Piticodromul festiv de sept-oct 2005 (142)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns locca spune:

albastru de rusia? foarte frumooos.

Ruxandra, mama de Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Kid felicitari motanului campion!

Kristinutza felicitari pentru master !

La multi ani Ioana!!

Am admirat in poze tortul lui Vladut,pe Ana cea mai cea.

Irina bine ca si-a mai revenit Vladut..noi nu avem inca masele.

Gina
sa fie bine bebe nr.3 si sa ai o sarcina usoara in continuare!

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*


uite cat am crescut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Nu e albastru de Rusia, e albastru de Anglia...rasa se numeste British Shorthair, nuanta lui de culoare este BLUE, mai sunt si alte culori, notabile (si pe care le cunoasteti) sunt cele cu dungi, Silver Tabby, cum vedeti pisicuta din reclama Whiskas, ea e aceeasi rasa cu Dex, dar alta culoare. Albastrele de Rusia au ochii verzi (al meu are ochii portocalii) si sunt mult mai slabe si mai ascutite la fata. Britishii sunt grasuti, rotunzi si au o blana mai deasa si mai aspra. Mie mi se par si mai frumosi, mai ales ochii portocalii sunt superbi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Kid, . Habar nu aveam ca exista si albastru de anglia. Am vazut ca are ochii portocalii si parca stiam ca aia de rusia au ochii verzi intradevar. Oricum, britishul tau m-a topit.

Ruxandra, mama de Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Scriu pe fuga , asa ca nu stiu daca voi termina de scris tot ce as vrea sa spun.

In primul rind , la multi ani tuturor copilasilor care au fost sarbatoriti in ultimele zile .

La multi ani ,Ioana !

Diana , multa sanatate lui Mihnea !

Felicitari motanului campion !

Dupa o saptamina de gradinita Mihnea a racit ,dar s-a molipsit de la mine ,nu de la copii .Inca mai plinge dimineata cind il las in bratele educatoarei si fug , dar foarte putin ,cam 5-10 min.La amiaza maninca aproape tot fiindca stie ca daca papa tot vine mami si il ia acasa (asta imi repeta si acasa , probabil asa ii spune educatoarea).

Cel mai important lucru pe care voiam sa il spun e ca ,in sfirsit ,m-am urcat singura la volan .Si am inceput sa diversific traseul.Din nefericire ,ieri s-a defectat masina mea ,am ramas fara baterie



Gabi , mama de Mihnea (3-01-2004) si Tudor (20-09-2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

Locca, pacat ca nu ai venit si tu cu Matei...poate daca ere ceva concurenta era si Milan mai interesat de fete

felicitari kid!
Mihaela, bine ai revenit! sa se bucure Alexandru de camera lui!

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Aici citeva poze de la taiatul motului

Gabi , mama de Mihnea (3-01-2004) si Tudor (20-09-2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Kid sa mai pui si alt poze. e superb motanul!

Gabi ai doi baieti super !

Vera am admirat-o pe Iulia, e o scumpa !

Irina, mami de Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Buna zanelor!!!
Unde credeti ca sunt?
Da, ati ghicit! La servici, bleah!
Azi e treaba cu acomodarea, nu fac nimic; de maine insa...
Am sunat acasa acum o juma de ora si Ana doarme; mi-e deja dor de pui!
Pe de alta parte in dimineatza asta m-am mai odihnit si eu nitel la servici.
Multumesc mult pentru incurajari, imi sunteti tare dragi!
LA MULTI ANI NUKA!!! SA CRESTI MARE SI FRUMOASA!!!
Ruxandra, ce ma oftic, eu am vrut sa sun la tine dar am crezut ca nu te-ai intors inca din voiaj...chiar ma oftic! Dar lasa ca mai vii tu prin Militauri si musai trebuie sa treci pe la mine!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana30 spune:

Tonnia,exista o forma de diazepam pe care o poti administra acasa in caz de nevoie,DIAZEPAM DESITIN,e un tub care are in capat ca o pungutza.Se administreaza intrarectal prin apasarea pungutei.
Din pacate exista riscul ca cine a facut convulsi o data sa mai faca la febra mare,asta pana pe la 4,5 ani.
Din cate mi s-a explicat am inteles ca de fapt se fac mai frecvent in cresteri bruste ale temperaturii.Se pare ca exista si o sensibilitate transmisa genetic de a face crize convulsive febrile.Intr-adevar sora sotului meu a facut in copilarie asa ceva.Acum nu stiu ce sa zic daca-i asa sau nu.
Cert e ca de acum incolo is cu stresul de a nu face febra mare si cu diazepamul la purtator mereu.


Mergi la inceput