Miresele anului 2006 (68)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Oana, tot ce se poate. Cand plecati in luna de miere?

Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect




duminicaaaaaaaaaa
Offf...abia astept...cred ca si Malaezia ne asteapta pe noi!!!

Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!


www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip
Wedding picture!
Starea civila

Wedding Day
Honeymoon


Just Married

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nitzuc spune:

Buna fetelor. Vin si eu cu o intrebare idioata, stiu, dar tre sa o pun musaiCate poze ati scos pe hartie foto la nunta?! Ii tare nu? Adica stiu ca ati avut o mie in format digital da pe hartie la final?! Si sa nu imi ziceti ca nu le-ati numarat?! Da?! Am primit o oferta care ii 3 Ron pt poza 10x15 pe hartie simpla si 4 Ron pt montaj si tot asa, crescator pt 13X 18 3,5 Ron respectiv 4.5 pt foto montaj. Pareri va roooggg, duamnelor, ca vreau sa imi fac un calcul. Acum stiu ca depinde de mine cate selectez pt print dar in medie cate ziceti 200 - 300 ar fi de ajuns?!

Si acum nu pot sa ma abtin sa nu va spun ca eu una nu am crezut ca fetele vorbesc serios de nunta Kreliei pana la interventia Laurei ( a 2-a)Ei, asta ete sunt eu mai batuta in cap ce sa-i faci. N-as fi crezut ca cineva poate vorbi serios cu asa ceva.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana, ce faaaaain... Sa aveti o luna de miere super de super. Cred ca nu mai ai rabdare. Si pe noi ne asteapta un weekend de miere, ca si eu imi astept sotziorul sa se intoarca din delegatia in care a plecat de duminica. Si nu mai poooot de nerabdare pana maine seara cand ajunge sa-l iau la smotocit.

Nitzuc, noua ne-au scos 120 de poze pe hartie, format 13/18, asa am vrut noi, sa se vada ceva. N-as putea sa-ti spun exact pretul unei poze, pentru ca noi am platit tot pachetul (poze digitale, album, filmare). Noi nu am avut poze din alea "montaj", cum spui tu, eu personal nici nu ma dau in vant dupa ele, in schimb am avut cam 10 poze prelucrate (cu efecte de umbre si lumini, si alte efecte de care n-am eu habar, dar au iesit foarte faine pozele), doua poze A4 inramate. Dar nu cred ca-i cazul sa te agiti, ca daca ai digitalele poti sa iti scoti cate si care vrei tu, cu 0,8 sau 1 ron pe poza de 13/18 la Sooters, daca nu le ceri sa fie gata la 1 ora. A, de precizat ca la noi a fost inclus in pachet un album din acela mare si frumos, pe care ei ni l-au aranjat si din 120 de poze mi-au ramas cam jumatate pentru care am luat alt album. Eu ti-am recomandat deja fotografii nostri, sunt baieti de gasca si pun mult suflet, sunt flexibili si se muleaza pe cerintele clientilor. Daca vrei, te invit sa-mi vezi albumul cand revii la Cluj.

Iza, sa-ti traiasca nepotzelul!

Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nitzuc spune:

Mersi Alinutza, ca de obicei pe faza. Te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:



"Nu cred ca e cazul sa se aprinda nimeni la intrebarea mea! Asa cum cineva are dreptul sa nu puna poze de la nunta (in cazul de fata) asa si altcineva are voie sa intrebe daca e adevarat sau nu ceva. va spun sincer, nu am nimik impotriva Kreliei, mai ales ca stiu ca multe fete de pe forum au fost ajutate de catre ea, dar va spun sincer ca ma uimeste decizia ei. Si-a pregatit nunta cu atata suflet, a povestit tot tot despre ea, deci a vrut ca toata lumea sa stie ce face ea, deci nu inteleg de ce nu vrea sa ne arate o poza, o poza macar."

De unde stii tu ca nu vrea sa arate? I-ai cerut prin PM si nu a vrut? A spus ca nu vrea sa le faca "publice". Si asta e cu totul altceva.
Dupa cum ti s-a spus, sunt fete care au vazut poze de la nunta ei (by the way si eu vreau as vad, Gurule, da' nu-mi fac timp sa trimit PM cu id-ul meu de msg yahoo si sa-ti cer o pozica mica-mica... )
Sau sa presupunem ca i-ai cerut si nu a vrut sa-ti arate. E tot decizia ei! Dar daca alte fete au vazut poze..de ce sa faci pe Toma Necredinciosul? Numai fiindca nu ai vazut tu cu ochisorii tai?


"Inteleg ca fiecare om hotaraste ce vrea si are drept la intimitatea lui, dar tu, Krelia, pe mine cel putin, mai obisnuit sa aflu TOT ce faci tu, zi de zi, asa ca aceasta pregatire de nunta, cred ca simteam nevoia sa aiba o finalitate: O POZA."

Ei, da??? Chiar iti spunea tie tot tot ce facea???
(acu' ma rostogolesc de ras da' iar n-am emotion... )

Si crezi tu ca asta era finalitatea? Poza????
"Finalitatea" a sarbatorit-o cu cei dragi ei si o va impartasi cu cine va considera ea de cuviintza.

