Rezultat control -inseminare

Rezultat control -inseminare | Autor: Mariaa

Link direct la acest mesaj

Pana acum am strans din dinti...m-am tinut tare...azi trebuie insa sa vorbesc cu voi,nu mai pot...sunt cu nervii la pamant...
Azi sunt in ziua 52-a (!!!) si nici o urma de rusi :(((( Am facut si eco si Bhcg si teste normale,toate negative.Este o dereglare de ciclu (cum nu am mai avut niciodata).Dozarile hormonale nu sunt relevante in aceaste zile...numai dupa aparitia rusilor,in zilele bine cunoscute 14 si 21 le voi putea face sa vedem cum stau cu toate cele dupa minunea asta care am patit-o.
La eco ovarele aratau bine,deci fara chisturi sau alte minuni.Macar atat. In schimb simt ca-mi explodeaza burta...numai in pantaloni largi in talie ma simt bine..totul ma strange si ma deranjeaza.
Simt ca bat pasul pe loc si ma dispera treaba asta... Maine avem programare la o doctoritza de la spital,din trupa prof.Munteanu,sa discutam procedura pentru inseminare (dupa rezolvarea dereglarii) si costurile care le implica aceasta.

Repet:analiza Bhcg a fost negativa,rezultat 0,0 deci exlusa o eventuala sarcina.

M-am saturat si-mi vine sa-mi iau campii de data asta


Rabdarea este cheia fericirii...oare ?!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Matiuta,
Nu stiu a cui cheie e rabdarea, dar stiu ca ai avut ceva rabdare pana acum, data fiind situatia prin care treci. Mi se pare tare ciudat, mai ales ca zici ca la eco arata totul perfect. Sper ca la acest control sa primesti niste lamuriri, sa nu fie ceva greu de "reparat" si sa faceti cat mai repede inseminarea...
Iti tin pumnii si te rog sa mai ai putina... rabdare!
Te pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariela spune:

Buna,Maria.Sunt Ariela si vreau sa-ti spun ca dereglarile astea hormonale sunt " la moda " acum, in vremurile noastre agitate si stresate.Fa tratamentul Liviei ptr. ca este foarte bun.Eu l-am facut, ptr. ca tot asa nu au venit rusii in lunile februarie si martie fara sa fie bebelus.Au venit in aprilie si acum in mai.Simt eu ca acest tratament este general valabil. El scoate tot ceea ce este rau in organism.Ai incredere,ptr.ca numai acest tratament ne poate ajuta.
Si mai ales nu te supara.Supararea ne deregleaza rau de tot. Emotiile puternice la fel, necazurile.Te pup..Ariela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Fac tratamentul Liviei pentru uter fibromatos de doua luni.Stie si ea de problema mea...am vorbit cu ea.Am facut si bai fierbinti si spalaturi cu ceai de marul lupului si tintura de marar... si tot nimic
Mi-e si groaza de ziua "H" care intarzie sa vina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Mariaa, cred ca este din cauza stresului! Cauta sa nu te mai gandesti la asta, linisteste-te si o sa fie totul bine. Hai ca mai ai putin. Sanatate si ... rabdare!
Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Märie acuma punind īn balantza (si sper sa nu te superi pe mine) as fi preferat sa am si eu numai īntārzieri īn cele 2 cazuri īn care a fost sarcinä...Preferam, si-ti spun cu māna pe inima, sa fi avut ceva dereglari decāt sa stiu ca am avut doua sarcini si le-am pierdut. Dar amāndoua stim ca se poate si mai rau... Am inteles ca e foarte cald acasa...fa un pic de plaja in curte, asta ajuta bine sa vinä rusii. Auzi pina acum plingeam ca de ce vin rusii acuma plingem ca de ce nu vin :-) Hai sa fim tari...ce bebelusi ne-ar dori asa "darimate"? Acuma stau si ma gindesc ca daca zilele trecute stateau vreo cinspe bebelusi si se uitau care dintre ei sa fie al meu si au renuntat toti vazindu-ma asa smiorcaita si panicoasa??? (stau prost cu nervii, este ? :P) Hai sa fim sobre si sa ne gāndim cum ne organizam Craciunul pentru ca, iti dai seama, tre sa ne gasim din timp tzoale de femei foarte gravide, nu? :-))))
Te pup si stii tu love, sageata, inima strapunsa etc *****************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Maria , nu vreau sa dau cu bata in balta dar cu progesteronul cum stai?Eu stiu ca o isuficienta progesteronica duce la dereglarea ciclului.
As vrea sa-mi gasesc cuvintele si sa-ti spun sa o lasi balta cu stresul ca totul va fi bine dar ... Totul depinde de tine , cred ca simti ca totul este in zadar dar ... din nou dar ... in situatia noastra conteaza foarte mult sa fii linistita, stiu ca e usor sa asterni pe hartie niste vorbe "dar" ,intr-un final stradaniile noastre vor avea un final fericit ai sa vezi.

