Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (82)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

Hello Hello!

madau, felicitari pentru mirunica si succes sapatmina viitoare.

noki, eu am un sony care sincer imi place, la fel de bun este si olympus, depinde acum ce vrei sa faci cu el si cat vrei sa dai.Succes in cautari!

Siminaf bine ai revenit, asteptam sa ne povestesti despre raluca.Cum se intelege cu fratiorul?

maria-alexia, exista de la nuk tetine pentru lapte, varsta 6-18 luni, se potrivesc la orice bibe.PEntru canuta iti recomand tot nuk, au adaptor din silicon si curge destul de mult.Mai exista o canuta care are si reglaj de dozare( eu am primit-o sin america) si stiu ca exista si la noi...este marca Disney si posibil sa gasesti in cora sau carrefour.

ripley, multi ani inainte va doresc sa aveti o viata frumoasa impreuna.
Si pentru ca esti racita poti folosi o masca, ca sa stai linistita ca nu se molipseste si ana, insanatosire garbnica.

anda, eu iti propun Moeciu.E aproape si foarte frumos, gasesti cazare super.

Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )



“ Inima mamei este un adânc abis la capatul caruia gasesti de fiecare data iertare “. Honore' de Balzac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

Fetelor ca tot se discuta de bb3, eu ieri am aflat ca fata colegei mele, este insarcinata si are tripleti!!!
Doamne cum s-o descurca cu 3 odata.

Despre noi, Alexia a invatat sa faca bravo si pa.Ii duce dorul lui tati, cand il vede se rusineaza toata, chiuie cand o pupa.....ce mai, iubire mare.A renuntat sa ma mai pupe, probabil ca ma pedepseste ca am lasat-o cu buni.E maraita, sigur trebuie sa apara un incisiv.

Am si eu o intrebare, ca nu mai am stare pina la control,de la ce varsta se pot da struguri ( bineinteles sucul).

O stire interesanta:
http://stiri.rol.ro/stiri/2006/04/prima_scoala_de_formatori_acvatici_pentru_bebelusi_din_romania.htm

Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )



“ Inima mamei este un adânc abis la capatul caruia gasesti de fiecare data iertare “. Honore' de Balzac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Mersi de urari!
Catutza, e Olympus FE-100, 4.0 megapixeli (asa scrie pe el), singurul "defect" e ca nu are sonor la filmare... dar la 8 mil cat fu la reducere in ianuarie, io's tare multumita. Noi am si facut pozele pe hartie, sunt super. Nu te-am uitat cu scaunelele, sper sa apuc mai tarziu sa fac poze :)
Acum ma mupt cu prima prajitura din viata mea... sper sa nu fie pierdere de vreme, ca am cumparat n-spe chestii care nu le-am avut veci in casa: praf de copt, zahar vanilat si pudra, cana din aia de masurat cantitatile, tava de prajitura....

Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya spune:

Ripey, LMA cu intarziere si de la noi! si voi pe net? k si noi tot pe net..

Simina, welcome back!

Maria-Alexia, noi suntem pe tetine nuk 6-18 luni, vad k sunt ok pt BB

Anda, si Voinesti e o optiune interesanta

Am si eu o intrebare. Cate dintre voi s-au lovit de problema diareei la dintosi? Bine, aku eu nush dc e de la dinti sau l-a indopat soacra-mea cu ceva aiurea, l-am lasat la ei o zi, si de atunci e deranjat...



Adina si BB Razvan

Razvan-Nazdravan
Razvan la mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

roxisi alexia: moeciu e langa bran si ei merg des acolo, deci nu se pune. suc de struguri poti sa-i dai si acum, io asa stiu, dar incepi cu putin bineinteles.

addya, n-am niciun dubiu: soacra e de vina!