Sigur ca fetele (doamnele, ca majoritatea sunteti casatorite) care au raspuns intrebarilor mele sunt toate prietene apropiate ale Kreliei caci toate ati vazut-o ("au vazut-o" voiai sa zici, nu?).

Serioooooos??? Da' ce logica fenomenala ai, draaaagaaaaaa!!!! M-ai dat gata !!!
Si jumatate din populatzia din Bucurestiului e formata tot din prieteni apropiatzi Kreliei ????
As vrea eu sa spun ca imi e prietena apropiata numai fiindca am vazut-o. Sac! Si "io" am fost la "intalneala" in februarie (parca)


Sigur ca acum veti zice ca incerc sa-mi fac publicitate ca sa zic asa, ca sa fiu si eu bagata in seama, caci nu sunt in centrul atentiei ca si Krelia. Credeti ce vreti!

Sincer? Nici macar nu mi-a trecut prin cap...
Si nu stiu cui i-a trecut prin cap asa ceva. Cred ca doar tzie.
Eu una cred ca esti cam imatura......


Eu imi exprim curiozitatea si nu cred ca-s singura paranoica sau cum vreti voi sa mai ziceti care se intreaba "Oare nunta Kreliei a avut loc vreodata?" Si apropos de pozele din luna de miere, de ce le-ai mai publicat pe site, atata timp cat nu vrei din motive personale sa vada cineva, noi ceilalti, poze de la nunta ta? Tu stii mai bine. Cert este ca am intrebat, nu am primit raspuns, eu ma retrag si sa stiti ca nu doresc sa ma cert cu nimeni, mai ales cu Krelia care e atat de indragita pe acest forum.

Ei na! Nu vrei sa te certzi cu nimeni dar nu vrei sa crezi cand ti se spune ca acea nunta A AVUT LOC, deci cateva fete de aici sunt cam mincinoase... in frunte cu chiar "protagonista" nu?
Si nici macar cu ea nu vrei sa te certzi... dupa tot ce ai insinuat...
Una e ca nu ii intzelegi decizia... si ca te uimeste.
Cu totul altceva este sa insinuezi ca, ceea ce ea (si nu doar ea) a afirmat, nu e real [" Asa cum cineva are dreptul sa nu puna poze de la nunta (in cazul de fata)asa si altcineva are voie sa intrebe daca e adevarat sau nu ceva" ] "altcineva" - adica tu, nu?


PS. daca ma veti intreba de ce nu am pus poze de la nunta mea, sau voiati sa ma intrebati, va voi spune ca nu am crezut ca pe cineva de pe acest forum il intereseaza cum a fost nunta mea!

Si mai suferi si de mania persecutziei, asa putzin.

Nunta noastra: 29 iulie 2006


"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni."
Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Sorry, miresici (, ca m-am bagat si eu ca musca in lapte si ca am readus in discutzie "teroria conspiratziei" da' nu m-am putut abtzine (ca eu abia acu' descoperii subiectu).

Revenind al ale nostre:

Rexeane si Ginutza, ati fost foarte frumoase. Ginutza, pe tine abia astept as et vad si miresica..Sau te-ai razgandit?

Pupici pt miresici si proaspete duoamne (...sau sa ne mai rasfatzam anul asta cu apelativul asta de "miresici" ..... ? mmm ce zicetzi? )
Mai vb.

Nunta noastra: 29 iulie 2006


"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni."
Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginutza2002 spune:

elaraaaaa nu mai pot de ras!!

nu as mai vrea sa dau quote ca ocup juma de pagina!
dar moooor de ras!!!
bravos doamna!(ai avut nunta, nu ?)m-ai inveselit pe ziua de azi care a fost de kkt!
fetelor va pup si va multumesc pentru aprecieri sunteti niste dragutze!
va pupic pe toate si va trimit mii de flori virtuale!
p

'Ubita si 'Ubitu' & Cununia Civila

Cum apa totdeauna in apa se scurge, zilele mele in ale tale vor curge!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tizabela spune:

Fetelor s-a nascut Matteo acum 20 de minute eu nu mai pot de fericire sunt matusica..... sormea e inca pe masuta la cusut in momentul asta...nu stiu kg nu stiu nimic pt ca l-au dus sa-l spele si cantareasca cand eu am vb cu cumnatamiu...deci va dau de veste mai tarziu ce si cum...oricum tre sa fie o scumpete

NUNTA IZA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

quote:
Originally posted by Giova

Trenule intri rar, dar si cand intri arunci cate o faza de sta mata in coada.


Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea, poze Marco, filmulete Marco
nunta noastra , Antalya




Intru rar ca nu am net la laptoapa de la berou.
Da pe cuvant ca am sa intru mai des ca e marfa iar pe aici


Elara, iubita, felicitari pentru analiza pe text. se cunoaste filoloaga din tine.

In alta ordine de idei. Vreau pantofi. rotunzi in bot si cu toc conic. cine unde a vazut si la cati banuti.
Poze noi noute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Elara no comment.
Trenurelu misto poze din hanimun. Cum ai facut prima poza? exista obtiunea asta in webshot? sau cu un program?
Iza sa-ti traiasca nepotul. sa creasca mare si cuminte, sa pape mult laptic si sa nu aiba colici.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea, poze Marco, filmulete Marco
nunta noastra , Antalya

Mergi la inceput