Zambeste maine poate fi mai rau.
O zi minunata si o viata la fel

Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Cris,cu progesteronul stau bine.Chiar prea bine se pare...Am facut analiza acum o luna si era destul de maricica.O insuficienta de estrogen poate provoca asa ceva...estrogenul e responsabil de ovulatie iar daca aceasta nu are loc,pot fi intarzieri de menstra.Insuficienta de progensteron duce la pierderea sau nefixarea embrionului in primele zile de dupa fecundare,adica se elimina prin menstra.

Poate fi soare afara...eu am spasmofilie si tensiune oscilanta,in plus ma simt ingrozitor la soare,drept dovada eu sunt bronzata vara cu ajutorul cremelor bronzante.

Nu caut compatimire cum s-ar putea intelege...am strans atata timp din dinti si voi mai strange...azi am simtit nevoia sa vorbesc cu voi,pur si simplu...sa ma descarc...Nu sunt de piatra nici eu...cu toate ca de atata timp observ ca devin tot mai insensibila...din pacate :(
Drumul asta e lung...atat de lung si greu...

Eu sunt de zodie scorpion,adica o luptatoare,si chiar daca acum am un moment mai slab,sunt sigura ca Dumnezeu e langa mine si o sa-mi dea putere in continuare sa merg inainte.Pana la urma credinta precede miracolul,nu ?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Märie
Stii bine ca, pe mine personal, tu ma ajuti mult sa lupt cu deprimarile si alte chestii. Ma doare sa te vad asa:(((((((
Tu TREBUIE sa fii tare! Mai ales pentru tine!!!
Deci stai cu burtica la soare, acopera capul.
Restul...ramine cum am stabilit sa ne cautam tzoale de Craciun si Revelion!




"Īn afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Draga maria,

Iti tin pumnii sa treci cu bine peste asta, si sa afli ce s-a intamplat...Eu sunt cam in aceeasi situatie... ziua 35, euforie de fericire in week-end, si testul de dimineata negativ. Daca dupa toate cite am trecut acum mi s-a oprit si ciclul, eu nu mai rezist....

Astept cu sufetul la gura sa ne spui ce a zis doctorul, si ce sa poate face...

Sus capul,

V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michandro spune:

Maria, dr. ce ti-au spus? O dereglare atat de mare am avut si eu in august (2002). Am fost la dr. si dupa ce s-au asigurat ca nu era sarcina (daca ar fi fost sarcina ar fi fost destul de marisoara - alte fete faceau avort la aceeasi "varsta" (nr. de saptamani)), mi-a recomandat sa iau 5 zile cate o pastila (am uitat numele, incepe cu M si e ceva obisnuit). Asa am reusit as am o noua menstra dupa 56 de zile.

Acum cauzele pot fi atat de variate... De asta te-am intrebat ce a zis dr.

Mergi la inceput