Parndorf

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns didiyki spune:

Dragelor,cred ca va pierdeti in amanunte cu acest parndorf,care este un mare fasssss.Mai bine ati merge in SCS unde gasesti lucruri de foarte buna calitate la preturi excelente.Nu va limitati la Parndorf nu merita,daca aveti bani sa mergeti in Austria la cumparaturi,atunci mergeti si in SCS pentru ca nu veti regreta.Eu am doi copii si ii imbrac numai de afara,mai ales din SCS.Toti patru, din tara ne luam doar strictul necesar restul de afara.Veti spune ca suntem snobi,dar cred ca deja esti snob daca iti cumperi lucruri naspa din tara la preturi foarte mari.Va doresc o zi placuta!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Ai perfecta dreptate cu SCS!!! Eu deja mi-am programat o vizita acum in ianuarie, plec pe 16 sper sa mai prind reduceri. Insa SCS este un mall, in schimb Parndorf este outlet. Sa fiu sincera, prefer un mall cu colectii noi decat un outlet.
Nu, nu e snobism, cate mi-a povestit un amic ca se intampla in Plaza...mi s-a zburlit pielea...cica sunt fel de fel de fabricute pe langa Europa, se fac acolo de toate. Mai sunt unii care pun etichete si gata! Plus ca hainele de firma, cam 70% sunt fake-uri. Si eu mai cumpar de aici doar in situatiile de urgenta, ca sunt femeie si mai apar evenimente la care am nevoie de ceva nou, in rest, Viena!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns octopusu spune:

Dar ce inseamna SCS? Si unde este exact?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

http://www.wien-vienna.at/shopping.php?ID=6
Uite aici, sper sa te ajute. Au si Ikea pe acolo pe o suprafata imensa, dar nu m-au mai ajutat picioarele sa ajung si pana acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didiyki spune:

SCS inseamna- shopping center sud-pentru ca este situat in partea de sud a Vienei pe drumul spre GRATZ.Mai este unul in nord SCN dar este destul de slabut,dar frumos.Pentru cele care aveti copii, in SCS, gasiti un magazin imens plin de jucarii si accesorii cu tot felul de reduceri.Merita sa mergeti in Austria chiar daca este sa va si plimbati.O zi buna!!!Daca mai aveti intrebari va raspund!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Ma alatur voua si comentez ca Pardorf e un fel de Europa din Bucuresti e groaznic .......anul acesta am luat tzeapa, anul trecut am mers in SCS si mi-am luat o multime de lucruri dragutze, nu scumpe si calitate net superioara la resturile din Pardorf. Pt cine nu stie, nu merita acest asa zis "OUTLET" te invarti nu au nici un magazin cu jucarii pt copii si nici macar un market si sunt acelasi preturi ca in Romania, hainele calitate prosta da sunt ca cativa euro dar eu vreu sa vad intradevar reduceri nu la KICH ci la toate produsele deci???? ...... pt tzeapa care mi-am luat-o. As fi vrut sa ma fi intors inapoi in Viena, dar eram cu gasca dupa noi si era mai greu.

Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Citat:
Nu, nu e snobism, cate mi-a povestit un amic ca se intampla in Plaza...mi s-a zburlit pielea...cica sunt fel de fel de fabricute pe langa Europa, se fac acolo de toate. Mai sunt unii care pun etichete si gata! Plus ca hainele de firma, cam 70% sunt fake-uri.


Carrye, poti sa ne dai mai multe amanunte? Despre ce firme este vorba?

Daca nu poti sa scrii aici, poate imi trimiti un PM.

merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Iarna trecuta am luat o groaza de la parndorf. Anul asta doar de la mango ce am luat, de la adidas cate ceva si cam atat.
De la SCS am luat multe din H&M, restul ori nu aveau marfa stralucita, ori nu aveau reduceri mari.
Cam slabut, oricum, in comparatie cu anul trecut.
Am cheltuit tot cam la fel, dar am venit cu haine mult mai putine ca in 2008. Si la cat a urcat euro acum....zau daca mai merita mers.


_
Gio13+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Aaaa! Deci nu sunt singura dezamagita de excursie! Nu vreau sa credeti ca ma bucur ca v-ati intors fara cine stie ce, dar am crezut ca am fost eu tampita si nu m-am uitat atent, dar pe cuvant daca am putut sa iau ceva...mi se pareau niste carpe ce era mai ieftin si in rest, n erau cine stie ce reduceri. Nu mai zic nici eu nimic de euro...
Si eu la fel, iarna trecuta a trebuit sa mai cumparam o geanta sa ne putem pune toate cumparaturile si plecasem in vizita. Anul asta am plecat cu valiza goala, noua, imensa ca sa am unde pune cumparaturile si m-am intors cu ea cum am plecat.
Sunnyday2007, nu mai tin minte ce firme, oricum si dintr-astea nike, adidas, puma. Oricum, stiti si voi ca avem fabricute unde se cos haine pentru o multime de firme foarte mari. De la H&M pana la Hugo Boss, Zegna si altele. Si mi-au spus foarte multi ca hainele din mall-urile noastre sunt fake-uri 70%.
Chiar eram intr-o zi cu un prieten care avea un tricou Lacoste, nu mai stiu ce ne povestea dar a zis ceva de genul aratand spre tricoul lui, tricou de 10 euro luat din Turcia.
Cine stie ce haine de aici sunt originale. De asta tin asa mult sa le iau din alta parte, insa sunt suparata ca ma simt neputincioasa, simt ca nu o sa fim niciodata mai mult decat saracii Europei, care or sa isi permita din ce in ce mai putin luxul de a calatori, indiferent de motiv.

Mergi la inceput