Piticlontzi de iulie-august 2004 (198)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatza am cetit tot ,am vazut si poze dar azi am memoria mai scurta ca de obicei,adica nu tin minte nimicaSa fac totusi un efort,pupam obrajiorii bucalatzi ai Ilincai,mi se pare mie s-au sa inaltzat binisor de la ultimele pozici?
Pupacim smecherasul de Matei,Robi ai noroc ca esti blonda,nepotul meu cand se supara pe mama lui ii zicea ca vrea o "mama cu parul lung si blond"in legatura cu caminul si eu tot la anul preconizez sa o dau si tot in cartier,dar depinde foarte mult cum se comporta anul asta cu febra!Ar fi insa super daca ar fi colegi
Liliana,nu ma risc,inca, astept provinciapoate mai sar niste bunici in ajutor ca altfel nu se poate!
Marina incepi sa-ti faci publicitate intai pe forum si p-orma iti pui firma in fatza casei?
Magda,noi la capitolul pampers folosim doar noaptea,pentru ca mai avem deja cumparat iar cand il terminam,gata,mai ales ca demult nu l-a mai pishulit!In schimb mai avem seri cand adormim cu degtutzele in gura,rusinica noua!!!Mandra mea cred ca este singurul cupil care se bucura cand merge la somnic,este tare fericita cand o imbrac in pijamale si adoarme foarte repede!
avem si noi freo 2 zoze cu strungareatza
http://pg.photos.yahoo.com/ph/gorodeii/detail?.dir=57c1re2&.dnm=7bdare2.jpg&.src=ph
si cu babutza
http://pg.photos.yahoo.com/ph/gorodeii/detail?.dir=57c1re2&.dnm=a4fcre2.jpg&.src=ph
pupici

gorodeii

aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

'Neatza!
Mey, da' bate oare un vant de depresie tomnatica, ca si pe mine m-a cuprins o stare de aia de n-am chef de nimeni si de nimic....Asa ca, Olivia, suntem in club!
Lumi, vazut Ilinca Bafta cu avansul!
Ioana, Matei e iremediabil indragostit de Maria, mai ales ca a observat ca au acelasi model de sandalute cu care stam in casa, numa ca ale lui sunt bleu!
Carmen, sa fie intr-un ceas bun nashitul! Si noi vrem sa mai botezam un copilas dar inca nu sunt solicitari, ma tot rog de fina mea sa-mi faca o finutza mica si frumoasa, dar e greu cand n-ai casa ta si te mananca soacra de vie!
Liliana, bb2 vine...cand vrea el, eu de principiul asta sunt, si vine atunci cand te lasi dusa de val si nu te mai gandesti la asta. La noi asa a functionat cu bb diktator pe care l-am asteptat un an sa apara in burtica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Grasanele la raport!...:)
Io behai in continuare, febra nu am avut asa ca de aia nu bagam paracetamol...insa aseara mi-era asa rau ca am luat deodata cu pastilele mele unul...sa fie...

Roberta...e amar ceaiul ala de la coaja de lamaie....mamaaa...Da' l-am baut pe tot!...:)

Liliana, Maria nu imi face controlul de calitate in fiecare dimineata. Saptamanal numa'...
Az' dimineata s-a trezit la 7 si a inceput sa peroreze pe chinezeste (pardon, japonezo-congoleza e de fapt). Mai baga cate un cuvant normal..."peste" "asta e?!"
Si pentru ca ma iubeste nespus imi da cate o palma (ea isi intinde mainile in lateral ca atunci cand arati ca e ceva mare, dar are asa o viteza ca simt de parca imi da cu caramida in cap!) eu zic "au"...ea se bucura "uau!...hihihi!"
Am primit si bonus azi dimineata, un cap in gura! Eu am fost asa uimita ca nu am avut nici o reactie...ea a comentat "pac! hihihi!"
Cum de ma doare pe mine asa tare si pe ea nu, nu inteleg...:))))

Azi a chirait iar cand a crezut ca am plecat. De fapt intrasem la dus, ca ma duc la ecografie (tineti-mi pumnii!). Dupa ce am terminat am iesit din casa fara problema. O data ce stie ca am plecat e linistita, nu ma mai cauta...