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

Adina, la noi a fost problema cu asa ceva.
A durat destul de mult, am dovedit-o cam in doua saptamini cu regim si alte alea.Daca ai nevoie, revin cu detalii

Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )



“ Inima mamei este un adânc abis la capatul caruia gasesti de fiecare data iertare “. Honore' de Balzac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya spune:

roxi, saru'mana!
de diaree alimentara - ne descurcam, am mai avut. la noi merge super bine calciu carbonic.
la voi dintosii au fost cauza?

anda, nush dc dar cred k ai dreptate! i-a dat dupa mar cu biscuite iaurt casa buna cu fructe

Adina si BB Razvan

Razvan-Nazdravan
Razvan la mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

RIPLEY va doresc multa iubire si sa fiti fericiti,ana sa va aduca numai bucurii,sa aveti o viata linistita si multa sanatate

daca tot ai spus tu ca v-ati cunoscut pe net,ei bine si noi tot pe net ne-am cunoscut dar noi am fost mai rapizi ca la 1 sapt dupa ce ma vb ne-am si vazut,doar eram din buc amandoi,la noi este mare sarbatoare in ziua aceea,pt ca la 2 ani de cand ne-am cunoscut,pe 2 dec,s-a nascut si daria,deci dublu motiv de bucurie

va pupam,
ma duc sa citesc din urma dar nu cred ac voi reusiii ca a-ti scris multtttttttttttttttttt


Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Anda eu votez pentru Sambata de Sus. Ai tot ce vrei: munte, padure, lac (pastravarie), manastire, mancare super la pensiune (se poate duce sa pape la Nicodor un pastrav proaspat sau ciorbe dementiale).
Pot sta la pensiuni, dar la 70 roni pe noapte camera dubla cu tot confortul in afara de Ac gasesc loc la hotelul manastirii (ii zice academie): http://www.manastireabrancoveanu.ro/pprinc.html
Mi-a placut ca era atat de multa liniste! Insa sunt si terase dragutze in apropiere unde poti bea o bere.
Pozele mele de la Sambata aici
Ripley sanatate!
Rianna si Albert- La Multi Ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Buna sa va fie inima...

Io am intrat doar ca sa va multumesc din suflet tuturor ptr urari, felicitari, si speram ca o sa ne purtam frumos la premiere ca sa nu facem grupul de ras.

La noi in casa e santier efectiv, am comandat saptamanile trecute niste dulapuri ptr balcon, un cuier si niste dulapioare, etc, azi la 8 dimineata ne-am trezit cu ei la usa...acu gauresc, sparg, etc, mama e afara cu pitica sa doarma si ea saraca, iar..ca totul sa fie si mai aiurea..tocmai l-au sunat pe Marius de la birou ca a cazut unul dintre muncitorii care lucrau la consolidarea blocului de pe schela..si e la spital. Deci io-s singura pe baricade

Anda ce sa mai zic de plimbare ca vad ca ai fost mai rapida ca mine, aglomerat ce-i drept, dar eu sunt obisnuita ca si in IOR e la fel, parcul mult mai mare, mie mi-a placut...
Off topic: merci ptr aprecierea la adresa frenchului meu, numai ca meritul e in totalitate al manichiuristei..io doar am supervizat

Dordia chiar vreti sa veniti sa ne vedeti???? Wow super ar fi...pupici

Simina bine ai revenit!!! Sper sa nu mai pleci

Noki io la parate foto sunt cam afoana, pe asta l-am primit de la sotul meu cu ocazia zilei de nastere anul trecut, io-s foarte multumita de el, numai ca nu se gaseste la noi in RO.

Addya nu stiu ce sfat sa-ti dau ca Miruna n-a avut astfel de probleme pana acum. Poate ceva regim cu morcovi fierti, orez, daca e rau, lapte fara lactoza...stiu fetele mai bine. si sanatate!

Ripley si tie sanatate multa, ai grija mare cu Anutzache sa nu faca vreo belea, poate o masca ceva sa porti pe fatza, zic si eu, nu?

Gata ca si asa m-am intins cam mult...ma cheama "datoria"...fuuugggg

P.S. Inca o data multumiri ptr felicitari, sunteti niste dragutze ca de obicei

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 8 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze poznase

Mergi la inceput