Mamici de ianuarie - februarie 2007 (22)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Da,Delfinutzo,si eu ma oftic ca trebuie sa platim dublu sau mai mult la orice in Ro,de parca nu am fi saraci destul.Neamtul are o lozinca:si sa aibe bani,el nu da mai mult!
Noi suntem si mandri si falosi din fire...de parca asta tine si de foame.Asta e,poate ne trebuie mai multe suturi in dos sa invatam si noi ceva.


Hainute bb

Dana 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delfinuta spune:

Nu stiu cate suturi ne-o mai tb noua sa ne revenim..Eu oricum am impresia ca mergem din rau in mai rau, iar de la 1 ian cu intrarea in UE cred ca ne va fi IMENS de greu. Ne minunam de cata lume pleaca din tara, insa la urma urmei asta probabil e ultima solutie..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miciurin spune:

Eu zic ca suntem haliti de veverite cand o sa intram in UE. Foame o sa scrie pe noi. O sa dispara o gramada de afaceri mici din care totusi o gramada de lume isi ducea existenta linistita. Sa nu mai zicem de bietii pensionari care tre sa faca fata cu pensia lor de 60 Euro la intrarea Ro in UE. Saracii parintii nostrii au muncit o viata sa fie umiliti acum la batranete!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delfinuta spune:

Mai bine incheiem subiectul asta ca o sa ne apuce depresia. Eu si asa ma gandesc uneori ca daca n-o sa avem destui bani ca sa crestem copilu cum trebuie, daca nu ne ajungem financiar acu cat voi sta eu acasa...daca..daca...si uite asa intru in panica uneori. Slava Domnului cu pana acum nu avem de ce a ne plange..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Pai nu l-ati auzit pe Barosu' ala sau cum io zice, de la UE, ca sa nu intrebam ce poate face UE pt noi ci ce putem face noi pt UE. Iete Kennedy-ul din el. Ce naiba sa mai facem noi ca suntem storsi ... . Tot noi sa facem. Or sa ne stoarca si mai tare de bani ca vad ca incep cu reguli si pt cum sa creasca iarba.

Auziti fetelor, ca sa revin la trebi mai importante (cel putin pt mine), din ce analiza se vede Calciul. Ca io am o vaga impresie ca mie nici nu mi-a dat sa fac Calciu.


Cata 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miciurin spune:

Cun adica din ce analiza? Pt calciu se ia sange, Catalina, daca la asta te referi!

Si inca ceva cu UE, eu n-am crezut nici macar o jumatate de secunda ca a fost vre-o aviara in Ro, in afara de interesul unora de a face genocid in randul pasareturilor, pt ca asa era directiva de la Ue. Si de ce sa nu isi mai deschida un bastan sau 2 o firma care sa vanda asa zisa solutie pentru dezinfectie sau cum s-o numi, numai ca sa mai faca si ei un ban pe spinarile bietilor tarani carora le-a luat mancarea din curte! vai de mama noastra, ce sa mai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Delfinuta, bine ca ai zis tu sa incheiati subiectul fiindca tocmai ma pregateam si eu sa va spun acelasi lucru. Ce rost are sa ne deprimam singure!?! Cred ca vremea de afara e de vina pentru gandurile negre. Iar la panica referitoare la neajunsuri dupa venirea lui bebe nici sa nu te gandesti. Imi aduc aminte ca la fel ma gandeam si eu inainte sa-l avem pe Andrei. Ce facem daca nu ne ajunge bugetul? Destul de ciudat, dupa nastere, nu m-am mai gandit niciodata la asta, insa acum gandindu-ma in urma, realizez ca, inconstient, am renuntat la multe tabieturi personale in favoarea piticului. Nu calculat. Inainte, si cand ieseam la plimbare gaseam o bluza frumoasa sau un pantalon, etc. pe care trebuia neaparat sa le am. De cand il am pe Andrei parca vad numai magazinele de copii si in cap am doar necesitatile lui. Insa nu pot sa spun ca m-am lipsit de ceva ci doar ca nu am mai dat importanta chestiilor marunte, total neimportante si nenecesare, care imi atacau bugetul pe nesimtite.
Sunt curioasa daca si celelalte mamici cu bebei acasa au trecut prin schimbarea asta!?!

Oana 20+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

"Pentru BARBYE, una dintre noi- trebuie sa ajuti!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

AMAYA-Mersi ca te gandesti la mine.Ma intrebai ce fac...mai tot timpul stau in pat si-mi mangai burtica si vorbesc cu micuta,pare banal..nu?dar cand ma gandesc ca nu voi apuca sa o vad,sa o tin in brate...cel putin sa simta ca o mangai si ca o iubim mai mult ca orice.Va citesc in fiecre zi dar nu mai prea scriu caci deprimarea mea nu-si are locul in buna voastra dispozitie.am facut un ecograf tablou(in care se vede fetita cu degetelul in gurita)si l-am pus in dormitor.Pe 5 octombrie mergem sa fac rezonanta magnetica sa fim absolut siguri inainte de a decide!"A DEcide"...oare avem dreptul noi,ca oameni sa decidem asupra vietii unei fiinte umane?Mai ales noi ca parinti...sa ne decidem sa ne omoram fetita...totul este dezvoltat normal:oraganele,inima,picioarele,manutele,fata...doar ca acel exces de lichid se pare ca va afecta prea tare fetita.Cand am primit rezulatul amniocentezei am capatat SPERANTA dar din pacate..Suferim enorm si inca nu ne vine sa credem ca trecem prin acest cumplit cosmar.De fiecare data cand ma trezesc dimineata ma gandesc:oare care este realitatea?A fost doar un cosmar sau?Dar din pacate este REALITATE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miciurin spune:

Buna Michelle, sincer multe cuvinte, la ceea ce traiesti tu acum, nu prea sunt de spus, insa eu iti doresc din tot sufletul sa treci cu bine de aceasta cumpana din viata ta! Ai sa vezi ca daca ai speranta si credinta ai sa gasesti putere sa faci fata acestei situatii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

fetelor ploaia asta vad ca nu actioneaza bine la voi!!! nu mai intrati si voi in discutii politice ca nu sant pentru nivelul nostru... noi santem super mici incat sa mai si comentam.

Va pupic pe buric.

Liuda si o burta de 23 sapt + 4 zile

Mergi la inceput