Asa...uram succese maxime la bebedoi!
O zi excelenta sa avem!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Le-am admirat si pe Ilinca si pe Maria...doua dulceti.
Ioana, oricum Maria e campioana si la scapat de pampersi, si la facut la tufanica si la vorbit...:)))

Carmen, doamna nasa, sa faci poze multe sa ne arati...Petrecere frumoasa sa aveti!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gama spune:

~neata, multumesc in continuare de noi urari de "bun-venit"!In dim asta am hotarat sa ma uit pe la copilasii vostri, mai dar frumosi sunt, de unde i-ati luat, mai aveau????
Deci nu trebuie sa ma gandesc ca n-am perseverat noi in leg.cu pampers-ul, caci eu ii pun cand plec de acasa si nopatea, numai in casa sta fara si la pranz doarme cu saltelutza protectoare si s-a obisnuit sa nu mai faca!Sa traiasca bona!Oricum, a venit frigul si nu-l mai poti dezbraca in parc sa faca pipi!Matei mai face surprize pe salteaua super-ortopedica a lui taica-su!
Dorsilia,dim.la ora 8 eram la stomatolog, am trait starile tale, mi-am ars si eu niste tesut, dar m-am obisnuit, merg de 6 ani cu pauze!

POZE MATEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Roberta, dar mai ai in dotare chitzchitzurile de la sandale?Ca la noi dimineatza bunica Geta le scoate iar dupa amiaza eu le pun,ca deh am nervii mai tari!!Apropo,va asteptam in vizita la porumbei
Cristalina,intr-adevar Maria este fruntasa la pampers,da Magda nu stia!!!Si eu am fost racita in primul trimestru de sarcina si am mancat la gros miere de albine cu felii de lamaie(frecate bine)ca cica este mai bun decat strepsil si am luat doar un paracetamol ca nu mai rezistam.Sanatate si pupici botoshicii si samburicii
Fetele,week-end placut,eu plec ca m-a invitat sotiorul la pranz la chinezarii ca ne lasa singurele tot week-end-ul,asa poate imi mai trece supararea
pupici

gorodeii

aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Toate bune la eco...toate bune la analizele de coagulare de sange (asta stiam)...
Samburica e bine sanatoasa si placenta nu este inserata pe sept!
E in cealalta camera (din stanga, Maria a fost in cea din dreapta).
Noroc ca a fost dotata muma-sa cu apartament de doua camere in burtica...fiecare cu camera ei!....hehehe
La 11 saptamani ma prezint la dublu test si la ecografia de translucenta nucala.

Cu sau fara francofonie, eu facui mai putin pana la medlife acum decat data trecuta...:)

Nu ca e foarte interesant, da' simteam nevoia sa dau raportul!...

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Ioana, weekend placut si pofta mare...:)

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Hi, hi, Ioana, chitzaitorile de la sandale le-am scos de la inceput ca simteam ca ma lasa nervii O intrevedere intre pitici la porumbei chiar se cere ( e chiar culmea ca nu reusim si noi sa ne intalnim, chiar daca stam la doi pasi), numai ca ajungem cam o data pe saptamana, cand cere in mod expres sa-l duc acolo. Cand eram motorizati (adica mergeam cu carutul) bantuiam toata ziua pe acolo, acum e prea departe si zice ca-l dor picioarele!Poate duminica dimineata, ca si noi suntem singuri tot week-end-ul!Si pofta buna la chinezarii!
Monica, bine ca-i bine cu samburica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Buna fetelor,ma iertati va rog ca n-am mai intrat insa n-am timp nici sa respir.Am dimineata 6 ore de cursuri si cind vin acasa nu stiu de ce sa ma apuc intai.Seara cad moarte,nici vorba sa mai deschid calculatorul.Adica -l deschid sa fac lectii cu serban pe mess cu toate ca mi se inchid ochii .
De soacra mea ,slava Domnului,merge spre bine,a suferit o interventie la coloana,dar sunt pronosticuri bune.Isi misca degetele,are un tonus destul de bun,acum face fizioterapie,se pare ca pina la craciun v-a sta la pat,totusi.Maśltumesc tuturor pentru urarile de bine,cind o sa vina in vizita la mine ,o sa-i traduc toate cuvintele voastre frumoase.Abia am venit de la ea de la spital,Cado minunatul a descoperit telecomanda de la pat si a basculat cel pat in sus si-n jos pina ce a ametit saraca bunica-sa.Ea fiind in patul cu pricina.De altfel,s-a coborit cumintenia la noi in casa,n-am vazut pina acum asa copil cuminte si intelegator,nici macar Serban nu era atit de cuminte.
Alte noutati nu mai am,in we o sa stau sa citesc pe indelete ce ati scris si sa ma uit pe poze.Va pup pe toate cu mare drag.

Mergi la inceput