Prichindei martie - aprilie 2005 (112)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rp spune:

Doamne, am ajuns si ziua asta. Mara sta linga mine la birou, pe scaun de oameni mari, si deseneaza cuminte pe o foaie de hirtie.

Multumesc, dragele mele, pentru sustinere. Astazi sint mai bine, ma cam doare burta, dar macar nu mai singerez. Fac tratament, bb e bine si e ... baiat.

Marutza, iubirea noastra

roxana 16s+ si marutza (22.03.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rp spune:

Danuta, La multi ani! si sa fii sanatoasa. Ai petrecut foarte frumos de ziua ta.

Caramella, ce frumos ca va spune "te iubesc". O pupam pe Alicia.


Minunea n-a durat prea mult. Va pup.

Marutza, iubirea noastra

roxana 16s+ si marutza (22.03.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaevelin spune:

rp, felicitari,pupam cu drag fratiorul
caramela :)) m-am distrat. da,intr-adevar plina de personalitate micuta ta
danuta gradinita nemaipomenita(chiar asa e) si nemaiauzita nu e, din contra, e f bine auzita adica cunoscuta (cea de pe paciurea).

Poze frumoase cu noi
filmulete dragute

"Sa traiesti pe pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul soarelui in fiecare an" -- Ashleigh Brilliant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Hi, girls!
Am revenit aseara, obositi, dar incantati si gata sa reluam experienta cat de curand. Am avut parte de clipe frumoase, inedite, dar si de peripetii pe care intentionez sa vi le impartasesc intr-un mesaj ulterior.
Nu am apucat sa citesc decat pe ici pe colo si nu am vazut decat ca rp va fi binecuvantata cu un baietel. Felicitari si sanatate muuuulta sa fie totul bine pana la capat!

Revin mai pe noapte. Va pup!

Geani si Daria (03.04.05)

Daria, carliontata pupacioasa

Varsta Dariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

gegea, bine ai revenit, asteptam cu interes povestea si pooooze.
Din pacate Anca Micaela a pierdut sarcina, a scris la topicul de prietene. Suntem alaturi de ea si la bine si la rau, si o asteptam sa ne mai povesteasca despre Ema si despre ea cand credea ea ca este pregatita!

Continuare:

rp, felicitari pt purtatorul de putzi din burtica, sa creasca mare si sanatos si sa va bucurati de el!

mamacita, cum esti dupa a doua zi de munca?

andruzza, pe unde sunteti? ce e cu voi? Probleme? Ne e dor de Rares cel nazdravan

caramella, , Alicia e f descurcareatza. Nici eu nu as fi ras, dar cred ca s-a descurcat f bine. MAi cum sa o impinga mai?! Se poate?



Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Da ligia, am deschis si dincolo si chiar vroiam sa editez si o voi face.

anca micaela, next time va fi cu succes cu siguranta! Te pupam cu drag si te sustinem!

Geani si Daria (03.04.05)

Daria, carliontata pupacioasa

Varsta Dariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Azi mi-am intrat in paine cu ce-mi place mai mult:anesteziile;am avut 5 cezariene in cele 6 ore de munca.M-am intors obosita placut si vesela.Alexut a fost la fel de cuminte,ba chiar bona a aspirat prin casa cu el alaturi citindu-i dintr-o carte,sa nu se plictiseasca,saracuta,cat munceste.Cand am venit si m-a vazut intrand a inceput sa aplaude,drept care m-am topit,m-am facut baltoaca

