Miresele anului 2006 (68)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Fetelor, zau ca ma ungetzi la sufletzel cu apelativul asta... miresica... atata de frumos suna... Cand il mai aud si pe sotzior, ca inainte de nunta tot "nevasta"-n sus, "nevasta"-n jos, acum ma intreaba "hai odata mireasa, nu esti gata?" ... sa fie oareshce sechele din ziua cand m-a asteptat vreo 15 minute bune sa ma gat de imbracat... cu toate c-a declarat sus si tare c-a meritat...?

Oana, filmuletele le mai poti vedea, daca mergi un capitol-doua inapoi, unde mai apar inca la semnatura mea. Daca zici tu ca-i mai ok iti trimit link-urile pe mail, cum doresti.

Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Iza, sa-ti traisca nepotzelul.
Gurule, .

Va pupacesc pe toate si va doresc o zi buna.


quote:
Originally posted by Alynutza

Si eu care credeam ca s-a terminat "furtuna"... Mai Laura, pai tu nu consideri ca jignesti o persoana cand o acuzi pe fata ca a fabulat un an intreg (sau si mai bine), vorbind despre un eveniment care de fapt n-ar fi avut loc decat in mintea ei? Fara suparare, dar mie asta imi suna ceva de genul "fata, esti bolnava psihic, ai mania fabulatiei"... ceea ce nu mi se pare chiar o afirmatie nevinovata. Inteleg ca ai fost curioasa sa ii vezi pozele, dar nu cred ca afirmand chestii de genul asta era cea mai buna cale de a convinge sa-si incalce hotararea si sa se expuna public, desi nu doreste asta. Si cu asta, basta.



Alynutza, am fost tentata ii mai explic si eu, inca o data, dar am realizat ca nu as fi putut sa ii explic mai bine decat deja ai facut-o tu. Tare ma tem insa ca nici acum nu v-a intezelege ca a gresit si ca nu degeaba a fost admonestata...

Laura, faptul ca tu insisti in a sustine cu candoare si naivitate ca "nu intzelegi ce rau ai facut" ma determina sa imi sustzin parerea referitoare la gradul tau de maturitate afectiva.

Cat despre ultima mea afirmatzie din mesajul anterior, recunosc ca am cam sarit calul si regret. Te rog sa imi acceptzi scuzele.
Nu imi gasesc alta justificare decat faptul ca m=-ai scos din pepeni (si dupa cum ai observat, nu doar pe mine).

Nu ar strica daca si tu ai adresa cateva scuze ....
Daca noi ne-am inselat si pana la urma vei intzelege "unde si cum ai gresit", ar fi foarte frumos sa dovedesti ca ai maturitatea necesara ca sa poti sa ceri scuze.

Nunta noastra: 29 iulie 2006


"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni."
Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
vad ca pe aici aceeasi conversatie.

Va salut si eu si va doresc un weekend fain.
AlinaBogdana, gabryelle, karamel, kemsy, maimu CASA de PIatra multa fericire si o nunta de vis.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea, poze Marco, filmulete Marco
nunta noastra , Antalya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Fete va mai amintit de Mexxa? a nascut pe 10 sept., la 36 sapt. o minune de baietel de 2200 gr. A stat 12 ore in travaliu si pe urma a intrat de urgenta in cezariana. Dar ea si bebele sunt bine, sanatosi si asta e tot ce conteaza.


Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea, poze Marco, filmulete Marco
nunta noastra , Antalya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Sigur ca ne amintim!!!

Sa-i dea Dzeu tot ce e mai frumos in viata, sa-i aduca numai bucurii si sa fie un copil sanatos si norocos!

Mexxa, sa-ti traiasca pishkotzelul!
Si sa te refaci cat mai repede....


MIMOZA PUDICA...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Giova

Fete va mai amintit de Mexxa? a nascut pe 10 sept., la 36 sapt. o minune de baietel de 2200 gr. A stat 12 ore in travaliu si pe urma a intrat de urgenta in cezariana. Dar ea si bebele sunt bine, sanatosi si asta e tot ce conteaza.


Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea, poze Marco, filmulete Marco
nunta noastra , Antalya





Si a scazut bebe in greutate zile la rand si s-a speriat mami f tare. Dar de ieri sunt acasa si sunt bine...

FUEGO--Iasi-27 august 2006:
http://good-times.webshots.com/album/554258099jrgPvZ
http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

opaaa...lume noua...

revin..sannatate si lu' mami si lu' bebe!


MIMOZA PUDICA...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Giova

Fete va mai amintit de Mexxa? a nascut pe 10 sept., la 36 sapt. o minune de baietel de 2200 gr. A stat 12 ore in travaliu si pe urma a intrat de urgenta in cezariana. Dar ea si bebele sunt bine, sanatosi si asta e tot ce conteaza.


Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea, poze Marco, filmulete Marco
nunta noastra , Antalya




...cum sa nu ne amintim! Multa sanatate atat mamicii cat si baietelului !

Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!


www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip
Wedding picture!
Starea civila

Wedding Day
Honeymoon


Just Married

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Si eu imi amintesc. A amant nunta pt la anul.
Le doresc multa, multa santate.

Nunta noastra: 29 iulie 2006


"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni."
Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Cam multa tevatura pentru cele cateva randuri spuse de Laura.
Ce atata teorie?! Oare Krelia chiar nu poate regla in privat cu Laura aceasta problema, credeti ca are nevoie de "aparatori"? Zau asa...aveam alta parere despre voi!
Doamnelor,pentru ca asta sunteti majoritatea dintre voi acum, reveniti-va si lasati subiectul sa continue pentru a le fi de ajutor miresicilor de 2006 sau daca tot tineti cu tot dinadinsul, de ce nu deschideti unul la ZZ?



Cu mult drag, Nana.


Pentru Barbye-una dintre noi, Trebuie sa ajuti!!!
"Pentru a avea mai mult decit ai obtinut trebuie sa devii mai mult decit esti. Daca nu te schimbi vei avea intotdeauna ceea ce ai obtinut."

Mergi la inceput