Mamici de sept-oct 2006 (81)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Anangel bine ai revenit acasica!!!

Inseamna ca azi vom avea 4 bebelusi nu 3? Suuper!!!!!!!!

Katia, Tasia, Nicole si Sofimic

Itzy-Bitzy
40 cu Ana-Maria

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

quote:
Originally posted by anangel_lexi
nu am sfarc deloc si mi-a spus pediatra sa-mi iau gandul de la alaptat, am facut si febra mare si sunt pe antibiotic.


Ce antibiotic ?
De ce iei ?
Nu te da batuta...exista mameloane. Eu numai cu alea alaptez, nu pt. ca n-am sfarc si pt. protectie...de atunci de cand am facut ragade. Dar mameloanele se fol si pt cine nu e inzestrat de la natura.


Poze

Inni... mamica de Ami (29.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Wow...ce de bebelusi s-au anuntat azi. Pai azi e zi mare ...e 25.09....
Sa vina sanatosi si sa-si iubeasca mamicile si taticii.
Nasteri usoare mamici !!!

Va multumesc pt. urari.
Sunteti niste dragute, absolut toate, ca intotdeauna.


Poze

Inni... mamica de Ami (29.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Tasia, nastere usoara !!!


Fetelor, stiti cumva a cui e frumusetea mica din albumul de bebelushi (primele poze fara nume)? Vroiam sa mai adaug poze cu bebei din email-ul comun si am dat peste un BB care nu s-a semnat . O fi cumva al Ceciliei?


Sandra 38+ Anais -> inca un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Itzy, cred ca o sa avem 5 bebelusi...citeam la un capitol anterior ca azi e programata si Loreema la cezariana!
Bafta multa, fetelor!
Inni, iau antibiotic (amoxicilina) pt ca asa mi-a recomandat doctorita mea. Ieri seara am avut febra 39. Oricum nu vreau sa ma dau batuta, vreau sa mai incerc sa alaptez.
Fetelor, voi cum stati cu poftele dupa nastere ca eu am acum mai multe pofte decat inainte. As manca intr-una ba covrigi, ba clatite, ba gogosi, ba ciocolata, ba diverse fructe...si orice vad de mancare la TV, gata, mi se face pofta!


de Maria Cornelia (20.09.2006)
Poze diverse
Poze cu bebe si burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Lexi, bine ai venit acasa.
Si eu stiam ca laptele matern, chiar si cu medicamente in el, tot e mai bun decat laptele praf.
Inni, cati bebelusi se anunta de ziua ta! Ce misto!
In legatura cu kk, vreau sa va spun ca David facea o data la 4-5 zile si nu era constipat, asta era ritmul lui. Pediatrii au zis atunci ca cica laptele meu era asa de "pur" ca nu avea toxine si de-aia nu se kk copilul, ca n-avea ce. Dar acum nu-mi dau seama de ce nu mai am laptele asa, ca tot aia sunt, tot aia mananc. Pana la urma cred ca tine de bebeu si nu de lapte, altfel nu-mi explic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Sandra, o sa pun poze de indata ce vine tati cu aparatul foto de dincolo. Avem poze, dar sunt pe computerul de acasa si n-a avut tati timp sa le traga pe CD sa le aduca aici. Asa ca vom face poze noi aici si le vom salva in computerul asta si le vom pune in albumul comun. Ce va pot spune este ca bebita a luat de la tati exact ce mi-am dorit: gropitele din obraji si din barba si cred ca si parul cret. Cand i-au facut baita in spital pe cap, i se incretise tot parutul de parca era afro

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Poze diverse
Poze cu bebe si burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Lexi, cred ca e o frumusete !!!




Sandra 38+ Anais -> inca un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

quote:
Originally posted by amarantina
Pediatrii au zis atunci ca cica laptele meu era asa de "pur" ca nu avea toxine si de-aia nu se kk copilul, ca n-avea ce.

Eu nu cred in explicatia asta. Ar insemna acum ca mai bine ii dai lapte praf decat de-al tau...atat de plin de toxine. Tine de organismul fiecaruia...la fel si cu oamenii..metabolismul e diferit. Se poate ca Irena sa digere mai repede papica decat a facut-o David...are metabolismul mai activ..arderile mai rapide.

Poze

Inni... mamica de Ami (29.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Lexi...ca sa nu pierzi lapticul pana termini cu amoxicilina poti sa te mulgi acum (daca ai ce) si sa arunci laptele...ca sa se continue productia in sani.

Poze

Inni... mamica de Ami (29.08.2006)

Mergi la inceput