rp,felicitariiiii,vei avea o fetita si un baietel,minunat!Chiar,zuzu ce-o mai face?
Imi pare rau ca nu mi-am exprimat parerea in legatura cu proiectele voastre de viitor,zuzunaki.Chiar in aceasta problema ma simt mult prea"externa"ca sa dau sfaturi.Consider ca este o decizie care va apartine strict voua doi,important este sa fiti cat mai independenti,ma intelegi fara sa detaliez.
gegea,bine ati revenit!Abia astept sa calatoresc virtual la Paris,retrospectiv,alaturi de voi
ligia,multam de interes,de fapt tuturor prietenelor mele de aici,se stiu ele care
caramella,povestita,peripetia e plina de haz,dar evident nici eu nu m-as fi amuzat in locul tau.Totusi,puici voua,ambelor,ca tare ati fost dragute
ellinia,suna bine ce spui tu acolo;e momentul pentru un respiro,"prietenii stiu de ce'.Judecand prin prisma lunii care a trecut,in care m-a ajutat dadaca,pot sa-ti spun ca este benefic si ptr.mine[cred ca ati simtit ceva mai multa culoare in mesajele mele]si pentru Alexut,care,simtindu-ma mai relaxata si avand si variatie,e mai linistit.Bine,oricum el are un fond de copil cuminte si serios,plin de tact si inteligent[cra,cra,cra],problema veritabila,care s-a atenuat si asta de cand sunt mai odihnita,fiind insomnia.Asa ca multa bafta!


Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

meniu,cat mai am timp;azi:
-mic dejun-lapte cu chec
-pranz-supa
-pui cu fasole verde si iaurt[1-2 lingurite];i s-a parut insuficient,asa ca a papat si o ciuperca mare gatita la cuptor cu cascaval si marar[am facut ptr.noi umplute,si separat,ptr el,in aceeasi serie dar in alt vas,doar cu marar,unt si casca]cu paine
-o nectarina
-cina-lapte cu cereale cu musli si 1 mar;iar i s-a parut neindestulator,desi au fost 150 g,si a papat si o felie de chec si 1 iaurt de 150
-seara-lapte


Mai ziceti,tot asa,cand aveti timp,sa ne inspiram

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cenia spune:

Mai, dar ce tonus are mamacita! E plina de viata! Ne-am fi asteptat sa vina frinta de la servici si ea vine vesela si binedispusa.
Care e reteta succesului?
Noi, in alta ordine de idei suntem mai bine, nu mai tusim decit rar.Muci avem ii aspir doar odata seara. As dori de mai multe oridar scrie ca doar odata si ma conformez. Azi ne-am plimbat, am cautat huse pt logan ca linga scaunul lui David e jale. arunca biberoanele si a patat bancheta din spate.acum imi pare bine ca s-a adaptat si nu mai face scandal.am o prietena care nu are nici o problema, merge pina la Piatra Neamt si nu spune nici pis.Acum incercam sa ne dezobisnuim de carut. seara ii dau laptele apoi incercam sa ne spalam pe dinti(am fost la dentist, dar asa...de forma ca sa ne obisnuim), nu orea sta la operatiunea asta, apoi mai vrea "tau" adica biberon cu apa de obicei, si se foieste prin pat pina adoarme in cele mai ciudate poziii.
Fetelor merci pt raspunsuri, am vrut o parere ca al meu plinge...parca il taie!
Azi a fost comic: i-a dat piciorul printre gratii la ciine si l-a descaltat(asa cred, ca nu stiu cum a fost exact, ca eram cu spatele) si a fugit ciinele cu papucul. a inceput sa zica:"nu nu" si nu pricepeam de ce. cind mi-am coborit privirea, nu mai avea un papuc si bruno ("buno")zburda ca un minz. asa ca trebuia sa ma vedeti cum alergam prin tarc dupa papuc ca nu vroia ciinele sa mi-l dea, credea ca ma joc.A povestit la toata casa cu "papu"adica papucul si buno.
ok pa pa va las

la lac
niste poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cenia spune:

Meniu:
8:o felie de piine cu salata de piept de pui
10: o bucatica covrig
12:lapte cu cereale 250 ml
16: supa cu piine
18: ficat pui cu piure si porumb
21 250 ml lapte si ceai
vad ca al meu maninca cam putin, dar...poate ca e un pic bolnav.

Mergi la inceput