Piticodromul festiv de sept-oct 2005 (140)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Hai sa va pove o faza haioasa ca tot suntem la capitolul laude .
Sambata dimineata curatam gogosari sa pun la murat (asta e o lauda la dresa mea ) si cum Vladut nu ma lasa in pace (a se intelege ma tragea de pantaloni sa merg cu el la joaca) l-am chemat pe Bogdan (sotul) sa se joace amandoi, mai bine zis sa faca si ei treaba.
Asadar Bogdan a scos lada de la frigider si i-am zis lui Vladut sa-i duca lui tati rosiile din punga de langa mine (pt orientrare: eu eram la chiuveta si frigiderul e pe peretele opus). Si se apuca Vladut sa care una cate una rosiile din punga... Dupa ce a dus vreo 4 vine la punga si ia in mana o rosie lunguiata, nu rotunda ca celelalte, mai si se uita la ea ca la avione... si o tranteste jos si ia alta rosie rotunda si o duce la tati. Noroc ca erau doar 2 rosii tuguiata ca ma apucam si de bulion ... Am ras de ne-am prapadit . Asa ca al meu stiu sigur ca intelege unele chestii care i le zic ca nu i-am aratat cum sa duca rosii la tati , chestia cu formele a fost de la el.

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns latrishia spune:

Multumim pt raspunsuri Ioana, Alina, Simo, Irina
Am fost la doctor si pana am ajuns acasa inapoi i a scazut.I a dat o gramada de siropuri, cica are gatul cam urat si gingia sus inflamata rau, ii ies toti 4 de sus odata.Mentionez ca noi nu avem decat un dinte jos si cand i a iesit n a facut febra.Deci e de la gat. Mi a dat si ceva de tuse dar inca nu tuseste fata.
I a mai revenit graiul, oricum ii dau siropurile alea 2-3 zile si sper sa i treaca.(Am comis o eu intr o zi si i am dat Almette din frigider, initial am vrut sa i dau o lingurita da mandra nu se ma satura asa ca a mancat juma de cutie..cred ca de la asta e)

Pupam si sa auzium de bine

Lori&Luanna 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

mifloricico, hai ca pe tine te pup, ca te stiu pupacioasa. Eu stiam doar de astia 2 distribuitori de maxi cosi (mai la prima mina, ca mai sint si altii dar care isi pun adaosurile lor). Mie imi place Lyada, ca au printre cele mai bune preturi la marcile astea "scumpe".

Chiar, mai tineti minte cind ma indragostisem de caruciorul de 40 de milioane de la Lyada? Bine ca exista si Chicco pe lumea asta.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Lori, ma bucur sincer ca ai fost la doctor, si ca Luana e mai bine.
Irina, ptiu ce ginerica harnic am, pupa-l-ar soacra sa-l pupe.

Mie imi da Miruna fiecare rufa din lighean sa le intind pe sirma - s-a intimplat deja de citeva ori, nu mai e o intimplare. Are o fatza foarte plina de importanta ind ma ajuta. Dar eu nu sint convinsa ca face asta pentru ca ii spun eu (desi nici asa harnica de mica ... nu are cui sa semene; o fi zodia de vina).

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Ioana . Ce harnica e si Miruna, se potrivesc . Vladut nu-mi da hainele la intins, asa ca el se va ocupa de bucatarie . Se aseaza langa lighean si trage toate hainele pe el (eu cand sunt numai cu el acasa ies cu patura la intins haine ca sa nu trebuiasca sa le un de 2 ori la spalat )

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Ioana, multu. Na ca te si pup
Mai, mai, Ioana si Irina sa-nteleg ca voi aveti deja ajutor in casa!
Sunt cam dezorientata. Ma fixasem pe scaunul ala de masina si acum nu stiu ce sa fac. Dar 8700000 nu dau pe el, hotii!
Am sunat la Lyada si mi-au spus ca n-au maxi cosi nici la magazin, nici la babyexpo si ca nu-l mai importa...
Fetili, dati-mi si mie o idee, ce altceva sa cumpar? Voi ce-aveti prin case?
Mimsi, tu ce faci?
Lori, sanatate multa Luannei!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimsi spune:

Salutare!
Gata, s-a mai luminat un pic casa!

Mifloriciko, nu stiu ce fac cu scaunul, eu zic sa mergem sa le disecam pe toate si dupa aia sa ne hotaram. Acum vreo luna am vazut la chicco niste scaune care erau la oferta la 4,7 milioane. O sa adun din raspunsuri toate amanuntele de care aminteau fetele si ne orientam la fata locului

Vad ca ati fost tare vorbarete azi!
Si ce bebelaci harnicutzi aveti! fata mea scutura tot ce prinde. Inclusiv rufele proaspat scoase din masina. Ioana, mi-ai dat o idee- am sa o provoc si eu sa vad daca mi le da la mana.
Latrishia, daca te incalzeste cu ceva e putin probabil sa fi facut rosu in gat de la almette. si Alexia a facut inainte de mare, se transmite si de la 5m asa ca sigur a pescuit-o de undeva (roseatza).

Kid, ia ghiceste-mi si mie in tava, plizzz! 1 - inel de aur, 2 - margele, 3-ruj. Si 4 (intre 3 si 4 eu i-am subtilizat de pe tava o sticlutza mica de bautura alcoolica, ca cine stie unde mai ajungeam in ritmul asta!) - deci 4 - o disketa (v-am zis faza cu prietenul nostru care atunci cand a vazut disketa a zis: fata, asta-i internetu': ve ve ve lucrushoare ro.
Cu olita nu te stresa, eu rezist cu stoicism la toate interpelarile soacrei pe aceasta tema, nu intentionez sa-i cumpar deocamdata, scopul nu mi se pare a fi facutul la olita (vezi Ancutza lui cge ), ci scapatul de pampersi - iar pana la asta va mai trece ceva timp. Asa ca nu ceda usor presiunilor!

Mimsi si Alexia(10.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Mai incape o lauda?
Azi l-am dus pe Petrut la o sala de sport pentru copii, a patrulat fericit si in viteza printre copii, mingi, baloane de sapun, s-a cocotat pe trambuline, saltele si acum urmeaza lauda: a stiut sa merga pe barna ! era una de vreo 7cm latime, la vreo 15cm de pamant si a mers pe ea de 2 ori, tinut de manute, bineinteles.

Diana si Petrut (3 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

mey, eu as merge sambata la baby expo, cu sot si cupil. ma pot dispensa de ei sau ii pot pastra dupa cumparaturi pt suc. mai pe dupa-amiaza asa, cand e aglomeratia mai mare.

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Hilde, Ioana, Anya20 in legatura cu ce dam copiilor, mi-am amintit de prietena mea careia mama ei nu-i dadea inghetata, era tare mica si bolnavicioasa, orice raceala o lovea greu. Ea avea vreo 5 ani, eu 7 si vede pe strada pe cineva mancand inghetata. ma intreaba ce-i aia, eu ii zic "nu stiu, vreo friptura ceva", a fost multumita de raspuns si ne-am vazut de joaca.

Dar cel mai bun exemplu al lui " nu stii ce e, n-are cum sa-ti fie pofta" e mancarea de aici, mai ales dulciurile. Copiii de aici mananca chestii la care eu trag cu ochiul ca ce-or fi, am aflat acum 2 luni ce-i ala "cupcake", deci eu am putut sa traiesc peste 30 ani fara sa le simt lipsa.

Diana si Petrut (3 oct 2005)

Mergi la inceput