Cirese de Mai-Iunie 2006 (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adib spune:

Buna dimineata
DOROTI nu mai fi suparata. lista se poate reface. intr-adevar cu munca, dar nu merita sa te superi. poate ar fi bine sa schimbati parola de user comun, sa o stiti doar doua sau trei dintre voi, cele care se ocupa de obicei de lista si asa evitam surprizele.

PUIUDANA daca faceti o gasca vreau si eu. cred ca toate ati avut momente in care v-ati simtit nebagate'n seama. supararea nu rezolva problema.

concluzie: supararea nu are ce cauta aici. cred ca RAALUCUTZA are dreptate. se practica "intrat - citit - scris date - plecat". bun si atit.

noi ieri am sarbatorit cele 4 luni implinite prin plins. am fost niste miriiti toata ziua.

si poate va mai inveseliti

"Acum o luna am citit ca fumatul poate ucide. A doua zi m-am lasat.
> Acum doua saptamani am citit despre carne ca poate ucide. A doua zi am
> devenit vegetarian.
> Saptamana trecuta am citit ca alcoolul poate ucide. De a doua zi am
> renuntat la bautura.
> Ieri... Am citit ca sexul poate ucide... Incepand de azi dimineata am
> renuntat la citit!!! "

numai bine.

Ela si Adi, mamica si taticul lui Raluca Alexandra
Varsta Raluca
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florypop spune:

Raalucutza, ai grija la antibiticele cu zmeura sau capsuni. Andrei al meu s-a umplut de bubite dupa ce i-am dat o simpla lingurita de panadol cu capsuni. Initial am zis ca nu poate fi de la panadol si apoi a facut la fel de la iaurt cu capsuni. Ei sunt foarte sensibili cat sunt mici.

Pupici,

Flory si Andrei si Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

Salut!
Nu am reusit sa citesc din urma dar nu ma pot abtine sa nu va arat o poza:
Ce repede trece timpul!

www.flickr.com/photos/ami_si_cip/246286261/" target="_blank"> Aici poza!

www.flickr.com/photos/ami_si_cip/" target="_blank">poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78768" target="_blank">povestea nasterii micutei Petra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adib spune:

Mai Petra io cre'ca tu esti mai smechera ca taica-tau.


Ela si Adi, mamica si taticul lui Raluca Alexandra
Varsta Raluca
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirage spune:

Dadada, vreau si io in gasca aia cu nebagatii in seama!
Macar sa nu ne bagam in seama impreuna!
nah!


Dana cu Codrin 29 aprilie 1999 si Calina 12 iunie 2006

Calina
Vrei sa vezi ce mare sunt?
Marea in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

vivi, nu se adauga nimic in alimentatie doua saptamani dupa vaccin pentru ca, daca apar reactii la copil,sa nu stai sa te intrebi, o fi de la piersica, o fi de la vaccin? in plus, nu e bine sa suprasoliciti organismul, exista o minilupta cu vaccinul, nu-i mai trebe surprize gastronomice.

adelina, doina, flory, bine ati revenit!
angelica, dadada,mi-am luat fiicei mele, cu dragoste, e o poezie, intr-adevar. multumesc inca odata pentru pont

carmina!m=ai terminat!!
"iti dai seama in ce situatie ne aflam, i se face lui Mihnea foame si ce-si zice: Aoleu ce foame imi e. Ia hai sa trag un pui de somn ca sa mananc ."

diana79,if you ask me eu as mai sta.. nu te grabeste nimeni (doar... nerabdarea!) daca medicii ti-au spus la 6 luni inseamna ca nu ar exista motive obiective sa incepi mai devreme. io am mai scris de ce nu m-as grabi, stau sa i se mai maturizeze sistemul digestiv, e inca "in probe". nu stiu, faci si tu cum crezi, pana la urma nu exista adevar absolut (adica nu vreau sa le supar pe fetele ce au inceput mai devreme ) orice-ai face, intra intai pe net si documenteaza-te cat mai bine!

adelina, te pentru ideile privind diversificarea, si eu gandesc la fel! paturica horei are si melodii. nu am luat-o din cora, ne-a adus-o o zana buna si frumoasa la usa, e luata de la chicco. poti sa o comanzi si pe net si iti vine acasa, daca vrei. merita toti banii!!

mai pupam odata zana, daca tot vorbim de paturica; zana stie tot, asa ca va afla si de randurile asta, stiu io...

