Parndorf

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

quote:
Originally posted by Carrye

Buna!
Eu plec la Viena pe 9 ianuarie, cu speranta ca atunci o sa fie o perioada buna pentru shopping.
Pe de alta parte, mi-am propus sa vizitez cat mai mult si sa nu vad mai mult de o data un oras. In conditiile astea, as vrea sa si vizitez Viena. Cazarea la hotel m s-a parut destul de maricica, voi sta 6 zile acolo.
Am vazut ca se pot inchiria apartamente in regim hotelier.
As vrea sa va intreb daca imi puteti da o optiune de cazare acceptabila in Viena. O sa fim 2 persoane.
Multumesc.



Hotelul Etap (www.etaphotel.com, cauti Viena) - dotari de baza ( sa nut e astepti la cine stie ce), curat, cu dus si WC in camera, parcare subterana (contra cost, dar oricum nu prea poti parca in alta parte, iar daca mergi cu avionul esti scutit de aceasta grija), aproape de statii de metrou pe linia directa cu centrul... noi am stat acolo asta vara si ne-a placut. E plin de romani oricum, familii intregi... dar merita. Have fun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

A, si apropo, pt. cele care vor sa mearga la outleturile din Budapesta, stiu o pensiune excelenta, ieftin, curat, aproape de "obiectiv"...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ameea spune:

quote:
Originally posted by Carrye

Buna!
Eu plec la Viena pe 9 ianuarie, cu speranta ca atunci o sa fie o perioada buna pentru shopping.
Pe de alta parte, mi-am propus sa vizitez cat mai mult si sa nu vad mai mult de o data un oras. In conditiile astea, as vrea sa si vizitez Viena. Cazarea la hotel m s-a parut destul de maricica, voi sta 6 zile acolo.
Am vazut ca se pot inchiria apartamente in regim hotelier.
As vrea sa va intreb daca imi puteti da o optiune de cazare acceptabila in Viena. O sa fim 2 persoane.
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ameea spune:

quote:
Originally posted by Carrye

Buna!
Eu plec la Viena pe 9 ianuarie, cu speranta ca atunci o sa fie o perioada buna pentru shopping.
Pe de alta parte, mi-am propus sa vizitez cat mai mult si sa nu vad mai mult de o data un oras. In conditiile astea, as vrea sa si vizitez Viena. Cazarea la hotel m s-a parut destul de maricica, voi sta 6 zile acolo.
Am vazut ca se pot inchiria apartamente in regim hotelier.
As vrea sa va intreb daca imi puteti da o optiune de cazare acceptabila in Viena. O sa fim 2 persoane.
Multumesc.

Buna.Iti recomand Pension Madara,central.Camera dubla e 44 euro/noapte cu mic dejun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

ameea da mai multe detalii depsre pensiunea asta.
Manu zi-mi si mie de pensiunea din Budapesta, adresa, cum se numeste, cat e pe noapte. noi am stat la Hotel Stadion, dar e 100 euro dubla/noapte. e foarte aproape de Ikea si de un centru comercial.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ameea spune:

quote:
Originally posted by Giova

ameea da mai multe detalii depsre pensiunea asta.
Manu zi-mi si mie de pensiunea din Budapesta, adresa, cum se numeste, cat e pe noapte. noi am stat la Hotel Stadion, dar e 100 euro dubla/noapte. e foarte aproape de Ikea si de un centru comercial.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Da,Pensiunea Madara e pe Alserstrasse 39,f.aproape de metrou(U 6).Fata de Catedrala SF.Stefan e la 2 Km distanta,de Mariahilferstrasse la 1,9 Km,Opera 1,9 Km. Oricum,cauta pe Google:Pension Madara Viena,si ai mai multe pagini in legatura cu ea.Succes!(daca te mai pot ajuta cu ceva,intreba-ma).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

pensiunea nu este chiar in Budapesta, ci intr-o suburbie, BUDAKESZI, la aprox. 5-6 km de centrul Budapestei (Moszkva ter, legatura directa cu autobuzul 22) si la 2-3 km de centrele comerciale. Este pe strada principala din Budakeszi si se numeste "Keszi panzio" au si camere duble si triple, mic dejun inclus, parcare (de fapt e o curte mare), dubla e 40 euro cu mic dejun inclus. Are si site: www.keszipanzio.hu. Proprietarii sunt o familie tare cumsecade!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

multumesc fetelor de info. notez tot si cand am nevoie, daca mai am nelamuriri va contactez.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sharkbogdan spune:

quote:
Originally posted by carolinah

Am fost si ne-am intors. Am mers cu masina din Bucuresti (14 ore) si am stat la Paprika Csarda. Conditii f bune, mancare buna, preturi bune, multumesc de recomandare.

Am cumparat o gramada de lucruri. Preturile mi s-au parut excelente pt un designer outlet town. Deci trebuie sa tineti seama de faptul ca nu este Complexul Europa sau mai stiu eu ce. Chilipir nu inseamna ca gasesti tricouri cu 3 EUR, ci ca gasesti tricou de designer cu 30 EUR, de ex. Adica o pereche de Levis 501 costa 60 EUR, numai daca sunt extra-reduceri e 40 etc.

Cu alte cuvinte si ca sa concluzionez este ca daca aveti pretentii la calitatea hainelor si pantofilor pe care ii purtati merita sa mergeti! Rapartul pret-calitate este f bun.

Drumul cu masina mi s-a parit criminal. Sunt terminata, nu am reusit sa imi revin inca.

Carolina, cu Alina si Ana... si tati, evident





vreau sa ajung si eu acolo in ianuarie .
puteti sa-mi dati cateva indicatii privind traseul pana la paprika si de acolo pana la parndorf ?
merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Va multumesc mult pentru informatii. Abia astept sa ajung si sper sa fie ok perioada pentru cumparaturi. Ca sunt in post de cumparaturi pana atunci...:(

Mergi la inceput