Cirese de Mai-Iunie 2006 (11)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Lya, noi initiem clubul mamicilor singure cu doi prunci...

Diana , Vladut(16.05.2004)( bebelus si copilas ) & Timeea (18.05.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiudana2004 spune:

Buna dragelor!
daca vreti voi,facem gasca,dar nu cred ca e cazul.exact cu a zis Ralucutza,intram repede si scriem pana nu se trezesc puiutzi(cum fac eu acum),dar o sa vina vremea cand o sa ne linistim.Si,aduceti-va aminte,noi suntem in cea mai frumoasa gasca,a "CIRESELOR" unde toate suntem binevenite!
Noi am avut ceva probleme cu legumele de la borcanel si de fapt,durerile de burtica,de la el se tragea.sambata a avut 2 scaune diareice,peste noapte l-am hidratat f bine si acum avem scaune normale.am fost ieri la pediatra pt ca ii iesisera si niste bubite pe fata si limba si ne-a dat glucanat de Ca 3 zile cate 5 ml.vit C 15 pic pe zi si sa dau cu Nidoflor pe bubite.Am intrerupt sucul de morcovi si mere,marul din piure numai copt si de la legume,scos cartoful si mai mult morcov.Asta numai 1 sapt.Si deja suntem mai bine,nu ne mai doare burtica si pana la ora asta,nu mai suntem asa de plangaciosi.sa vedem pana la sf zilei!
iu all!
A!Era sa uit!Eram si noi pe listuta cu datele de la 4 luni si acum nu mai sunt.Mai raportam inca o data:8000g si 64 cm.

Dana si Andrei (6 mai 2006)
poze nunta
poze Andrei

http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/2;10717;104/st/20060506/n/Andrei/dt/8/k/e23c/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

Bine v-am regasit ciresicilor !
Mai fetelor eu nu mai pot, sunt varza, arat si ma simt de parca m-ar fi calcat trenu'... stiti cumva as putea sa iau niste spirulina, asta in conditiile in care inca mai alaptez....

SHORICUTZA eu sunt cu durerile de articulatii si de coloana la mine sunt mai accentuate dupa ce stau si io putin sa ma mai odihnesc... dak gasesti vreun remediu sa imi spui si mie

Si noi suc de fructe si legume pasate, cereale nu ii dau ca si asa este grasuta, are aproape 9 kg la 5 luni fara o saptamina

Treaba cu lasatu' sa plinga pina tace singur o fi valabila si pt copii care au fost luati in brate la primul "miau" ??? Scriu la mesajul asta de vreo 2 ore...am uitat si ce am vrut sa mai spun
In momentul asta urla cit o tin plaminii
Aam revenit, doarme, vreo juma' de ora dak am noroc

Sa stiti ca am vazut toate pozele voastre cu bebelusii si i-am gasit pe toti irezistibili, sa ne traiasca !

RALUCA ai grja de Celestin sa se faca bine, imi pare rau ca este bolnavior dar acum ai expeienta si ii ve da caciulita de cite ori va fi nevoie

PUIUDANA nu mai fi suparata si sa stii ca eu iti vazusem deja pozele pt ca eu intii la poze m-am uitat si apoi am mai citit printre rinduri

Isi plimba cineva copilul prin parc la Brincoveanu ? (Oraselul Copiilor) Dak da si vrea sa ne intilnim sa imi dea de veste

Ma duc sa intind rufele ca s-a oprit masina daca nu se trezeste Teo mai vb


Dolce mami de Maria Teodora (28.04.2006)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lv_panait/album?.dir=/c91dre2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

fetelor care alaptati...am si io voie sa beau o cafea fara cofeina...sau un capucino..fara sa agit bebele?
vreau sa beau si eu ceva...sa zic ca ma trezesc mai usor dimineata

Poze cu Alexia
http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabyzv23/my_photos

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

larissa, io beau cu cofeina, n-am nici o treaba. nici io nici hora.
si DA, printre picaturi ar trebui sa mergeti si la povestea lui SEBI. sa ii multumim lui Dumnezeu pentru ca avem copii sanatosi si, daca putem, sa renuntam la contravaloarea unui body sau a unei jucarii pentru Sebi, suma de 5 euro nu e un capat de tara.
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83949&whichpage=4

cateodata ma simt prost pentru ce probleme grave avem noi aici...

dolcebaby, dianaR, pupam!!

stiu ca nu e frumos, da trebe sa zic: mie mi se pare ca Petra e una dintre cele mai dulci cireshe! iar pozele... fereste-o de ochii mediei, ca iti faci copilu fotomodel inainte sa invete a merge...


Luana si Hora - 14 Mai 2006

Hora Lucia
www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc

"Toamna,dafinul ia culoarea schimbatoare a fosforului si, dupa zilele lungi, suparator de pline de praf, simti primele zvacniri ale toamnei ca aripile unui fluture, falfaind in dorinta de a se deschide."(Lawrence Durrell)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiudana2004 spune:

Mentionez ca lui Andrei i-am dat de la Hipp legume,morcov si cartof.asa ca aveti grija.poate e el mai sensibilos!
Papa pupam si noi fetele frumoasele.
Carminutzo,Andrei al meu lua azi Ca fara sa zica nici car,dar vad eu de maine.Si i l-am dat cu lingurita!
iu all!