asa, legat de transport bb: ia-ti, mama, wrapu', ca e mult mai sigur decat tinutul in brate. iar daca zice cineva ceva, cheama=ma pe mine, ca dupa ce termin io cu ei nu mai ramane mare lucru. daca nu sunt prin preajma, iti recomand o expresie ce da rezultate in toate variantele de utilizare, in procent de 100%. se spune "e copilul dumitale? nu? atunci ce te... pe tine grija?"
scuze, nu sunt agresiva de felul meu, insa interventiile necerute pe strada trezesc dragonul din mine!!

mirage, ralucis, daryana, lya, tzup si io in clubu cu diversificare tarzie
daryana, n-ai pm activat. da-mi tu un pm cu nr de tel si te sun
irina, DA MEY,este alt prospect. eu l-am terminat pe primul, am luat oil in loc de oel si, intr-adevar, pe oil nu scrie nimic. da scrie pe oel si e facut de aceeasi firma!!
carmina, te urechez. cum adica nu-i place?! e calciu, remember? si el are probleme cu rahitismu' ! ia termina cu prostiile si da-i calciu, ca vin la tine. ii dai de doua ori mai multe pupe dupa aia si asa e toata lumea fericita si calcifiata..
vivi, io sunt de acord cu ora, sigur. da am o maare dilema. cum facem cu bebe?? ca nici fara hora nu as vrea sa vin, insa, daca seamana cu editia trecuta, e omor, iar cu carutul acolo nici nu imi imaginez cum as intra.. cu wrapul nu pot veni, e prea mult si prea departe. eventual vin si stau in parc, nu intru. uff, complicat... greu e fara masina, ca asa imi luam wrapu si scapam de o grija. sau lasam carutzul in masina, il scoateam la plimbarea prin parc. voi cum faceti???
flower power, uff.. pleca prietena me din cluj spre a lu germania.. un vagon de shorici ti-as fi trimis de stiam... :-(((
pupam mac ploios si frumos!
arabela, din cora parca si de la supermarketu de jos, au cam peste tot. e fo suta de mii o punga de un kil, da te tineeee... Si sarumana pentru pontu cu hipp, vom tine cont. da mai avem pana atunci...
angelica, pai nici nu ma gandeam ca n-ai fi si tu in gasca de lapticoshi tarzii!
Cami, lista e pentru copii. ai dreptate, tine cont de cele spune de medic, dupa un an poti introduce si alimentele respective. acolo iti spune in ce se gaseste, atata tot.

Luana si Hora - 14 Mai 2006

Hora Lucia
www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc

"Toamna,dafinul ia culoarea schimbatoare a fosforului si, dupa zilele lungi, suparator de pline de praf, simti primele zvacniri ale toamnei ca aripile unui fluture, falfaind in dorinta de a se deschide."(Lawrence Durrell)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

virgi, nu aranjam o intalnire fulger cu toate fetele, nu gasim o ora libera cand esti in bucuresti?????!!!

Luana si Hora - 14 Mai 2006

Hora Lucia
www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc

"Toamna,dafinul ia culoarea schimbatoare a fosforului si, dupa zilele lungi, suparator de pline de praf, simti primele zvacniri ale toamnei ca aripile unui fluture, falfaind in dorinta de a se deschide."(Lawrence Durrell)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

acum sa va zic si despre noi!

la noi in casa totul e un racnet!!! si cand nu e racnet e tipaiala!

hora a descoperit ca poate scoate niste sunete ce, probabil, ar trezi-o si pe bunica, daca nu era incinerata... tipa, dom'le de ne iau durerile de cap! si ranjeste! adica uite ce sunt eu in stare, vezi, vezi?! e, intr-adevar, impresionant!
vreau sa imi spuneti ca aveti si voi traviate acasa, nu tin sa ma simt unicat. si cat tine asta, ca io ajung iute la orl, asta n-ar fi bai, da daca se cer si vecinii si ma pun sa le platesc io consultatia??! he?!

facem caca mai des, nu ne e clar de ce. in loc de un scaun pe zi au aparut 2-3. nu ma plang, constat.
ieri am facut vaccin, nici o reactie, nu plans, nu umflat, nu febra. speram sa ramanem asa.
cu diversificarea.. asteptam sa mai treaca o luna, o luna jumate, doua. om vedea. oricum, intentionez sa o imping cat mai incolo.
avem 7000 la patru luni si 69cm.

Luana si Hora - 14 Mai 2006

Hora Lucia
www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc

"Toamna,dafinul ia culoarea schimbatoare a fosforului si, dupa zilele lungi, suparator de pline de praf, simti primele zvacniri ale toamnei ca aripile unui fluture, falfaind in dorinta de a se deschide."(Lawrence Durrell)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lya spune:

Fete dragi,daca mai e loc intru si io in clubul nebagatelor in seama.

Ellax,ai fost tare cu "n-am loc dar ma bag"

Observ de vreo cateva zile ca incepe sa transpire Erik,asa ca ma gandesc ca o cura de Calciu(prefer gluconic ca Rut se strica la stomac de la Pharco,asa ca nu ma risc) de 10 zile nu i-ar strica.Cat ca se da la bebei asa mici?Parca 5 ml?

Luana,mi-ai amintit de Rut micuta cand facea vocalize.Erik inca e mic si n-a ajuns la faza aia.Acum e tare zambicios si cuminte(ma tot gandesc daca exista copil mai cuminte,dar il compenseaza sora-sa care e f energica de felul ei),rade la jocurile Ralucaidar nu cu glas,asteptam sa rada in hohote.Ai vostrii la ce varsta au iceput sa rada in hohote?Rut abea la 3 luni jumate.

Si ma opresc aici ca-s obosita si am treaba multaaaaa,Rut e gramada e frate-su si asta ma streseaza mult, zilnic fiind singura cu ei(strica mult farmecul de-a avea 2 copilasi dragasi)........si ca sa fie totul mai "frumos" sotul meu a intrat la master asa ca o sa-l vaz si io prin week-end,bucurie maresi seara,poate inca vo 2 dupa amieze.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Doroti, Steluta, pentru efortul cu listuta!

Eu ma inscriu in mai multe cluburi de pe aici, daca imi permiteti:
-diversificarea tarzie daca reusesc sa rezist ca fica-mea face niste ochi cat cepele si casca gurita cand ma vede ca mananc...
-clubul celor care intra, mai spun ceva de evolutia bebeilor si pleaca...
-clubul doctoritelor rezidente cu Ella si Daryana

Ptr. listuta, avem 5750 grame la 4 luni si 62 cm. Fotomodel imi fac fata...

Doroti, am vazut ca fetele noastre evolueaza cam la fel si mi-a mai venit inima in loc... Nici ci Sofia lui Cami nu mi-e rusine...

Carmina, daca te mai plangi odata de greutatea lui Mihnea te trag de mot! Dar e foarte bine frate... Un calcul simplu iti arata ca a crescut in medie cu 900 de grame pe luna... Pai e super!

Raalucutza, imi pare rau de puiutul tau bolnavior... Dar nu cred ca de la caciulita a facut (sau de la lipsa ei ) nu a avut mucuti inainte? Ca precis de acolo i se trage...

Luana, te distrasi, ai... Foarte bine, bravo tie.

Virgi, drum bun si distractie placuta in tara!

No, despre noi pe scurt... Prima data sa ma plang, e greu frate cu doi prunci, am renuntat la gradi dar si la bunici asa ca acum sunt singura cu amandoi si am ramas rau in urma cu somnul si ce sa mai spun de forum...
Timeea creste nu neaparat in greutate, asta e, dar e vioaie, prezenta si activa, vorbeste in continuu, se intoarce de pe burta pe spate (spre disperarea mea ca asa o adorm, o pun pe burta in pat cu suzeta in gura, si daca n-are chef de somn hop pe spate...). Invers inca nu. Se trage in fundulet si alte chestii ce le fac si pruncii vostri. Are muci si tuseste un pic, dar toti din casa avem...

Asa, ptr. Ella, am citit cu atentie mesajul tau... Timeea e alaptata la san si avand cantar electronic pot vedea cum suge... e un chin frate... se trage, se smuceste, sta ce sta si cand o pun pe cantar 50-maxim 60 ml... o mai pun peste 30 min, inca 10-20... Asta e, m-am resemnat. Am incercat si Bonisan dupa ideea Carminei si degeaba tot asa creste...

Diana , Vladut(16.05.2004)( bebelus si copilas ) & Timeea (18.05.2006)

Mergi la inceput