Mamici de sept-oct 2006 (78)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Raluca, fa-i baie, dar fara sa bagi buricutzul in apa. Dar poti sa-l uzi. Dupa aia da-i cu spirt si apoi Baneocin pudra si gata. Si e posibil sa mai curga sange si dupa ce cade, dar asa e normal.

Inni, zici ca regurgiteaza dupa fiecare masa, chiar daca ragaie? O fi vreun pic de reflux gastro esofagian. incearca si ridica putin patutul in partea unde o pui cu capul, vezi dc mai face la fel...

Ileana
poze,poze si iar poze...
Luca (2 octombrie 2003) si Ilinca (29 august 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acai24 spune:

Buna fetele!!!!!!!!!!!
Azi am ajuns si eu acasa...home sweet home......a fost bine una peste alta...daca a doua zi dupa operatie ma plangeam, acum zic ca daca ar fi sa nasc inca o data tot cezariana as alege...e adevarat prima zi e ceam mai nasoala dar apoi e ok...eu de a doua zi m-am dat jos din pat, iar acum pot sa fac orice mai putin sa ma aplec...dar sa va zic si de Gruia..s-a nascut la ora 11.40; 4000grame, 52 cm, scor Apgar 9...e un frumos si un falculete...e tot numai falcute...o sa pun si poze cat de curand...cat despre lapte, am putin dar bebe suge ca nesatulul si mi-a facut rani( cu toate ca ma dau cu Garmastan) si faza comica este ca nu se satura...peste o jumate de ora plange...
Felicitari celor care au nascut si bafta celor care urmeaza....
la toata lumea!!!!!!!!!


Gruia-Alexandru 14.09.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Ignatica, Crisnemes, multumesc pentru raspunsul legat de baia in cada!

Cecilia, felicitari!

Acai, bun venit acasa!

Eloise, stai linistita! Daca ajungi maine la spital bine, daca nu, nu. Nu e nici o problema. Ma bucur ca Mexxa e bine, chiar dimineata citisem un mesaj in care spunea ca bebe a luat 20g, ce bucurie!

Alessia, cand vine doamna aia la tine intreab-o te rog daca nu stie pe cineva in Iasi care presteaza acelesi servicii.

Sanatate la mamici si bebici!
Lili sapt 36 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hazul spune:

FELICITARI IOANA SI CECILIA!!!!!!!!!Sa va traiasca micutzii si sa fie sanatosi si cuminti, sa pape laptic de la mamicile lor, sa se faca mari !!!
De azi am intrat in concediu de maternitate, dar tot nu ma abtin sa mai merg pe la munca sa vad ce se intampla. Ma "mananca talpile"
pupici din vancouver la toata lumea, si sa auzim de muuuuulti bebei nascuti curand, dar la termen, si sanatosi , ca frumosi sunt!

Sa nu avem nazuinte prea mari pentru ca prabusirea sa nu fie prea dureroasa.

35+ Gogosica Mathea si
Lucas 04-05-2000


http://tickers.baby-gaga.com/p/fly291ps_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Cecilia, Acai, Floricika, Ioana, Cata, Lakioana, Eli, Giuliella , felicitari pentru bebelusi! Sa va traiasca! Refacere usoara!

Am pus si eu cateva poze cu Teo in album, la 'Teodor'.

Carmen: junior Teodor (6 sept. 2006) si senior Iustin (5 iunie 2004)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

vai fetelor! eu sunt catastrofa rau! ce ma fac eu? cand am vazut sange pe pampers mi s-au inmuiat picioarele si mi-au dat lacrimile instantaneu! am crezut ca moooor, nu alta! va multumesc din suflet tuturor pt raspunsuri! am vazut ca in partea de unde-i curge sange s-a si desprin nitzel! cred ca e aproape momentul! offf, abia astept sa-i cada, sa se vindece sa-i pot face si eu baie calumea! ca imi tremura mainile din toate incheieturile cand ii fac baitza! de frica sa nu-i fac rau la buricel! va spun sincer, ca nu stiu ce m-as face fara voi...sunt o cauza pierduta...

