Ai nostri ca brazii (ian-feb05) 28

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Lavinia, nu am vrut sa se ajunga la o asemenea discutie..eu am facut de fapt o simpla afirmatie.

E copilul meu si il iubesc enorm..si cu siguranta Bia face , sau spune lucruri pe care alti copii nu.



albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Holla fetelor!

Sunt inca in Barcelona, la 20 am avionul si abia astept sa ajung la puiul meu drag, mi-e un dor de el de mor!

Liviana, esti o scumpa! Si restul fetelor, bineinteles!

Vacanta a fost de vis, va povestesc mai multe si pun poze cand ajung acasica! Iar ma iau emotiile de avion, dar abia astept sa ajung la pui!

Va pup pe toate!

PS: Am mai scris un mesaj intr-oo seara dar s-a blocat netul cand sa-l transmit! Hi, hi...

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrutza spune:

Fetelor, iata ca mai scriu si eu dupa cateva luni in care doar v-am citit din cand in cand. Sunt insa disperata si nu stiu ce sa fac cu Simona care de vreo 2 luni nu mai mananca nici strop de carne, oua sau zarzavaturi. Incepuse sa manance acum vreo luna cateva lingurite, insa imediat dupa aceea a facut gastroenterita, a vomitat o noapte intreaga si n-a mancat mai nimic vreo saptamana, dupa care nici chip sa o mai conving sa bage lingurita in gura. Cand o vede, plange.
In prezent mananca doar banane, covrigi, bea iaurt Prodlacta si din cand in cand ia cateva lingurite de iaurt cu cereale. A mai vrut la un moment dat cremvursti, mezel nu vrea deloc, si mai nou nici unt pe paine. Branza sa nu zic, doar topita din cand in cand.
A mai trecut vreuna dintre voi printr-o situatie similara? Ce sa mai fac? Plang de cateva zile ca tot am impresia ca ceva nu fac bine, dar nu-mi dau seama ce.

Va pup si ma scuzati ca dupa atata timp vin cu solicitari disperate.

Andrutza si Simonica ei draga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

Stiu Kris,de aceea eu am intarit ce ai zis tu si am dat si argumente.

Lavinia

poze Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

andrutza, nu mai plange fiindca este normal. Si Andrei dupa o problema similara, unde problema in sine a durat doar o noapte, mi-a mancat super-prost aproape 5 luni insa in timpul asta nu l-am fortat cu nimic, i-am dat doar ce ii placea si accepta, i-am dat niste multivitamine pe langa ca sa ma asigur ca le asimileaza de undeva si din cand in cand il mai incercam cu mancarica. La un moment dat a reinceput sa accepte putin cate putin mancarea si apoi totul a revenit la normal.

Lavinia, acum m-am dus sa-l iau de la cresa si cand sa plecam din usa grupei educatoarea la strigat sa vina sa o pupe (eu ma gandeam "nici o sansa sa vina sa te pupe acum ca a venit mami") si ce crezi s-a dus baiatul a pupat-o, i-a facut pa si i-a trantit usa in nas (are mania asta, din pacate, si acasa tranteste toate usile). Tot timpul cat l-am imbracat mi-a lalait ceva indescifrabil dar cu linie melodica. Facem progrese, in bine. Pentru Andrei cresa s-a dovedit a fi extrem de benefica insa trebuie sa ai mare noroc, aici in Ro, sa nimeresti niste educatoare bune si cu dragoste de copii.

