Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (84)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Astazi Ilinca a dormit doar o ora la pranz deoarece la 15 si-au gasit unii de pe scara sa gaureasca peretii Cat de nesimtit poti sa fii sa faci asa ceva, din moment ce stii ca e un copil mic in vecini?
S-au oprit dupa ce Doru le-a batut in teava de 2 ori (a doua oara cu "uratura" de rigoare), insa chiti mic deja se speriase Noroc, ca au obosit-o ai mei in vizita si a mai dormit pe drumul spre intoarcere. Acum e in verva si darama casa

Maria_alexia exact, asta ma intrebam si eu cand am citit de Nichita al Andei: cum face, frate, de sta cu acelasi body 24 de ore? Ilinca daca nu murdareste pantalonii+body+sosete/ciorapi cu tot ce nu se simte bine. Ma gandesc deja sa-i iau bavetica din aceea care se baga pe maneca (mi se pare ca seamana cu un halat de chirurg). Framanta piureul cu mainile, si-l pune in par, se scarpina in urechi... De multe ori i-am facut dus dupa fiecare masa. Ma rog, cand era cald, mai ales.
Silvia parerea mea este ca ar trebui sa te intorci la serviciu, macar asa iti mai abati gandurile spre alte probleme. Si sa se mai descurce si bona cu teroristul

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

feli,eu nu mai ma plang deja de ziua,ci de nopti...buun,sta bona cu el,dar noaptea??-ca de la 4 am,cum bine stii,el vrea joaca...acum,am facut si o MARE gresheala:dorm cu el in pat,asha ca nici eu nu dorm,nici el nu doarme bine,cred...trebuie sa-l invatam in patut,e singura solutie!
cami-popa a venit acum 3 sapt,la tzara-deocamdata,mai astept rezultatele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Raspunsuri:
1. Cosmetice de baie folosite: Sanosan. Mi-a placut si o mostra de la Niveea.
2. Nu fierb apa pentru chiti, deoarece bea apa plata.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

vad ca v-a contrariat maximum body-ul de 24 de ore
in primul rand eu nu l-am lasat niciodata sa-si bage mana in mancare. daca isi baga mana in gura in timpul mesei, sar instant cu un servetel, pana sa ajunga cu degetele in par. deci salvez din start un schimb de haine si o doza de sampon bona nu e asa grijulie, ca sa nu zic altceva, asa ca, cu ea, se mai murdareste.
Si oricum, asta cu body-ul de 24 de ore functiona pana sa inceapa sa mearga in 4 labe. de atunci il schimb dupa o sesiune de taraiala. iar de o saptamana, de cand avem pijamale, se mai schimba inca o data body-ul de 24 de ore.

he, he, he, fetelor, si ce cuvinte "urate" le-ati spus copiilor?

vad ca doar doua fete au fost interesate de subiectul meu cu alimente "organice" si nu numai...
prima masura eu am luat-o azi cand mi-am facut cumparaturile pentru piureurile pe care le scuipa fiu-meu, din piata Obor, de la tarani, caci cumparam fructe si legume doar de la supermarket, adik si mai scumpe si de import.
In consecinta, am ochit in piata vanzatorii mai amarati si care aratau mai de la tara sau batranici si am achizitionat legume de 2 ori mai mititele decat de la supermarket si piersici romanesti strofolocite, dar macar stiu ca sunt din gradinile unor oameni, deci sper ca le-au stropit mai putin.
Urmatorul pas este sa-mi gasesc un furnizor de lapte si oua "de curte", dar deocamdata asta pare "mission imposible"...nici nu stiu unde sa caut..mai intreb in stanga , in dreapta...

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Astazi am fost la un frizer turc(cica sunt faimosi) si i-am tras o super freza piticului!
Asa arata inainte http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/gbuluci/detail?.dir=/7c89re2&.dnm=3309re2.jpg&.src=ph
si asa arata acum
http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/gbuluci/detail?.dir=/7c89re2&.dnm=78d1re2.jpg&.src=ph
Stiu ca nu ar fi trebuit sa-l tund inainte de motz, dar nu puteam sa las copilul asa, sa-i intre bretonul in oki!Acum arata mai plinutz la fata!

Madutza, corect, asa taciturn e sotul meu de mic copil, si am fost avertizata inainte de nunta,de cumnata mea!Imi povestea, cind era copil, nici macar nu stiau daca e acasa sau nu!Statea frumos in camera lui, se juca cu masinutze, ori citea....Sper ca Simon sa semene cu mine, caci eu am avut mult de cistigat in viata cu indrazneala(mai degraba i-as zice "tupeu").

Ando, eu i-am zis de vreo doua ori, "du-te-n pxxxx matii", dar in drag!!!Sper sa nu iau avertisment!







Cristina Baku & Simon(26.12.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Inainte sa citesc ( acu ne-am adunat si noi pe acasa) multumesc celor care ne-au urat LMA!

Pupice Madutzei care a intrebat de noi !

Ile si bb Victor - 22 dec 2005
Varsta Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Iaras apar mesajele alandala!

Cristina Baku & Simon(26.12.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Anca,iti dorim sedere placuta pe DC, si bine-ai venit printre mamicile de nov-dec!

Daca ai sa-ti postezi si datele, cu sigurantza vei aparea si in listutza!

Cristina Baku & Simon(26.12.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Buluci, pupici de la Rianna pentru Simonelul tuns Manca-l-ar mama pe el de frumos

Anda, exact asa procedez si eu cu Rianna, nu o las cu nici un chip sa-si bage mana in mancare. La inceput era tentata, dar pentru ca nu i-am dat voie, acum n-o mai intereseaza. Asa ajung sa-i tin si eu body-ul pe ea 24 de ore

Si noi folosim Mustela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Mai, da' forumu' asta e tot mai ciudat - apar mesajele in ce ordine vor muschii lor!

Anca
, bine ai venit in grup!

Mergi la inceput