Dr. Nayel- CF 2 ( 11)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ayna spune:

Neata buna mamicilor.

Maine trebuie sa ma duc la spital sa fac echo sa vad daca am ovulatie si nu stiu cand sa-l sun pe dl. dr. stiind ca este de garda maine.

Cele care mergegeti de obicei la spital cum procedati?

Multumesc mult.

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Corina poti sa-l suni maine si el o sa-ti spuna la ce ora sa mergi daca este de garda.Bafta multa! Iti tin pumnii!
Te asteptam cu vesti dintre cele mai bune!




Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Vine Craciunul! www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/19520/" target="_blank">Praying for a miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosioara spune:

Tatiantudor, felicitari!! Pitikot, de asemeni!! Sa fiti sanatoase si voioase alaturi de puiutii vostri. Sunt de acord intru totul cu parerile de la foarte bune in sus despre domnul doctor si pentru asta ... iti multumesc si tie Corina pentru ca ai fost prima care mi-a vorbit frumos despre el! Corina, sa stii ca ma bucur sa aud din nou vesti despre tine si sa stii ca iti tin pumnii in continuare!!!
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayna spune:

Mirela si Rosioara multumesc.

Am stat o perioada in umbra,sa ma mai calmez.
Trebuie sa merg mai departe cu visul meu si poate DD o sa-mi trimita si mie un BB in viitorul apropiat.

Pupici multi pentru voi si micutii votrii.

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca22 spune:

Buna fetelor!
Felicitari Lianei si lui Pitikot pt puiuti!Sa va traiasca, sa fie sanatosi!
Corina si eu merg maine la control la spital.De obicei merg dupa ora 18.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayna spune:

raluca22 tu ai sunat si tia zis sa te duci dupa ora 18?
Poate ne intalnim la spital.

Pupici

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Felicitari celor care au nascut. Sa va traiasca bebeii.


Fetelor, m-ati facut curioasa si mi-am masurat si eu cicatricea( care abia se mai vede,e alba deja) si are 11 cm. Dupa aproape 2 ani de la cezariana aproape ca nu se vede. Opera de arta, as zice, nu?

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

Tatiana, multumim ca ai impartasit cu noi povestea nasterii! Sa-ti traiasca printzesa si sa-ti aduca tot atat de multa bucurie in suflet toata viatza!
Ai avut noroc sa-l prinzi pe dr. de garda chiar in ziua cand ai nascut! Epidurala ti-ai cumparat-o tu? Mie dr. mi-a spus ca imi va face o anestezie rahi+epidurala, asa ai avut si tu? De ce spui ca in prima noapte nu s-a gasit un loc in salonul de mamici, era aglomerat sau ce?

Pitikot, bine ai revenit! Sper sa treci peste aceasta perioada mai dificila, sa te recuperezi repede si sa ne impartasesti si noua din experientza ta! Sunt curioasa sa-mi raspunzi la ca teva intrebari, daca se poate bineinteles! Cine a fimat? A fost posibila prezenta cuiva din afara in timpul operatiei? La ce ora ai nascut?
Probabil ca deja ti-au scos firele, sper ca acum te simtzi mai bine!

Haidetzi ca v-am bombardat cu intrebari! Sper sa nu va par prea insistenta... pentru ca asta e de abia inceputul.... se apropie ziua cea mare si la mine. Iar de unde nu aveam nici o teama de acum incep sa-mi fac tot felul de griji!

Va pup mult pe toate!


Tina 36+ cu si www.baby-gaga.com/][img]http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatcrd20050518_2_Maya is.png" target="_blank"> Maya
Pozele noastre
Maya dupa 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MICKYN spune:

Dragele mele, nu trebuie sa va impacientati in legatura cu 2 cazuri de infectii cu Klebsiella. Infectii intraspitalicesti exista orinde in lumea asta ,chiar si in marile spitale din Italia,Franta, SUA. Chiar de curand am citit un raport privind frecventa cazurilor de infectii nozocomiale, iar Romania se situeaza in limite "normale" , alaturi de marile spitale -in ciuda dotarilor, a conditiilor din spitale. Cele mai frecvente locuri sunt maternitatile, sectiile de chirurgie, sectiile ftiziologie.Daca ar exista numai 2 cazuri, ar fi nemaipomenit,dar de regula procentul de infectii normal este de 1-3% din numarul bolnavilor internati. Si de unde stiti ca acei bebelusi nu s-au infectat de la mama? Eu cunosc un caz al carui copil a fost descoperit cu Stafilococ B ,iar cand s-a luat secretie din laptele mamei avea si ea,iar apoi s-a descoperit si la tata. Va pup pe toate gravidutele si viitoare gravidute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simkat spune:

Buna fetelor,

Felicitari tuturor mamicilor (celor cu BBi in burtici sau celor care au nascut deja). Imi pare rau ca nu am mai putut sa intru pe forum fiindca nu am net acasa si eu am intrat in prenatal deja. Acum am venit la o prietena sa vad ce mai faceti?
Am si eu o rugaminte la voi, spuneti-mi si mie stie cineva cand este de garda domnul doctor, saptamana viitoare?



30+ cu & Raducu(19.02.2004)

Mergi la inceput