Continuare -Temperatura Bazala+Mucus part2

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Anis, acuma asa mai in gluma mai in serios, citesc mesajele tale si ma gandesc ca poate ar fi bine sa te apuci de niscai cursuri de specialitate, asa de bine ai inceput sa te pricepi la chestiile astea, curand o sa devii ca o biblioteca ambulanta. Citesc eu la termenii aia care mai de care mai ciudati si sunt in ceata rau de tot (hm..decorticarea ovarelor..mie imi suna ca in agricultura la decorticarea bobului de grau, ovare micropolichistice..am stat cateva secunde si am silabisit ca nu puteam sa pronunt tot cuvantul dintr-o data). Sper ca nu te superi pe mine, eu am vrut numai sa te fac sa zambesti nitel
Pupicei,
Oana_B



I'm smarter than the average bear - Anonymous

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Anis draga, ce mai faci? Cand ne intalnim pe chat sa vorbim mai mult?
Te pup
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Fetelor, pe unde sunteti? Ati disparut toate. Mi-e si mie dor sa mai vorbesc cu voi. Sper ca sunteti ok.
Va pup
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

V-ati cam luat vacanta azi, noroc cu Crinuta ca am avut cu cine schimba o vorba. Sa aveti un week-end placut in continuare.
Va pup pe toate,
Oana_B



I'm smarter than the average bear - Anonymous

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Fetelor....

Ce sa zic..eu nu m-ai am chef de nimic..poate ma apuc de doctorat ...vorba Oanei.....chiar nu am o stare morala de zile mari..

Sunt un pic speriata..azi am observat ca am niste scurgeri maronii..mai mult pete....din ce stiu eu ,ele apar la ovulatie, NU? Azi sunt in a 16 zi de ciclu..nu intra in discutie menstruatie..e prea devreme..nu se poate, iar temperatura e blocata de vreo 5 zile la 36.5....naiba stie de ce mi se intampla asta.
Dar la mine daca s-a spart foliculul ala...atunci din ce cauza sa fie?AA...si am si usoare dureri la ovarul stang si dureri de spate? Sa nu fi vazut Niculescu bine la ecografie?Sau corpul simuleaza ovulatia..chiar daca foliculul nu mai e????

CE ZICETI?

Merci frumos fetelor ca sunteti langa mine.....chiar am nevoie!

Poate reusim sa ne adunam cat mai multe pe aici sa vorbim in timp real!

PS: Pentru fetele care stiu..daca mie mi s-a spart foliculul luna asta...de obicei chestia asta anunta ca asa e in fiecare luna sau poate fi un caz izolat??

pupici

AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helen spune:


Anis, fi curajoasa ... nu se stie pana la urma daca nu s-a inselat..par a fi semne de ovulatie...

Fetelor, ptr.ca deja subiectul asta este iar fff icarcat cu raspunsuri o sa postez altul cu aceeasi tema si o sa scriu acolo ce am conspectat din cartea aia ...de care va tot pomeneam...poate unele dintre voi se mai linistesc sau dimpotriva :)!

Va pup!

Helen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Anis draga, eu nu am mai auzit sa fie simulata ovulatia, iar petele maronii in aceasta perioada pot avea 2 cauze: 1- ovulatia; 2- implantarea embrionului( daca e cazul). Eu cred ca la tine este ovulatia.
Eu am intalnit cazuri in care dr. sa se insele la ecograf, sunt patita pe pielea mea, iar de atunci mi-e si frica.
Tu ce fel de ecografie ai facut?
Te-am rugat sa mai ceri o parere.
Apoi, cand dr ti-a spus ca foliculul s-ar fi spart tu nu i-ai pus intrebari? Are dr asta noroc ca n-am fost eu acolo ca-l bombardam cu intrebari. Eu nu ies din cabinet pana nu inteleg ce am, de de si ce se poate face.
Tu abia ai inceput tratamentul, nu ai de unde sa stii cum va evolua, dar, monitorizarea ecografica trebuie urmarita mai multe luni la rand.
Eu ma tot intreb oare din ce cauza ti s-a spart foliculul? Este de natura hormonala? Daca nu, din ce motiv? Asta trebuia sa-l intrebi pe dr.
Pupici
Crinuta

Mergi la inceput