Mamici de ianuarie - februarie 2007 (22)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miciurin spune:

Liuda, eu nu ma simt mica deloc! Cat despre politica nu am nici un fel de inclinatie sa fac! Ete vorbeam si noi ca tsatsele pe marginea shantzului, daca tu fusesi plecata! Hai nu da cu paru acum !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

fato nu eram plecat!!! eram aici citeam dar avand in vedere ca ati avut un subiect bun de discutat doar la betie - adica politica nu m-am bagat si eu ca nu se merita!!!Crede-ma la viata mea m-am cam saturat de senatori, deputati si alte pasari mari - mai ales cand le vezi viata si comentariile pe care le fac... si cum se comporta inafara politicului.... ma ia greata!!! Sant unii care mai au un pic de retinere macar in lume nu isi iese din piele, in schimb marea majoritate... iti vine sa versi cand stai la o masa si vezi cum se da in spectacol de mare ce este si important!!! Nu mai comentezi!!!

Va pupic pe buric.

Liuda si o burta de 23 sapt + 4 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

mai fetelor deja m-am saturat de cata lamaie am bagat in mine si m-am trezit cu o stare mai rea decat ieri. mai trebuie sa ie4s si din casa pe vremea asta, ma consoleaza numai gandul ca o sa-mi vad bebelina. sper din suflet sa fie totul ok.

Marina 23+

burtika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delfinuta spune:

Amaya iti multumesc mult pt incurajari si cred ca asa este cum spui, insa ce sa-i faci in zile cum e asta ma mai apuca si pe mine...

Liuda stiu ce zici ca toti sunt o apa si un pamant, dar faceam si noi conversatie, ca de schimbat oricum nu putem schimba nimic...din pacate.

Michelle multa sanatate si putere iti doresc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

imi este foame !!!!
alt subiect - mai fierbinte si mai actual si mai in voga pe aici pe la noi!!!

Va pupic pe buric.

Liuda si o burta de 23 sapt + 4 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delfinuta spune:

si mie imi este foame! De fapt in ultimul timp imi este cam tot timpul foame! Eu am azi mazare cu carnita de vita la mine, iar diseara fac pui cu sos alb a la Liuda si tocanita de cartofi cu ciuperci si pui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Messa spune:

Eu sunt racita cobza si e oribil de infecta starea pe care o am. Nu pot sa iau mai nimic si de ceai cu lamaie si miere mi-e deja greatza.

Am nasul infundat ca o gura de canal in bucuresti si tusesc ca un cal ofticos si ma doare capul, pe care il simt de trei ori mai mare si de 5 ori mai prost si parca am caltzi in gat (nici nu pot sa vorbesc, si asta ma deranjeaza, pentru ca trebe sa injur in gand - ce injur? UE, francofonia, presedintele Sudanului mare francofon, restul de maimute din cauza carora 700 de sinistrati raman totusi fara case, 20 de scoli raman nerenovate, 40 de tomografe raman necumparate, 3 km de autostrada raman nefacute, ploaia, raceala, clientii, toamna, virusii, "presedintii" frantei doi-intr-unul "jac si rac", gatul meu rosu si harjait... etc etc etc)

A propos de interesele cu intrarea in marea hazna UE, apoi fetelor, cui sa-si vanda produse ieftine si proaste - suntem o piatza buna, aproape virgina, pentru iaurtzi cu amidon si gelatina (vezi porcaria aia de Casa Buna de la Danone), rosii de plastic si carne de laborator. Ii urasc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINATXA spune:

Fetelor hai sa va ajut sa alegeti meniul astazi....Ce ziceti de branza cu rosii?Eu asta mananc toata ziua astazi.

18+ http://pg.photos.yahoo.com/ph/naomi_creamy/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aiska spune:

Ca tot vorbeati ,in Finlanda mi se par foarte scumpe hainele pentru gravide si bebelusi.Doar la reduceri 50% uneori mai gasesti ceva la preturi rezonabile.
Nu ma mira pentru ca in Gemania traiesc cam 90 de milioane de locuitori iar in Finlanda nici macar 5 200 000!Va dati seama ce piata de desfacere mica este?!

Ca sa va dau exemple:un blug de gravida (nu salopeta) costa cam 40 de euro in magazine, pe net unele firme micute il ofera cu 70-80 de euro!
Un body de bebelus im magazine costa cam 6-8 euro,la reduceri(daca ai norocul,timpul si energia sa le prinzi)il iei cu 3-4 euro.

O caciulita de bebe poate costa intre 4-5 euro ca e facuta de firma finlandeza,nu calitate portugheza sau turceasca!!! La fel sta treaba si cu ciorapeii, chiloteii, manusile,etc

De costumasele pentru iarna care aici trebuie neaparat si nu se fabrica decit in tarile nordice asemenea materiale speciale, ajung si la 50 de euro.

Asta va spun ca sa va faceti o idee ce preturi urite sint pe aici.

Sabina 22+
mamica lui Aleksi Joel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delfinuta spune:

Messa esti o draguta! Nu dispera cu raceala ca asta e, rabdare cateva zile ca nu trece repede..

Alinatxa ai intrat la regim?

Aiskastai linistita ca noi oricum va intrecem la preturi. Exemplu: zici ca un blug costa acolo cam 40 euro = 1.400.000lei, eu am cumparat de la ML de pe mosilor pantalon gen blug negru cu 2.700.000 si mi-au dat o bluza gratis( m-am scosZ)

Mergi la inceput