haine pt gravidute

haine pt gravidute | Autor: varzuca

Link direct la acest mesaj

saltare fetelor!

de unde va cumparati voi haine pt gravidute? eu sunt in saptamana 27 si am ajuns la 80 de kg. problema este ca sunt lata in solduri si nu-mi gasesc pantaloni care sa-mi vina (si ... in perioada asta se cam lasa frigul).

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Rochite, salopete, sarafane de blug mai gasesti. La pantaloni intr-adevar e o problema, eu ma gandesc sa merg sa-mi comand pe elastic pt ca nu am prea vazut prin magazine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralumat spune:

Eu sunt mare rau.....si am probleme in a-mi gasi hainute....acum 2 zile abia am reusit sa gasesc o salopeta, in 3 magazine de gravide...insa azi am intrat la TCM, unde am gasit haine speciale...sunt si pantaloni, si compleuri...vor aduce si blugi pentru gravidute catre sfarsitul saptamanii viitoare; si, din fericire, au si marimi mari (chiar si eu am gasit pantaloni care imi sunt largi, si am vreo 100 kg), ca sa nu mai vorbim de preturi mai mult decat rezonabile....magazinul in care am gasit eu azi este cel din zona Unirii. Am auzit ca mai este unul la Piata Muncii care are numai confectii; incerc sa trec zilele astea, si daca vad ceva, te tin la curent. Succes la cumparaturi!

Raluca 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Buna,

Eu mi-am gasit la Rococo, pe Victoriei (cum intri din Pta Victoriei pe blvd Vict, pe partea stanga, scri mare "haine pt gravide"). Sunt mai multe magazine, deci puteti incerca si in alte locatii. Eu sunt in 27 sapt, aveam 52 kg inainte de sarcina, iar acum am 65, deci am luat 13 ...asta este, bb sa fie sanatoasa, ca le dau eu jos dupa aceea.

Va pupacesc!

Pupicei, Ingeras 27+ Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada taba spune:

Buna
eu mi-am comandat niste blugi si o bluza la tarafashion si mi-au venit foarte bine. Am mai gasit la TCM speciale pentru gravide.
Azi am fost la babyexpo si acolo gasesti foarte multe lucruri pentru gravide.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Da si eu am fost la baby expo cu okii tot dupa haine de gravida. URATE SI SCUMPE! Ce era mai acatarii niste scoruri de ziceai ca sunt batute cu nestemate... In rest niste materiale urite frate, de-ti vine sa versi cand le vezi... ufff, uite asta idee de afaceri pentru cine are bani si imaginatie: sa faca haine de gravide, da haine frumoase sa nu te simti ca ultimul om cand le imbraci... Eu mai am putin si deja blugii normali nu ma mai cuprind, asa ca ma bate gandul sa mi-i modific singura, daca oi fi in stare, adik la croitoreasa...

Andreea mamica lui Filip Stefan


Cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns varzuca spune:

feteleeeeee,
am gasit pantaloni maricei (xxl), cu elastec si material sintetic la burtica. sunt din blug si costa 890.000.

stiti unde? am fost ieri, joi, la baby epo, unde este un stand, al 4-lea, cum intri, pe dreapta. este o firma din oradea si o mai gasiti acolo pana duminica...

mi-am luat numai o pereke. ca nu am avut cine stie ce bani. ma simt f bine in ei..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

quote:
Originally posted by varzuca

feteleeeeee,
am gasit pantaloni maricei (xxl), cu elastec si material sintetic la burtica. sunt din blug si costa 890.000.

stiti unde? am fost ieri, joi, la baby epo, unde este un stand, al 4-lea, cum intri, pe dreapta. este o firma din oradea si o mai gasiti acolo pana duminica...

mi-am luat numai o pereke. ca nu am avut cine stie ce bani. ma simt f bine in ei..



Ori avem conformatii diferite, ori gusturi diferite ca si eu vorbeam de fix aceeasi pereke de pantaloni cand ii catalogam drept urati cu spume. Oricum e bine ca te simti bine in ei si ca arata bine pe tine, am probat si eu dar nu mi-a placut cum imi veneau...

Andreea mamica lui Filip Stefan
Cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciab spune:

sunteti niste norocoase ca locuiti in orase mari unde oferta e variata si exista si mag de specialitate. Eu imi caut de ceva timp o salopeta si nu gasesc nicaieri;cred ca o sa-mi cumpar de la constanta ca am auzit ca acolo mai gasesti cate ceva .
lucia 29+ mamica lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralumat spune:

Si eu mi-am luat exact aceeasi pereche de blugi.....Androix, sincer, cand ajungi atat de mare cat sunt eu acum, deja nu mai conteaza cat sunt de dragute hainele....; important e sa ai in ce sa te imbraci, mai ales ca pe mine ma cam prinsese toamna in rochii de vara.

Raluca 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creola132001 spune:

Nici eu nu mi-am gasit pantaloni pe masura... trebuia sa fie cea care sa nu imi placa. Asa ca m-am dus la o croitoreasa si mi-am facut pantaloni de comanda - pantaloni cu burtica (la burtica mi-a pus un material elastic). Eu sunt in 22 de saptamani si sunt putin mai mare decat tine...
Sper sa te ajute solutia mea.
Mariana
Silviu 3.1 ani si 22 saptamani

Mergi la inceput