De ce ne-am casatorit?.....

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

"Pentru ca ma scol citeodata si pun mina pe ea pentru ca mi se pare ca nu mai respira si am sudori reci."

pentru sfaturi apelati la guestus si pentru orice altceva la asigurari de viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

E foarte frumos sa auzi ca un barbat gandeste asa.Si ca spune asta in public!!!De obicei ei isi ascund sentimentele...Sunt mai mandrii...Poate ca sunt si exceptii...Poate ca asa gandesc toti dar cred ca nu trebuie sa spuna ce simt...Al meu imi spune ca ma iubeste...Inca des...Dar e frumos ce a zis vandal.
Noi ne-am casatorit ca ne iubeam de 7 ani jumate.Si nu mai avea rost sa stam separat...Si trebuia sa o facem si in fata lui Dumnezeu...Nu????Asa e normal...Nu doar pentru o bucata de hartie cum spun altii....
Acum avem 9 ani de cand suntem impreuna...E frumos...

NUNTA
28.05.2005
http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Vandal, .

In alta ordine de idei, daca pe parcurs ceva se schimba din ceea ce este frumos la inceput, este numai vina noastra, nu numai a mea sau numai a lui, a noastra a amandurora. Depinde foarte mult de amandoi ca ceea ce avem la inceputul relatiei si ne da aripi sa facem acest pas important cum este casatoria, sa se pastreze in timp.


Cu mult drag, Nana.
Fotografii nunta!

Pentru Barbye-una dintre noi, Trebuie sa ajuti!!!
"Pentru a avea mai mult decit ai obtinut trebuie sa devii mai mult decit esti. Daca nu te schimbi vei avea intotdeauna ceea ce ai obtinut."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rasid spune:

Pentru ca fiecare dintre noi am realizat ca celalalt nu era o persoana cu care AM FI PUTUT trai, ci persoana FARA DE CARE nu am fi putut trai.
Pentru daca nu ne-am fi unit destinele, sufletele noastre ar fi fost oricum unite pe vecie.
Pentru ca am crezut, credem si vom crede in IUBIRE.
Pentru ca ne dorim sa imbatranim impreuna.
Pentru ca fiecare lupta SI pentru fericirea celuilalt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diego spune:

Ne-am casatorit cu iubirea in suflete si in ochi si nu pentru a intra in randul lumii ci pentru ca unirea noastra este atat de minunata incat TREBUIE sa iasa la lumina zilei - recunoscuta de toti - de biserica si de stat. Si pentru ca ne doream copii legitimi care sa aiba mama si tata nu doi zapaciti care nu cred in validitatea actului civil si religios.
Si pentru ca iubindu.ne sa ne acceptam, limitele, calitatile si responsabilitatile vietii, sa le transformam in iubire concreta zi de zi- sa ne anulam unul in altul convinsi fiind ca "cine iubeste, insutit va primi inapoi"!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

Ptr ca ne stiam (si iubeam), inca dinainte de a ne cunoaste.

Ptr ca (asa cum are si Principesa citatul), suntem ingeri cu o singura aripa si numai impreuna putem zbura.




Dragostea e oarba, dar casatoria ii reda vederea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Mey, asta-i o specie rara pe cale de disparitie.
Vandal, ce-ar fi daca te-am clona? Asa am putea avea si eu si JG parte de asa ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Off topic: pe ce butoate trebe s-apas sa-i dau si eu un vot lui Vandal?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulissa spune:

Ne-am luat din dragoste mare si pasiune!

Iulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Bravo, Vandal!

Mergi la inceput