Amant sau amanta

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crini spune:

Enina, inteleg ca ai avut o discutie cu sotul despre amanta, banuiesc ca ati atins si motivatiile pe care le-a avut.
Ai putea sa ne spui si noua ce il determina pe un barbat care are acasa femeia pe care si-a dorit-o, sa aiba si o amanta?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

quote:
Originally posted by enina34
In final am sa va mai fac o marturisire pe cat de socanta pe atat de reala si deschisa - si sotul meu are o amanta, care inca traieste si despre care am discutat cat se poate de firesc si de calm, ca doi PRIETENI!

Perversa si bolnava lume, nu?!

Va doresc tuturor o zi excelenta si mult noroc!

enina



'marriage a quatre! ' daca pe voi va face fericiti, sunteti adulti perfect constienti si fericiti de alegerile respective... (no comment, doar ca o relatie de-asta dublu-paralela cum descrii tu... mie una mi se pare muuuult mai complicat decat ce am acum!)
din cate vad din postarea ta, tu te simti bine in situatia data, si nu vad vreun motiv pt dat cu pietre... tu nu iti pui intrebari retorice, daca e bine sa fii amanta, unde te duce asta- daca nu cumva e un drum infundat... samd.

ceea ce nu intelegi tu e ca noi aici discutam intrebarea pusea de lorellay - care nu pare prea fericita ca are 'tendinta' asta! nu incercam (cel putin nu eu) s-o condamn pt ideea de a fi amanta cuiva, in sine! doar am spus ca daca ea nu se simte bine asa, daca crede ca nu are viitor relatia samd, ea este singura care poate alege sa NU fie amanta lui!


lorellay are un bebe, nu ne-a spus clar daca tipul despre care zice c-o face sa se gandeasca la a-i deveni amanta este tatal bebelui... asta ar schimba un pic abordarea, cred.


_
ANAMARIA, mama soldatzeilor de plumb
Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003

poze cu frumosii mei (si nu numai )

grecia 2006

DACA DRAGOSTE NU E, NIMIC NU E!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:


quote:
Originally posted by enina34
In final am sa va mai fac o marturisire pe cat de socanta pe atat de reala si deschisa - si sotul meu are o amanta, care inca traieste si despre care am discutat cat se poate de firesc si de calm, ca doi PRIETENI!

Perversa si bolnava lume, nu?!

Va doresc tuturor o zi excelenta si mult noroc!

enina



Trist.. foarte trist.


Dragostea e oarba, dar casatoria ii reda vederea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nume spune:

Salut fetelor,
Eu nu inteleg ceva, ce anume pune un om in pozitia sa judece un alt om, adica de pe ce pozitie nu sunteti de acord? E vorba de educatie, instruire, religie, norme sociale, lege, varsta, semn astral? Ce principii se apara aici? ... Ce va da siguranta ca voi sau sotii vostrii n-o sa fiti niciodata amante sau amanti?

Vreau sa clarific ca eu personal nu mi-am inselat sotul si probabil ca nici el pe mine...vreau sa sper. Nici nu am intentia. Am o casnicie foarte buna. DAR NU POTI SA STII!!!

Mi se pare rigid sa consider ca viata mea si-a intrat pe un fagas previzibil, ca n-o sa-mi mai ofere nici o surpriza buna sau rea.

Nu stiu exact la ce fel de relatie s-a referit Lorellay dar Enina e foarte elocventa in a sustine cauza. Adica, pana la urma, daca nu ne referim la ``aventuri usoare`` ci la un rol asumat, e nevoie de o gramada de calitati pentru o relatie de genul asta. Ce calitati contrapuneti? Ce inclina balanta ca barbatii sa nu va insele si ce inclina balanta sa nu inselati? Va ofera tot ce va doriti sau e intrucatva impacare matura si comoda cu soarta?

nume



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyella spune:

quote:
Originally posted by enina34

anyella A fi amanta NU insemna stricto senso a fi implicata DOAR intr-o relatie de ordin sexual cu un barbat. Ca atare, prietena ta este de 13 ani "cealalta femeie" din viata unui barbat insurat, si imi este greu, daca nu imposibil de crezut, ca acea femeie este doar "obiectul sexual" al acelui barbat, de 13 ani. !

enina




am spus ca e mai degraba dupa parerea mea o relatie de concubinaj...si nu mai am "dileme" de mult draga mea,daca nu as intelege-o nu mi-ar mai fi prietena...si inteleg si modul de gindire al nevestei(am situatie financiara stabila,am un statut,am o casa frumoasa si un barbat in batatura)asta nu inseamna ca le aprob...dar cine sint eu sa le judec??? ma doare insa faptul ca de sarbatori ea e singura(se mai repede citeva ore si el)...ma doare faptul ca vad ca trec anii si ea este incontinuu folosita si legata de un barbat care nu isi va lasa niciodata nevasta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaR spune:

lorellay, unde ai disparut? Cred ca raspunsurile nu sunt cele pe care le asteptai. Fiecare si-a dat cu parerea dar tu ce decizie ai luat?
Nu sunt amanta nimanui; nu am trecut prin asa ceva si nici nu vreau, poate doar daca o iau razna Ocazii as fi avut dar nu ma pretez la asa ceva


Nina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Toti incearca si unde mai pui ca le mai pica si cate o para malaiata,pe care nu trebuie sa o intretzina...numai de tzupa ,tzupa...
Oricum, femeile cad cel mai nasol in postura asta...barbatii nush cum cad mereu in picioare...

Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyella spune:

quote:
Originally posted by NinaR

lorellay, unde ai disparut?
Nina




hai ca ne face o surpriza si apare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axia spune:

Anyella am cunoscut si eu o situatie absolut identica celei pe care o descrii tu si stii cum s-a sfarsit, cand "cealalta" a cunoscut un barbat care a cerut-o de nevasta de la a doua intalnire.
Acum e in America si au un copil impreuna.
A...si e fericita.

Decat sa dai din gura si sa nu te asculte, mai bine ii faceti cunostinta cu un mascul eligibil.....mai stii ce iese Zau, nu glumesc.

quote:
Eu am o tendinta de a fi amanta cuiva....

Nu va suparati pe mine, dar asta suna un fel de .... am o mancarime.

Enina mie mi se pare ca traiesti o viata foarte complicata. N-as avea energie pentru atatea complicatii. Din pacate exista riscul sa se naruie totul ca un castel din carti de joc, dar cred ca ti l-ai asumat.



Andreea, mama lu' Tiberiu
Micul Print
Poze noi cu Tiberiu

Uita-ti intotdeauna dusmanii - Nimic nu-i enerveaza mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Nu-si pune nimeni altfel de intrebari?

Eu zic ca ati sarit degeaba si inutil pe femeie.E adevarat,nu e de laudat,dar parerea mea este ca barbatul are cea mai mare parte din vina.

El are o responasbilitate,are o familie,se baga cu buna stiinta intr-o asemenea situatie,deci moralitatea lui lasa serios de dorit.ma indoiesc ca-l ia amanta cu forta.
daca el nu are atita constiinta,atunci pt.ce naiba lovim in amanta?

Eu cred nu ca sint in egala masura de vinovati,eu cred ca cea mai mare vina ii apartine barbatului respectiv.....



BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput