CIRESE de mai-iunie 2006 (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adib spune:

buna dimineata
m-ati terminat. nu aveti mila pentru cei care nu va citesc constant. si mai veniti si cu poze care mai de care.
apropo, Carmina jucaria e interesanta. cred ca si pretul.

inrebare pt cele care ati inceput diversificarea.
sucurile nu vrem sa le bem intre mese. probabil pentru ca nu ne e foame. daca le bem inainte de laptic (la ora mesei) e ok? amestecul de lapte cu sucuri din stomac nu produce ... "reactii"? voi cum procedati?

Ela si Adi, mamica si taticul lui Raluca Alexandra
Varsta Raluca
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adib spune:

raalucutza
avem aceeasi senzatie. ori nu cumparam jucarii interesante ori intr-adevar ca in brate la mami sau tati nu e nicaieri. toate jucariile ne plictisesc in max 10 min.
si nici prea elastici nu sintem. ne mai tragem de pantaloni (picioruse) dar numai daca sintem extrem de plictisiti si n-avem chef de plins.
sa nu mai vorbim de stat pe burtica!!!

Ela si Adi, mamica si taticul lui Raluca Alexandra
Varsta Raluca
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica_g spune:

beeeeeiii!

io nu-sh-ce se-ntampla ca mes mele apar cu o ora mai devreme decat cea afisata de calculator!!! M-a depashit timpul???!

Dolce, vezi ca un raspuns de-al meu s-a postat inaitea celui pus de tine ieri, desi l-am scris dupa ce te-am citit!

Carminutza, raporteaza, te rog, repejor-repejor, pretul jucariei si producatorul! Mihnea pare atat de captivat de ea, ca m-am hotarat sa-i iau si Sarei, din ajut. de nastere pe care trebe sa-l incasez sapt. aceasta....

Pupici si numai bine!



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83962" target="_blank">Poveste Razvan - Stelian si Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia.t spune:

Adi, eu n-am inceput inca diversificarea, dar de la primul copil iti spun ca nu se intampla nici o reactie. Sucul se ia inainte de lapte, se tot creste cantitatea de suc si se micsoreaza cea de lapte, pana ajungi in final sa inlocuiesti masa de lapte cu cea de suc. Succes!

**********************************************************
adela si piticii Fineas (28 oct 2001) si Andrei (24 mai 2006)-3.1kg, 52cm

Baieteii lui mami AICI
Varsta Fineas

Varsta Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adib spune:

multumesc Camelia
am citit, am vazut, dar n-am avut curaj.

Ela si Adi, mamica si taticul lui Raluca Alexandra
Varsta Raluca
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi25 spune:

CARMINA super accesorii v-ati tras.....vreau si eu firma si pretul

Noi am ajuns la faza cand nu ne mai ajung degetele de la mana si bagam in gura si pe cele de la picioare

www.youngnutrition.net/member/tickers/31540/ticker4.png[/img][/url]" target="_blank">Evolutie Daria
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

Fetelor ne-a iesit un dinte !!!

Se vedeau prin gingiuta de vreo saptamina. Toata noaptea a suspinat bietul copil iar dimineata facea gurita cioc si sse agita mai rau ca de obicei, atunci i-am dat cu calgel si am simtit dintisorul.

febra nu a facut dar cred ca o doare si i-am dat 4ml de panadol

angelica am vazut si iti multumesc pt grija !

Gata ! nu mai alaptez si am mustrari de constiinta ca nu am fost mai atenta, ma simt oribil

Viviana imi pare rau ca te simti deprimata si daca te consoleaza cu ceva, cred ca majoritatea fetelor trec prin asta. o sa treaca vei vedea si o sa te amuzi atunci

Mai este cineva cu dinti ?

Dolce mami de Maria Teodora (28.04.2006)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lv_panait/album?.dir=/c91dre2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaghita spune:

Neata

Angelica, sa-ti dea Dumnezeu sanatate ca bine mai vorbesti si ne mai ridici si noua moralul pe aici.

Vivi, uite un de la noi. Mai bine atat decat deloc ca unii bebei care n-au avut placerea sa suga titi de la mami, nu?

Irina si Radu Gabriel (5 iunie 2006)

poze Radu http://photos.yahoo.com/irina_v10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daryana spune:

Carmina, ce e minunatia aia de jucarie ca Mihnea pare sincer interesat de ea, ceea ce la noi foarte-foarte rar se intampla cu vreo jucarie... Iar scaunul de masa e mortal... doarme in el deja, vad, ca un om mare la sedinte...
Chiar asa ce ii mai distreaza pe bebitii vostri? cu ce se mai joaca ei?
David de exemplu, mai nou, este foarte fericit cand il schimb si ramane inpielicia goala si se intinde ca un pisoias... Se mai uita cu mare placere la albinutele din carusel si zilnic are cel putin o conversatie cu ursuletii de pe bara de jucari de deasupra bouncerului care sunt tovarasii lui cei mai buni...
Magda, ne bucuram ca ati revenit cu forte proaspete si ca Nic cel voinic este un cumintel si un baiat galant in societate... asa este si David, l-am carat dupa noi la doua nunti si a fost incredibil de cuminte, toti cunoscutii nostri sunt convinsi ca este un ingeras... Duminica viitoare ne botezam si sper sa isi pastreze manierele elegante...
Angelica, ai dreptate... si ptr mine cel mai bun antidepresiv este ca imi vad copilul sanatos si vesel, ma consider extrem de norocoasa si ii multumesc lui Dumnezeu ptr asta...
Vivi, pai tu nu arati bine? tu te-ai uitat in jurul tau la babyexpo sa vezi cum arata o femeie care a nascut? pai tu poti candida cu succes la Miss Babyexpo... Esti tanara, frumoasa, cocheta, slaba... ce sa mai mamica de mamica...

Pozici David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wapi spune:

Buna,
Suntem si noi o ciresica de mai ( 19 mai, 3.5kg si 52 cm) si de ceva vreme v-am descoperit. Sambata am fost si ne-am facut vaccinul de 4 luni ( infanrix ipv) si am intrebat si noi despre diversificare, mai ales ca de la 3 luni papam doar humana. Si d-na asistenta ne-a spus ca, la ultimele instruiri la care a participat, au fost informate ca diversificarea se incepe la 6 luni, indiferent daca bebe este hranit cu lapte matern sau lapte praf. Se zice ca diversificarea precoce poate provoca ulcer pe la 30 de ani si la noi sunt foarte multi tineri cu ulcer. Prin urmare noi mai asteptam o luna si ceva si apoi incepem si noi cu suculet.
Noi la 4 luni avem : 7.800 kg si 66 cm.

Wapi

Mergi la inceput