitatea fiind doar de natura tubara, si gigeii sotului fiind ok am toate sansele sa raman insarcinata prin FIV - mi-a repetata de 2 ori
- mi-a scris reteta pentru AC, pe care le incep in a 2 zi de CM si in ziua 9-10 ma duc la eco, incearca sa-mi produca 5-6 ovococite, de cand incep stimularea pana imi face ET dureaza 10-13 ziletimp in care trebuie sa merg din 3 in 3 zile, si spera ca cel tarziu in prima sapt. din DEC sa fiu gata..mi-a dat si contractul in engleza... si sa nu mai fumez - de maine ma las..


Nu mai stiu ce sa va spun... aveam atatea...

Andicu sa fie Dumnezeu alaturi de tine, un puiut sa-ti ramana in burtica Trebuie sa fie bine - ai sa vezi...

Crinuta pe tine te astept cu vestile bune!!!

Zoriscuza-ma, dar eram panicata

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabela11 spune:

Pussi ma bucur ca esti multumita de "profesionistii"din Szeged.Sigur Mos Nicolae iti aduce ceva!
Andicu, Crinutza va tin pumnii!
pupici si la gravidute !
Nu in ultimul rand pupici pentru Mi-ka si Alexia


Mirabela 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabela11 spune:

Fetelor, sa nu uitam de Rh, cea care a dat cele mai importante informatii cu care a inceput odiseea Szeged!
Mai stie cineva ceva de ea?
Rh,poate ne scrii cateva randuri sa stim ca sunteti bine!
Te pup
Mirabela 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

andicule, supeeer productie , de data asta sigur o sa fie cu ochisori, pariez cu tine daca vrei .
Tinem pumnii in continuare !!!

pussi, deci te-ai hotarat sa mergi mai repede la Szeged si ai renuntat sa mai incerci la Sovata...foarte bine ai facut, ca timpul trece...Acum nu mai ramane decat sa te lasi de fumat ca deja ai intrat in linie dreapta

mirabella11, multumim de pupici si iti intoarcem si noi pupicii de doua ori mai mult
Rh nu a mai dat nici un semn de viata pe DC de cand a plecat in primavara in Italia...i-am scris si PM si e-mail, cred ca si andicu i-a scris, dar nu ne-a raspuns la nici una..cine stie...sper sa fie bine si ea si bebicul ei ... tare mi-ar place sa ne mai dea un semn de viata, caci ea ne-a dat cele mai utile informatii de pe acest topic care ne-au usurat cautarile...
mirabella, as vrea sa te mai intreb ceva, dar nu as vrea sa te superi pe mine...nu te gandesti sa mai incerci un nou FIV la Szeged? Ar fii pacat sa renunti...

Pupici la gasca de szegediste

http://pg.photos.yahoo.com/ph/mika_2702/album?.dir=/4894re2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

Liana30..pai ce sa mai fac...cam cum zici tu..apar..dispar...apar...disper si nu mai apar..
ma tot gandesc...FIv...adoptie..nici noi nu stim...insa deocamdata nu facem nimic..."ne" refacem dupa operatiile ce le-am avut(cotul meu a fost facut bucati si prins cu multe fiare ca sa stea)..si timpul trece..cam atata...a..si ma mai agit cu vecinul meu care e bolnav de leucemie si incerc sa intiez o campanie pentru el aici pe forum..dar nu reusesc...mi-au scos subiectul...acum am trimis tot ce mi-au indicat..si tot degeaba
insa...va urmaresc...si ma rog pentru cele ce fac FIV si nu numai...sa li se implineasca visul!

anda


www.romanian-portal.com/forum/forum_posts.asp?TID=6942&PN=1" target="_blank"> IONUT STEGARU ARE NEVOIE DE AJUTORUL NOSTRU


"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

diciulee multa sanatae si multa bafta in ceea ce faci..o sa incerc sa pun si eu ceva acolo..am citit tot!!
plegatura mea..cat ma bucur ca totul e bine si incepi Ac..gataaa lasa si tigarile ca si io incerc sa le las de pe acum..si multa bafat..voi sta aproape!!
Mika pup io printzesa ta!!
mirabela io stiu ca nu vei renunta..ia da tu mana la olteanca si hai tot inainteee!!
si eu i'am scris lui Rh nici eu nu am uitat'o..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

"tine aripioara asta, voinice, si cand ti-o fi mai greu...sufla..."

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Astept parerile voastre : Fundatie care sa sustina costul unei fertilizari
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=86647
Multumesc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Buna dimineata,

multumesc pentru incurajari... e prima zi fara tigari... stiu ca nu trebuie sa fumez, dar nu-mi gasesc locul...

PUSSI

Mergi la inceput