Piticodromul festiv de sept-oct 2005 (141)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellaalessia spune:

La multi ani fericiti si veseli David Andrei si Eleni Maria!
Sa primiti cadouri frumoase!

Azi noi am facut vaccinul care se face la 1 an.
Pediatra mi-a spus ca e bun sacul de dormit si ca pot sa-l fol cu incredere. Insa trebuie sa o culc pe Alessia mai subtire imbracata, in pampers si in body. Aseara eu, super desteapta, am imbracat-o prea gros, si pe la miezul noptii ma gandeam ca nu e bun sacul de dormit pt ca prea a transpirat copila rau!

sa aveti o zi frumoasa!

Poze cu o raza de soare
http://pg.photos.yahoo.com/ph/ella.2000/album?.dir=6ca9re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

ellaalessia pot sa te rog ceva fara sa te superi ? Hai ca incerc... Poti te rog sa pui la semnatura ta link la poze? Acum sa ma si explic... Cand e un link asa de lung se 'lateste pagina' si e mai greu de citit ca trebuie sa tot dam scrol la stanga si la dreapta .
Link-ul se face asa

[ url="adresa" ]poze cu o raza de soare[ /url ] unde in loc de adresa pui intre ghilimele adresa ta de poze de pe yahoo si stergi spatiile dintre parantezele drepte.


Irina, mami de Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Lori pt Luanna (mi se pare superb numele, i se potriveste) sa-si revina cat mai repede.

Irina, mami de Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catush spune:

Am incarcat pozele recente de la tara



Catush&Briana Maria(13.10.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/fbalcau/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Greu mai e sa tin pasul cu voi
Fabiano si-a prins un deget in pedala de la orga si da-i urlete, mi-a luat o jumatate de ora sa-l calmez. De ce or fi atrasi copiii de cele mai periculoase locuri din casa?
Am vazut caciulita frumoasa a Mayei, pe domnisoarele lui Catush si Ellaalessia, pe Anya si pe Ilinca. Foarte frumoase domnisoare, cu toatele.
Ina, dupa ce ti-am admirat copila, am tras cu ochiul si la pisici, motanul birmanez este la fel ca ccc Coccolino al meu, ia uite-te aici

Carmi


Foto Fabiano (20.10.05) , www.dropshots.com/day.php?userid=98905&cdate=20060410&cimg=1" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Ellaalesia trebuie sa ajungem si noi sa facem vaccinul cu pricina ca ma tem de o epidemie.Ma gandeam sa o sun pe dr.Visinescu sa vedem cand trebuie sa mergem.Scumpica raza de soare ai!
Carmi trimite-i un pupic lui Fabiano de la Alexia si ai sa vezi ca nu-l mai doare degetelul.Ai dreptate Alexia a descoperit ieri dulapul cu medicamente.Trebuie sa pun o siguranta ca nu se mai poate asa.Ce simpatic e Cocolino!
Irina mi-am adus aminte sa te cert, nu stabilisem noi o intalnire cand treci prin Pitesti? Nu stiai ca Alexiei ii plac baieteii frumosi asa ca Vladut?
Catush am vazut pozele, frumoasa foc Briana!
Norina cred ca ai dreptate! Si eu am avut contractii iar Alexa nu merge inca.O pupam pe Teo zambareata!
Simona noi nu ne putem lauda cu dintuci. Nu avem nici unul Dar ne laudam cu telefon. Azi i-am luat si la butonat 2 ore.
Latrishia cum se simte Luana?
Cge ati p[utea merge la Moeciu mie imi place in zona asta Rucar - Bran din pacate nu am mai fost demult.

Casiana si Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Christina m bine ai revenit!
Anirim nu ne plictisesti de loc daca ne povestesti despre tine.Andrei are deja 8 dintuci? Si merge de la 11 luni!Pai e baiat mare. Astept poze.

Casiana si Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Latrishia, imi pare rau ca Luanna e asa apatica, sper sa fie de la dinti si sa ii treaca repede!!!

GinaM, bine ai revenit printre noi, avem deja 3 mamici burticoase (tu, Tonnia si Meme), mai sunt? Oricum va asteptam cu povesti despre sarcina noua, mie una mi-e dor de perioada asta si ascultandu-va pe voi poate imi fac curaj.

Catush, am vazut mobilul tau, doamne cum poate sa arate dupa ce a iesit din dintisorii "teroristei". Al meu nu a functionat circa 12 ore ca mi-a imbibat difuzorul cu saliva, acum ma astept la ce-i mai rau, ca cica va oxida in curand!!!

Kristinutza, da, ala e mobilul nostru, numai ca e roz Dar are acelasi snur.
Si da, i-a picat antena chiar azi, in prima zi de folosinta, i-am taiat cu grija sarmulitzele (ca avea si un beculet si mi-era ca il inghite) si i l-am dat din nou., Ce satisfactie am avut cand l-a bagat in gura plina de piure de cereale...normal, nu era telefonul meu, eu abia l-am schimbat acum 2 luni si deja l-am curatat de tot felul de mancaruri
Chiar ma gandesc sa ii mai cumpar unul maine sa am de schimb E indragostita de el.

Ioana, tinem pumnii sa mearga la Acorns de luni. Chiar si la Mica Printesa suna bine, daca ar face grupa speciala de pitici. Dar din cate inteleg nu e de azi pe maine...

Fetelor, dar turta o cumpara nasa, nu??? Nu ne stresam noi cu ea? Aaaah, si mi-a mai zis mamaie o chestie, cica tre sa pun fetita pe o galeata plina de apa cand ii rupe nasa turta deasupra capului...stiti ceva de chestia asta? Ca mi-e cam tarsa sa car galeata dupa mine la restaurant...

Anya, promit ca pun poze cu fotomodeala mea...numai sa imi fac curaj sa le selectez si sa le pun pe yahoo...Sper ca in seara asta sa reusesc

Moooor, maine incepe nebunia cu francofonia, si noi nu avem liber Nu vreau sa ma gandesc cum e metroul maine...si nici cu masina nu am pe unde trece, o sa fie o nebunie. Biroul meu e chiar intre Universitate si Calea Victoriei, zona Z, ca sa zic asa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns latrishia spune:

Multumim de incurajari fetelor Parca e mai bine, n a mai dormit asa mult. I a spart un dinte sus, am simtit la deget un colt ca asa nu deschide gura sa vad.
Simona ai grija cu telefonul de jucarie ca eu i am luat Luannei de la mare unu roz dragut si i a mancat deja antena, l am si aruncat ca cine stie ce mai cadea din el, arculete beculete si alte cele.

Lori&Luanna 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Buna seara,
Sper ca nu ne-ati alungat ca trecem din ce in ce mai rar pe aici, Doamne si imi place atat de mult ca as sta cu voi la taclale o zi intreaga,dar Iaris ma oboseste la maxim.De cand merge si el bine ma plimba cu el peste tot, face numai nazbatii,cade,isi baga mainile peste tot, trage tot ce prinde, e ceva de groaza.Ce e cel mai enervant e ca a invatat d,naiba stie de unde ,sa tipe, si face intr-un hal, ca ma innebuneste, nu mai suport.L-am ignorat,i-am vorbit frumos,l-am distras de la tipete cu jucarii, l-am certata, degeaba, cand il apuca o tine asa o vreme,pana se plictiseste el.Si daca l-ati vedea ce incantat e ca ma enervez.
In schimb,duminica am fost la tara,la niste prieteni si mi-am dat seama ca ii lipseste o casuta la tara.A fost atat de cuminte,nu l-am recunoscut.A alergat puii, pisicile, a mers la catel, la porci, vacuta si iepurasi.Toate i-au placut, nu i-a fost frica.Si a dormit superbine.E musai sa ne luam si noi o casa cu gradina, se vede ca e al nostru.
Gina, ma bucur ca esti bine, eu am avut o sarcina cu rau pana in ultima clipa.Am vomat pt o viata intreaga.
Lori,ce dinti pacatosi, si lui Iaris ii iese al 8-lea dinte,dar el tipa si plange.Biata cum rabda ea ca un om mare.
Ioana, sper sa reusesti sa o duci pe Miruna acolo unde iti doresti, si noi vom merge la cresa de la 1,5 ani
Maine facem si noi vaccinul, sper sa fie bine,dar nu stiu ce facem ca am mers pe schema de la stat
Le pupic si pe fetele care mai intra sa ne dea vesti despre ele si puiuti:Christina,Anirim,Norina
Ma duc ca nu vrea sa stea cu tati, ceea ce mi se pare chiar culmea,dar stiu ca dintele e de vina.

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)

Mergi la inceput