Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (95)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Mai fetelor, eu chair nu m-am suparat si nici n-am luat-o personal la toata lumea.Am intrat in graba si cand am vazut ce s-a postat am zis sa revin ca sa inteleaga toata lumea ce am scris. Nu vreau sa mai facem furtuna intr-un pahar cu apa.Ma bucur ca se discuta despre medicamente, ca lumea se documenteaza si a ne sfatuim intre noi, .
Ioana scumpi, nu cred ca te judeca cine, nu vad de ce ar face-o, si-a spus fiecare parerea, eu perosnla stiu ca esti o maica buna si daca tu te-ai sfatuit cu medicul si ii dai ca masura de urgenata inseamna ca stii tu ce faci, doar nu crezi ca se gandeste careva ca ii faci rau lui Razvanel. Cat despre faza cu mancatul eu una te inteleg perfect ca sunt in aceeasi oala doar ca la mine baga bebele lapte si asta e solutia finala. Si pe mine m-a luat doctorita cu "aveti rabdare ca stiu ca e goaznic sa nu manance dar mai insistati ca trebuie sa pape si nu va enervati"..... ca m-am enervat eu pe ea deoarece eu chiar nu ma enervez pe bebe si am si rabdare. Eu am adoptat masura borcanele cate o treime la o masa si ceva iaurt si lapte cat vrea bebe ca ce sa fac! Te pupacesc si va doresc pofta buna
Sunt pe fuga ca bebe urla de foame si tati lui lafel, numai pot sata, va pup pe toate!!
Anasol da mananca bebele tau nu gluma am facut ochii cat cepele cand am citit, bravo mama!!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Maraki super tare casca aia. Cred ca daca ne-ar vedea altii cu aia la copil in cap, ar zice ca suntem nebune .
Ioana inteleg cum e cu nemancatul. si marco imi face probleme doar la masa de pranz si-mi vine sa iau campii.
Ursu poate la persoana respectiva nu i-a fost administrat corespunzator Peritolul.
Oricum, nu mai zic nimic, fiecare face cum crede ca e mai bine pt. copilul ei.
Silvi iubita vreau si eu materialul despre vorbitul la copii. de mult vroiam sa-ti zic sa mi-l trimiti si am tot uitat.

Eu am copt niste vinete si ardei pt. iarna, i-am dat lui marco sa manance. A mancat 250 gr de dovleac cu cartof si i-am pus si carnita in el. Asta e singurul care-l mai mananca.
Acum vrem sa iesim afara si sa mergem pana pe santier, ca e tati acolo sa-i ducem mancare si sa mai vedem cum e apartamentul.
Era sa lesin aseara cand am calculat cat trebuie sa platim pe mobila si electrodomestice. Sa vedem de unde scoatem atatia bani.

pe mai tarziu.


Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea, poze Marco, filmulete Marco
nunta noastra , Antalya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasol spune:

ziua buan fetele,am ajuns si noi acasa dupa 3 zile de perindari,bb doarme si profit sa-i pregatesc carnita si legumele
silvi-papa sa nu spun intr-un ceas rau,dar numai ca nu prea pune pe el,el se kkceste dupa fiecare masa,creca as e sanatos nu?io stiu?
pupici la fete,cu toatele suntem niste mamici excelente si facem orice sa fie copii sanatosi si sa pape bine si io i-am dat o singura data seara peritol 1 ml,dr imi zisese o lingurita ,dar mi-a- fost frica sa-i dau o lingurita
io eram si mai sunt disperata cu dormitul noaptea,si m-am tinut tare sa nu-i dauperitol,dar intr-o noapte am crezut ca ma urc pe pereti de draci si de oboseala,se trezea din 10 in 10 min,nu exagerez cu nimic sincer, si plangea ,eram disperata dupa alte nopti nedormite.i-am dat peritol ,nu pot sa zic ca dupa el a dormit bine dar a dormit putintel mai bine(din ora in ora)



http://pg.photos.yahoo.com/ph/gogosica_lu_solo/my_photos
anasol si david-andrei(06.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasol spune:

doctorita asta a noastra,zice ca din cauza dintilor nu ar dormi bine si e agitat,dar nu-mi vine sa cred ca in fiecare noapte se foieste si plange din cauza lor,ea de 3 luni imi spune ca are gingiile f inflamate ca e explozie in gurita lui,nus ce sa zic,sper sa dorm si io dupa ce o face 3 ani,cand se termina si cu dinti si cu masele si cu tot

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gogosica_lu_solo/my_photos
anasol si david-andrei(06.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasol spune:

silvi- si sa nu crezi ca david mananca asa cu placere,sau ca deschide gurita pana termina de mancat asa de bunavoie.Si io ma enervez de numai pot cand vine ora mesei:deci la inceput sa zic vreo 5 lingurite,n-am treaba cu el,deschide gurita si chiar se intinde dupa mancare,pe urma incepe scandalul,il iau din masuta lui in brate,fac ca toate animalurile,imi pun pungi pe cap el se intinde sa le ia,deschide gurita ,hap inca inca o lingurita,taicasu se maicmutareste prin fatza lui si multe alte chestii de astea enervante,dar pana la urma papa bine,cu laptele n-am treab in schimb,papa bine laptic,daca as putea i-as da toata ziua lapte si ar fi multumit,dar.............