fetelor, bebeii vostri rad? a mea din ziua cand am adus-o acasa rade! a treia zi de viata adica! da' rade tot timpul! zambeste adica, asa cu toata guritza si face gropitza intr-un obraz! se uita fix la mine si face o fatza....o gura pana la urechi! ei bine, ca se uita mititica, nu stiu cat vede ea acum, dar mie asa mi se pare...si inca o chestie: isi ridica capul cand o tin cu burtk pe burtik mea. il ridica si se uita la mine! eu i-l tin sa nu se duca pe spate ca asa de tare il ridica! o fi ea mai "precoaca", sau sunt eu o mamica prea mandra de puiul ei?

pufy, bun venit pentru bb, si refacere f rapida tie! imi place mult numele nicolas! in ultimul mom ne sucisem si noi daca era sa fie baiat de la "david-christian", la "luca-nicolas".

fetelor, ce-o face floricika? am vista-o azi-noapte, ca ma dusesem cu ea la spital sa nasca si m-a recunoscut suciu si ma certa ca de ce nu m-am mai dus la el! am ras dimineata cand m-am trezit!

va pup si va multumesc inca o data pt ajutor si sfaturi! sunteti niste prietene adevarate! ce m-as face fara voi...?



raluca de alexia-maria
pozishoare
cresc pe zi ce trece...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Carmen, sa-ti traiasca copilasii! Teo seamana foarte bine cu Iustin.

Sanatate la mamici si bebici!
Lili sapt 36 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Va pup pe toate si
Pufy felicitari ptr bebel,multa sanatate,recuperare rapida (stiu ca asa va fii dupa cate te cunosc)bebe sanatos,cuminte si papacios.
Felicitari tuturor fetelor care a-ti nascut si v-ati intors cu minunile acasa.
Roxana
Eu azi iar am fost la servici,mai aveam niste chestiute de facut.De maine gata am promis nu m-a mai duc.Mai ales ca,cand am ajuns acasa am gasit un firicel de gelatina cu cateva firicele de singe mai inchise la culoare,deci m-a astept oare sa nasc?totusi sper sa trec de 22 (am inebunit cu data asta).M-a dor oasele bazinului de mor,contractii nu am mai multe decat aveam pana acum.Sper macar sa nasc pe 24 cand e doctorita de garda.Deci Itzy s-ar putea sa nastem odata daca vrea Domnul.(sper sa mai tin pana atunci)
Microbu sa dea Domnu sa fie totul bine si sa-l aduca pe calea cea buna,vorba fetelor o fii de la hormoni.Oricum si sotul meu e tot rac si e cel mai iubaret si familist barbat pe care l-am cunoscut,(eu sunt peste si am inteles ca e una din cele mai bune combinatii),dar hormonii lui ar putea sa-si spuna si ei cuv. ca din ianuarie saracu sta pe bara,dar se pare ca e mai tare el decat ei,oricum totul pleaca de sus in jos si nu invers,dar totusi sa speram ca asta e scuza sotului tau.Pupici multi si tie si lui Anais.

Io38+Matteo


http://it.pg.photos.yahoo.com/ph/angelsro2002/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Ralucutza, tu esti incurabila! Totusi iti inteleg stresul legat de sangele pe care l-ai vazut, in mod sigur ma panicam si eu. Acum ca s-a lamurit problema, voi sta linistita cand voi avea aceeasi problema cu bebicul meu.

Sanatate la mamici si bebici!
Lili sapt 36 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Cecilia, felicitari pentru bb!

Sofimic, mai profit si eu pana mai pot sa stau pe forum, Dragos e la gradinita pana la 16,30 si Adelina mananca si doarme toata ziua (deocamdata!), parca nici n-as avea copil mic. Peste 1-2 luni sigur nu voi mai avea atata libertate.

Alina cu Adelina (31.08.2006) & Dragos (11.04.2002) pozici 1, pozici 2

Mergi la inceput