De ce ne-am casatorit?.....

De ce ne-am casatorit?..... | Autor: vandal

Link direct la acest mesaj

...si sint si acum cu aceeasi femeie?

(puteti considera acest topic ca o luare de pozitie impotriva topicului despre casatorie care personal ma calca pe nervii sensibili )

De ce ne-am casatorit? Pentru ca ne iubeam.PUNCT.

De ce sint cu aceeasi femeie dupa atitia ani?

Pentru ca nu pot sa dorm daca nu o simt noaptea linga mine
Pentru ca ma scol citeodata si pun mina pe ea pentru ca mi se pare ca nu mai respira si am sudori reci.
Pentru ca uneori, in timpul zilei,ma gindesc la ea si am lacrimi aducindu-mi aminte de un moment fericit impreuna.
Pentru ca imi place sa o mingii si sa o simt cum se topeste si toarce ca o pisicuta.
Pentru ca imi place sa o vad cind se face frumoasa sa iesim impreuna si cind se schimba de 10 ori pentru ca aia nu mai e la moda, ailalta nu mai e buna, ailalta e prea rosie si ailalta nu se potriveste.
Pentru ca imi place sa ma uit la ea cind citeste ziarul si bea cafea si stringe buzele cind ceva nu ii place sau suride fericita privind o poza.
Pentru ca ma mingie pe par si imi spune in ureche: Te iubesc!
Pentru ca ma alina cind sint pierdut si imi spune: O sa iesim si din asta!
Pentru ca imi place sa o simt dimeata calda toata in bratele mele, cind ea e inca in pat si eu sint gata de plecare la servici si o sarut si ii spun: Ai grija de tine! iar ea ma saruta si imi spune Si tu!
Pentru ca ea e cea pentru care as sari 10 m in aer daca mi-ar spune fara ca macar sa intreb : In ce directie?
Pentru toate astea si pentru ca ea e a mea si eu sint al ei. Fara rezerve si fara indoieli.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

superb! vreauuuu si euuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :((((((((((((((

_

Babyblue va pupa pe toti!!

"Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Foarte interesant!!!



MIRELA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Tu esti pe bune? Ma asez si eu la coada...

J si Carla-saurus Rex (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

Vandal

"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

vandal, e vorba despre sotia care te inseala sau e una noua?

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miau-miau spune:

poate s'or impacat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

de cat timp esti cu ea?sincer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrianai spune:

De ce ne-am casatorit? Da pentru ca ne iubeam, dar acesta nu a fost motivul principal. Ne-am casatorit pentru a intra in randul lumii, desi o bucata de hartie nu te tine legat de o persoana. Acum vad asta. O bucata de hartie nu iti da drept de posesie asupra celuilalt. Casatoria este un pact care merge atata timp cat cei doi doresc acelasi lucru. In momentul in care unul isi schimba atitudinea si obiectivelenu avem dreptul sa il mai tinem langa noi.

WARNING: I have an attitude and I know how to use it!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ani3lla spune:

Mare dreptate ai. Exact asa simteam si eu si de multe ori ma intrebam de ce simt asa? Simplu, pentru ca il iubeam. Si acum mi-as dori sa simt la fel insa nu mai pot. Unii chiar isi dau silinta sa strice asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

E frumos, daca-i adevarat. De fapt cred ca, pentru o bucata de vreme, cei mai multi gandesc asa. Dupa aia...chiar voiam sa deschid un subiect cu titlul: usor sa ai, greu sa pastrezi.
Avand in vedere ca ceea ce a fost frumos se strica aproape exclusiv din vina noastra, merita sa ne gandim mai des in stilul lui vandal, chiar daca momentul nu ne imbie intotdeauna.

poze multe cu noi

Mergi la inceput