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gogosica_lu_solo/my_photos
anasol si david-andrei(06.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Neatza,

MAi vad ca atzi iscat "scandal" cu peritolul asta degeaba si ca nu cititzi cum trebuei ce spun nici eu, nici Ioana, Silvi ,etc.
Nici prospectul ala nue compet dar in fine.
IDEEA PRINCIPALA ERA CA SE POATE DA LA COPIL CANTITATE F> MICA< COMPARATIV CU DOZA DE 6MG care se recoamanda in tratament sau calculat mg/kg corp si nu creeaza dependentza daca se da intr e7-10 zile pe luna si dc copilul isi revien nu se mai da.Si nu mai ocnteaza cu catzi medici vorbesti si ce-ti recomanda, ideea e ca dc tu c amama vezi ca e ok pt copil si dai de 2 ori ep an cand are crize si lui ii merge bine si se dezvolta bine,e ok,ca nimeni nu e NEBUNA sa ii faca rau copiluli.
Ioana
- ce faci tu e f.OK, e f. bine, atata i-am dat sieu Emmei de 2 ori ep zi cate 1 ml timp de o saptamina si d eatunci papa super ok si e f. ok si ea si altzi o droaie de copii care ii stiu.\ ( si nu depe vremea lui Ceaca).

MONI-deci exact ce am scris mai sus ,tzi-am zis si tzie, deci dc sunt NEBUNA, asta e,stii ca ma informez f. atent inainte sa fac ceva cu Emma si am intrebat o groaza de doctori inclusiv de aici, care astia nu sunt pro siropuri sau altele si mi-au zis ca e OK.
Pai dc nus e citeste cum trebuei ce spunem, ins.ca nua re rost sa mais criem sau sa mai dam sfaturi, o sa se ajunga la faza cu plecatul sau postam doar poze si facem conversatzie off-topic.

Eu una iau opauza!






Denisa
Denisa ');si Emma Andreea (17 Ian.2006)

Emma Andreea
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Hei mamicilor ce ati patit? Nu este nici o cearta,sant doar opinii pro si contra Peritolului.Doar s-a spus ca fiecare mamica face cum crede ca este mai bine pt. copilul ei. Scrieti ce fac bebelasii ca am ajuns iar pe pagina 2 Angelo doarme, am incercat sa-i dau piure de fructe la 14.00 dar m-am lovit de un refuz total,nici iaurt cu fructe nu a vrut asa ca va manca la ora 17.00-18.00 Am intrat in albumul comun din yahoo si am constatat ca nu sant actualizate majoritatea albumelor

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
http://www.dropshots.com/maraki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oachi_79 spune:

Mai fetelor am si eu o problema. De o saptamina suntem pe lapte praf. Problema e ca, cam varsa. Mai ales daca bea putin adormit sau prea mult. Am mai patit asta in primele 2 luni. Ce sa-i fac?

Oana si Razvan-Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Maraki, ai dreptate, nici eu n-am actualizat de mult albumul poate imi fac timp zilele astea si mai pun ceva poze.

Alain n-a mancat nici borcanele( am incercat 2 variante) nici piure de cartofi, a luat cate 2-3 lingurite din fiecare.la ora 15 i-am dat lapte ce sa fac? Nu mancase de la 8 dimineata, acum cand se intoarce de la plimbare vad eu cu ce-l pacalesc. Nu mai retin cine m-a intrebat despre Monti, da am fost la Monti, m-am retras o vreme inainte de a pleca in Grecia, o sa revin cred de la 1 nov dar problema mea e ca mi se pare totusi restriciv si nu-mi surade ideea de a tine dita toata viata, nu am dreptate de fapt, ca nu e dieta e un alt mod de a te alimenta...dar eu prefer sa ajung la tinta pe care o vrea cu kg si de acolo in colo sa mananc echilibrat si normal, de toate.Monti are cateva chestii care nu stiu daca sunt bune. Va pup pe toate, merg ca-mi vine bebe.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Oachi nu-i bine sa verse laptele praf, probabil nu-i face bine formula aleasa de tine, mai varsa si alte alimente?
Maraki,am uitat, super tare site-ul e ca o poveste cu bebelasi cuminti care stau unde ii pui

poze

Mergi la inceput