Oana 21+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Comorile mele

"Pentru BARBYE, una dintre noi- trebuie sa ajuti!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

Andrutza dar peshte mananca?Nici Natalia nu mananca carne de vreme buna(poate mai mult de 2 luni) dar in schimb papa peste,fructe de mare,accepta crenvusti,salam Victoria si uneori sunca de pui.Iaurt nici sa nu-l vada,nu stiu ce are de cand am plecat din Liban(adica din iulie),branza topita abia acum 3 zile a reanceput sa accepte cate un cubulet,paine cu unt nu a vrut niciodata,de fapt ea nu mananca decat paine goala,combinata cu altceva o scuipa.Si noi avem relativ probleme cu mancarea,are toane si chiar zile cand nu accepta mai nimic.Azi de exemplu a mancat de dimi o gura de branza topita,lapte,apoi la pranz fix 3 lingurite de ciorbita(si sa nu indraznesc sa-i pun si carnita ca o scuipa in secunda 2) si acum niste boabe de struguri.Mai pe seara o sa fac niste peste cu broccoli.Sa vedem,ca peste nu a refuzat niciodata pana acum.Analize i-ai facut?Medicul ce zice?Nu mai plange mamico!

Lavinia

poze Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

Amaya pe mine m-ar roade un pic gelozia sa vad ca fii-mea pupa pe altcineva din afara casei.Dar oricum e normal sa se ataseze de educatoare,de fapt e bine,inseamna ca sunt bune si iubitoare de s-a lipit Andrei de ele.Visez si eu la niste educatoare bune,sa vad ce rezolv cand ajung in Liban,care e sistemul,cat costa(ca acolo numai particulare sunt cresele si gradi),daca ne accepta si ne mai trebuie una mai langa casa sa fie usor de dus/adus(numai cu masina personala se poate acolo,de mers pe jos e exclus,la fel de mers cu maxitaxi).

Lavinia

poze Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magga spune:

bonjour doamnelor!

Oana sa stii ca ma agatz de pumnii aia si oricum capu sus. mai sunt trei luni.

à propos de peshte, doamneor, era sa fac atac de cord. ma duc eu cu tot cu copila din dotare la masa la prieteni japonezi. meniu: numai sushi etc adicatalea peshte crud. nu va spun ca hanna mea a furat halit vreo trei bucati de peshte crud ca cica in japonia copilul maninca peshte crud de la un an in sus. din fericire nu a avut nimic dar pina acum (a fost acum o sapt.) am tot stat cu frica in sin.

Lavinia, vezi ca am postat ceva care cred ca te-ar putea ajuta cu Natalia
aici


va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Magga, si eu ma agatz de pumni, daca e bine la mine, e si dincolo. Daca ai ceva vesti, sa dai.

Andrutza, bine ai revenit, scumpa! Ce faceti, nasii ce mai fac? Hai sa iti zic ceva, Seb nu a mancat decat de 3 ori in viata lui peste, oua o data, ieri a fost a doua oara, iar carne din an in paste. Dar am gasit alta modalitate. In ciorba pun mult ou, ii tai carnita mica, legumele la fel si mananca. Cand fac peste il ascund in mancarica, asta ca sa mai guste. Ieri am luat o farfurioara gata pregatita pt copii cu peste si fasole verde si a ras-o. Am zis ca data viitoare ii fac eu, sa vedem. Nu te speria, ar fi bine sa ii spui si pediatrei, poate iti da ceva vitamine. Eu i-am spus, nu mi-a dat nimic, ca e normal la greutate, dar daca ei gasesc ca e slab dau. Va pup si sper sa citesc mai multe despre voi!

Amaya, s-a adaptat si Seb la gradi, azi cand m-am dus sa il iau, era catarat pe tobogan.

Pup toate fetele care mi-au transmis un gand bun

Seb mananca eugenii acum, trimise de bunica. Adica desface biscuitii (asa face cu toti cu cioco intre ei) si mananca ciocolata si ne da noua biscuitii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Andrutza, welcome back.

Eu am trecut prin asa ceva cu Rayan si si-a revenit in Romania la mare.
Acum are zile cand mananca excelent, si zile cand mananca putin, dar in aceste zile cand mananca putin, isi bea laptele de dimineata, mananca 2-3 iaurturi ( ar manca mai multe dar nu ii dau eu), fructe, eventual cascaval.

La noi nu stiu care a fost cauza, banuiesc ca schimbarile prea dese, dar la voi nu e cazul, deci, n-ar strica sa ii faci niste analize.





Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput