Mamici de sept-oct 2006 (79)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Am vorbit cu doctorita,mi-a zis precum stiam si de la voi ca poate sa dureze de la o zi,doua,pana la o saptamana,m-a intrebat daca sunt si contractii (sunt dar nu regulate)am vreo 10-12/zi.Sa o tin la curent.Iar cand au inceput sa apara sa nu m-a grabesc si sa plec la spital cand sunt cam din 5 in 5.Cam astea sunt ultimele noutati.
I-am zis si ei ca ar fii bine sa astepte pana duminica ca e ea de garda si e acolo si mia zis ca el vine cand vrea nu-i putem pune dop,normal....
Daca nici de data asta nu m-a asculta copilul asta ce bataie asi ia cand o iesi,o sa vada el

Io38+Matteo

http://it.pg.photos.yahoo.com/ph/angelsro2002/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole2005 spune:

Cucuoancea si Sofimic vad ca voi o sa aveti fete, poate se ambitioneaza baiatul meu sa iasa primul ca doar e cavaler si trebuie sa faca primirea la fete. sau poate il ispiteste vreuna din fete

nicol
40+ Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofimic spune:


Nicole eu as fi de acord, dar sa iasa odata ca eu
rabdare nu mai ammmmmmmmm. Asa cum tot zice mama: s-a intors lumea
pe dos:baietii mai nou ies mai repede ca fetele si fetele nu mai seamana pe
tata ca pana acum ci pe mama. Asa ca.....asteptam si vedem

39+ Sofia Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

Sephora am calculat si era exact cum a spus dr, DBP 88, doar la LF a iesit 67, iar dr mi-a spus 68, deci mumai la femur e cu un mm mai mare.


35+ Luca

Varsta_bebe_
poze
hainute[bebe]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Scumpik eu am calculat cu ce date aveam ca nu stiam exact UM-ul tau si am calculat cu 35 sapt ca nu stiu si cate zile.De aia ti-am trimis link-ul sa-ti calculezi,oricum si eu aveam o diff de 2 mm.Ceea ce e foarte bine ca e mai mare.

Io38+Matteo

http://it.pg.photos.yahoo.com/ph/angelsro2002/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

Sephora si multumesc pt link

35+ Luca

Varsta_bebe_
poze
hainute[bebe]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Buna fetelor,

Nu am mai intrat de o vesnicie, din lipsa totala e chef, dar ar fi cazul sa va multumesc din suflet pentru galerie si gandurile bune. mi-a spus Gabitzica cand eram in spital ca mi-ati facut galerie si m-am bucurat.

Asadar, in 05.09 la ora 11:15 a venit pe lume Bogdan Ioan, cu 3,5 kg, 51 cm, Apgar 8, prin cezariana. Am vrut mult sa nasc natural, asa ca la 40 sapt si 2 zile, in data de 04 sept. m-am internat pt provocarea nasterii deoarece medicul pleca in 5 in concediu. Mi s-a dat o pastila de tinut sub limba pt provocarea nasterii, dar la mine nu prea a avut efect. Am inceput sa am contractii nedureroase si neregulate, iar seara am ajuns la contractii la 5 minute, tot nedureroase si dilatatie 2. Toata lumea se mira ca nu aveam dureri. Pt ca nu a mers a hotarat medicul ca marti la ora 6 dimineata sa mi se puna perfuzie cu 5 fiole de oxitocina.
A fost nasol ca ma plictiseam, toata lumea venea si pleca, doar eu am ramas peste noapte. Mai rau a fost ca am prins vreo 4 fete tinere care au nascut si au urlat intr-una. Nu mi s-a facut frica, pur si simplu m-au obosit tipetele lor.

Dimineata la ora 06:15 am intrat in perfuzii, dar dupa aproape 3 ore aveam contractii cam la 4 minute, putin dureroase, dar dilatatie tot 2 cm. Mai rau e ca am fost pusa la un aparat (nu mai stiu cum ii zice) pt ascultarea inimii copilului si pt a vedea contractiile, care consta in 2 curele stranse peste burta si stat pe spate. M-a terorizat chestia asta, ma durea spatele ingrozitor.
Neavand nici un efect nici perfuzia am intrat la cezariana la ora 11:05, asta era ora, tin minte ca era un ceas pe perete. Se pare ca eu am iesit din sala la ora 12:00. Am optat pt anestezie generala avand probleme cu coloana, astfel ca nu mi-am vazut copilul decat in poza in ziua urmatoare.

Dupa anestezie mi-a fost bine, am vomitat doar o singura data ceva apa, dar fara sa-mi fie rau si seara deja m-am ridicat din pat putin. A doua zi am inceput sa ma ridic mai mult si sa mananc, ca eram moarta de foame.
Mi-am vazut copilul doar a treia zi, cand mi l-au adus in salon si mie mi se pare ca e leit cu taicasu'.

Laptic am si el e un papacios mic.

A fost mai greu cateva nopti ca nu prea a dormit, dar sa speram ca isi revine. Azi noapte mi-a dormit de la 12 la 7 fara 15 min fara trezire.

Cam asta e poveste noastra. Va tinem pumnii la toate viitoarele mamici.

Pt mine nimic nu se compara cu surasul ingerasului mult asteptat, asa ca a meritat totul.

Avem cateva poze in album daca vreti sa vedeti minunea noastra.

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

LARISA- Multumim frumos! da, stiu ca acest programa ii tonifica foarte bine si contribuie la dezv lor mentala!

MAMILILI-Trimit PM


ALESSIA80 cu minunea ARMAND (07.09.06)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Buna seara!

Fetelor ati auzit la stiri de bebeloiul din Iasi care s-a nascut zilele astea cu 5,7kg NATURAL . Sa fie sanatos ! Arata ca un copiulas de 3 luni!

Cami 38+ cu Luca-Ionut
Pozici cu burticutza
Inca putin pana la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole2005 spune:

numai ce au dat la pro. este imens de mare. oare cum o fi reusit sa il scoata si cred ca e tare mancacios sanatos sa fie si el si mamica lui

nicol
40+ Antonio

Mergi la inceput