FIV - 84

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Musete, cred ca are putin legatura cu faptul ca esti ziua 2, de fapt mai mult are legatura cu ce a vazut dr. la eco. Mie mi-a venit pe 13 si azi la eco dr. a dictat asistentei: endometru laminar, ovare fara formatiuni chistice si mi-a zis sa incep de maine menogonul. La ecografia trecuta, inainte de diphereline la fel, ovarele mele erau curate, fara chisturi.
Si ar mai fi un aspect in legatura cu duratele tratamentelor: desi nu se lucreaza pe loturi de paciente, am inteles ca totusi punctiile sunt programate, de aici si decalajul intre tratamente. Sheri banuiesc ca va face punctia pe 29 septembrie, eu (SPER) pe 2 oct si probabil ca tu vei face pe 9 oct, pentru ca mai putin de 9 zile de stimulare nu am auzit, apoi mai tine cont si de cele 36 ore dupa pregnyl.
Lachi, tin pumnii si eu desi nu stiu despre ce e vorba, daca e legat de ovulatie si maca sau despre un alt eveniment.
Nedumerirea voastra e justificata, Liana a deschis noul subiect si a copiat si postarea mea de la inceputul capitolului trecut, asa ca stati linistite, nu sar peste nicio etapa, totul se desfasoara conform planului.
Eu m-am hotarat pentru anestezie locala, adica nu pot 'inghiti' ideea ca sa dorm in timp ce se 'umbla' asupra mea, n-am suferit nicio operatie si nu am experimentat anestezia generala pana acum. Adjudecat!
Azi am cunoscut-o si eu pe madam Geta, marfa de femeie, mi-a placut de ea, desi a fost putin surprinsa ca nu eram trecuta pe caietelul dumneaei, ca nu m-a mai vazut pe acolo si ca nu am fost prezenta la 'strigarea' listei, pana la urma ne-am imprietenit. Multa lume, multa rau, nu ma asteptam...
Hai va pup si va doresc toate cele bune tuturor!

"Atunci cand DOI vor deveni UNUL, UNUL se va transforma in TOT"
Tablitele de smarald ale lui Toth

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Musete tocmai asta-mi place la maestru: ca nu da tratament stereotip ci diferentiat oarecum pe fiecare pacienta. Fi convinsa ca daca asa a spus asa e bine. Nu toate reactioenaza la fel (neavand aceleasi probleme) deci mi se pare super OK sa dea tratamente oarecum diferite. Bafta tuturor care deja sunt in tratamente!

Oana-Dana, daca poti da-ne te rog o veste despre tine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Musete stai linistita si nu-ti mai face probleme; si eu la primul FIV am prelungit perioada de inhibare a hipofizei cu cateva zile, pentru ca sotul meu nu reusise sa gaseasca loc la avion in timp util si nu ar fi avut cum sa ajunga la punctie ( in Canada ) si mi s-a explicat atunci ca acest lucru nu influienteaza cu nimic restul tratamentului.
Avalon ma bucur ca ai numai vesti bune! Mult succes cu stimularea, sa ai rezultate cat mai bune! Cand mergi data viitoare la Giulesti?
Lachi esti "misterioasa" azi! Orice ar fi, iti tin pumnii sa fie dupa cum iti doresti!

Cami
Barbye are nevoie de ajutorul nostru:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83610
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Musete, ce sa-ti mai scriu si eu c-au spus-o Avalon si Lachi mai bine si mai destept ca mine. La eco ma gandeam si eu, spune-ne te rog ce a dictat Maestrul Margaritei adica cifre si alte epitete frumoase.
Avalon , asa m-a emotionat ce ai scris, ca eu (probabil) voi face pe 29, am avut fiorul acela de dinainte de examen, cand stii data ora si sala in sfarsit.
De asta vara tot spuneam eu ca voi face la sf lui sept, si iaca ce s-a numerit! Nt-nt, tare mai sunt !
Lachi, hai nu mai fierbe lumea, cu ce de veste vii?
Zou-zou, ce mai zici, ce mai faci, simptome ceva?

Sheritra

Sa o ajutam pe Barbye!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Multumesc fetelor! Sa nu uitati totusi sa-mi tineti pumnii... o sa vin repede cu vesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

quote:
Originally posted by Sheritra
Avalon , asa m-a emotionat ce ai scris, ca eu (probabil) voi face pe 29, am avut fiorul acela de dinainte de examen, cand stii data ora si sala in sfarsit.
De asta vara tot spuneam eu ca voi face la sf lui sept, si iaca ce s-a numerit! Nt-nt, tare mai sunt !

Sheritra

Sa o ajutam pe Barbye!!!



Dar roaga-te sa nu pice in aceeasi zi cu data in care trebuie sa faca Zana, ca restul punctiilor se vor amana, cred ca ti-e clar, nu?

"Atunci cand DOI vor deveni UNUL, UNUL se va transforma in TOT"
Tablitele de smarald ale lui Toth

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Zana-zorilor, spaima inorogilor
A zis barbata-mio ca-l bate pe barbat'su daca are tratamentul meu de suferit din cauza ei, ii da cu chitara !


Sheritra

Sa o ajutam pe Barbye!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Hihihi

"Atunci cand DOI vor deveni UNUL, UNUL se va transforma in TOT"
Tablitele de smarald ale lui Toth

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

hai meyyy ca nu cred ca se amana punctiile...ce naiba! cati foliculi o avea Zana? 80? ca sa nu mai poata face nimic in ziua aia profu'? eu cred ca vor merge toate struna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelia alin spune:

Ba da Mirela,acele autocare mai circula,dar nu din ora in ora,s-au redus si ele ca numar,odata cu aparitia acelor maxi-taxi.dar problema e ca si rezolvata.Sa mai iasa bine si consultatia si ma declar multumita pentru moment.
Bai Lachi ce mister te invaluie.Ne fierbi in suc propriu.
Hai repede cu detalii pana nu ma topesc de tot(nu ca nu mi-as dori asta!)

Mergi la inceput