Dana si Andrei (6 mai 2006)
poze nunta
poze Andrei

http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/2;10717;104/st/20060506/n/Andrei/dt/8/k/e23c/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lya spune:

DianaR,e cam greu in clubul nostru!Dar e si frumoossssssss!Cand merge cea mare,il mangaie si-i spune "te iubet"Cand Erik o urmareste , mananca din priviri si-i trage cate-un zambet cum numa el stie.......si mai sunt,dar tot e greuuuu si parca nu prea am curaj sa-l fac si pe-al 3-lea ca magandesc ce nebunie va fi in casa desi ma bate gandul(nu acum of course) ca tare mi-s dragi bebelusii.

Larissa,eu am baut aproape zilnic o lingurita rasa de ness cu lapte(imi ploua in gura),cand am fost in Cluj am degustat inka si de atunci am ramas fidela ei.Asta e placerea mea dimineata,cu asta ma rasfat eu si daca n-am lapte imi incep cam prost ziua ca si azi.

Puiudana ma bucur c-ati descoperit cauza.Atentie fetelor cu diversificarea!!!!

Raluca,pupici bolnaviorului!

Dolce,chiar e recomandata spirulina in timpul lactatiei(mareste productia)asa ca ia linistita.

Am cam scris azi dar dispar pt 10 zile din peisaj,ne luaram si masina sa avem cu ce sa mergem la munte.Maine,bagaje........si apoi relaxare totala(in afara de sculatul noaptea )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

Buna fetelor.
Deci am schimbat la listuta, cred ca e bine asa, daca aveti obiectii sau propuneri sunteti binevenite.
Am inscris datele.Dar daca cuiva am scapat ceva, sau am sters din neatentie va rog sa ma scuzati si sami aduceti imediat la cunostinta ca sami indrept greseala.
Si ca sa zic ca eu nu ma pot inscrie in nici un club, ca de cind cu listuta toata lumea imi atrage mie atentia .
Deci 2 copii nu am, copilu meu e cuminte(sa nu fie de deochi), medic nus,si eu nu intru numai sa zic date ca stau toata ziua.Deci nu intru nici intrun standart...
Asa ca va rog mult sa nu va mai gascuiti ca ramin deja eu pe dinafara(si Luana, ca a Carminei si a lui Adi am inteles ca nus cuminti, da ceilalti intra numai pe fuga si iar intra in gasca).
Va pup.

P.S. mai da chiar nimeni nu vrea sa recunoasca cine "o facut un lucru in treaba mea"?

doroti_5 cu Natalita-Elena (12.05.2006)
BOTEZ
foto Natalita-Elena
www.dropshots.com/doroti_5" target="_blank">Filmulete cu Natalita-Elena
Asa de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyp spune:

uuuuufffffffffffff, abia acu am reusit sa termin de cetit.
Dorti sa stii ca eu sunt nevinovata. Nu m-am atins de listuta pt. ca n-am timp nici sa citesc tot, nici sa scriu mesaje normale daramite sa imi mai prind urechile si pe acolo. Uite o de la mine pt. efortul depus pt. listuta

Dolcebaby poti sa iei linistita spirulina. Eu iau din maternitate ca sa stimulez lactatia si are efect.

Intru si io intr-o gasca da nu mai stiu in care ca am uitat imparteala. Sigur nu intru in aia cu datul datelor si cu laudatul ca nu pot, nu-mi sta in fire. De ce ? Efectiv nici eu nu stiu.
Cred ca intru in gasca intrat -cetit-plecat si din an in pasti scris si cate un mesagiu.

toate lumile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyp spune:

Diana de ce nu mai e Vladut la cresa?sau la gradi unde era?

Subscriu si eu ca e greu cu 2 copiimici, desi eu pe Nik o duc la cresa pana pe la 4-5 dupaamiaza si apoi stau singura cu eipana pe la 7 seara cand vine sotu.

Sa ma fi vazut de dimineata cumduceam galusca mare la cresa in conditii de ploaie: bb mik in carut cu copertina trasa+bb mare instruit sa se tina de carut+una mamika cu umbrela de plaje(ca sa ne adaposteasca pe toti 3) intr-o mana si cu cealalta mana incercam sa imping carutu pana la masina unde am debarcat pe bb mare inscaunul ei moment in care carutul nu se mai vedea de sub umbrela de ploaie.
Sper din suflet sa se opreasca ploaia cand imi recuperez bebelina ca sa reintregesc gasca.

Hai ca va las, nu inainte de a felicita mamicile si taticul de ciresi si ciresele toti frusmusei. Pen'ca si eu ma mai uit din cand in cand la poze si cum nu le prea am cu laudatu' iote o fac acum.

Mergi la inceput