Mamici de sept-oct 2006 (77)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Ba da, am discutat mai mult, tocmai...Si problemele sunt mult mai vechi din pacate. Eu sunt genul care spun tot ce am pe suflet mereu, dar el nu e asa comunicativ si tine multe in el. Si uite ca nu a facut bine, am ajuns aici cu probleme vechi, adanci care trebuiau discutate si rezolvate la timpul lor. Acum e prea tarziu.




Sandra 37fix inca un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Nu mai fi asa pesimista! Poate dramatizezi sau tinzi sa colorezi totul in negru... De unde stii asta? s-a intamplat ceva? sper din suflet ca NU. Incearca sa te linistesti si sa privesti viitorul cu optimism. Nu se poate ca totul sa se naruie acum, in ultima luna, aproape peste noapte

Eloise 35+ cu
EU
Virsta bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tasia spune:

Sandra De ce ai hotarat sa te muti pana la urma la ai tai? mi-a scapat mie ceva? Nu cred k e cea mai buna idee sa o faci acuma dar tu stii cel mai bine ce sa faci S eu am probleme cu frumosul meu tocmai acuma cand eu am mare nevoie de intelegere, sustinere, comunicare si dragoste.... dar de unde.... Barbatii sunt niste egoisti Barbat-miu nu se implica in nimik, eu tre sa-mi bat capul pt mobila, pt casa pt toate el NIK Eu am zis k il mai las pana vine bebe sa vad dak nici atunci nu se implica si nu ma ajuta ma lipsesc, ii fac bagajele si il trimit cat mai departe de noi Desi imi spuen mereu k ma iubeste si k sunt viata lui nu face nimik ca sa imi arate asta. Eu cred k ar trebui sa-l lasi si tu pe al tau sa-si mai faca un pic de cap si vezi tu dupa ce vine bebe dak continua pe aceeasi unda

38 +
pozele noastre
bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Da. si eu cred in comunicarea in cuplu mai presus de orice. nu se poate fara cuvinte. dragostea dincolo de cuvinte, intelegerea tacuta e mai curand intre 2 ingeri (o situatie ideala, rara sau de scurta durata). trebuie vorbit, scos la lumina, abordat deschis si la timp. din pacate barbatii de obicei percep fiecare discutie (despre cuplu mai ales) ca o amenintare. "adica vrei sa ne certam?" "adica avem o problema?" "adica io-s vinovat?" si uite asa, se eschiveaza si prefera sa ascunda sub covor decat sa abordeze. si problemele cresc acolo la intuneric.
dar poate nu-i cazul vostru, si poate nu-i prea tarziu


Eloise 35+ cu
EU
Virsta bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

quote:
Originally posted by eloise
Hai Sandra... doar ziceai ca acum lucrurile s-au schimbat!


Da, se prefacea doar...incerca sa evite certurile dar nu s-a putut abtine de la rautati si reprosuri decat 2-3 zile...ASTA E, noi sa fim sanatoase si gata.
Nu vreau sa va intristez si pe voi, vorba ta am devenit mai nostalgica in seara asta...Mi-ar prinde bine un pahar de ...



Sandra 37fix inca un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Sunteti f dragute amandoua. Sarumana .
De ce am hotarat sa ma mut? Pt ca mi s-a impus, mi se fac bagajele chiar...probabil ca trebuie sa-l cred cand spune ca nu ma mai suporta. Acum astept sa apara acasa (a plecat de nervi) sa vad daca se apuca in seara asta de mutat lucruri la ai mei sau asteapta pana dimineata.




Sandra 37fix inca un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tasia spune:

Sandra nu cred k intristezi pe nimeni si chiar face bine sa mai vb cu cineva, pt asta suntem aici macar sa ne plangem una la alta, nu sa vorbim doar de momentele frumoase.

eloiseAi mare dreptate...si eu cand dau sa vb cu al meu ii zic " hai sa vb..." "vreau sa discutam..." chestii de genul asta... face o fatza de zici k o sa-l pun la munca sau o sa-l supun unor torturi si chinuri grele


38 +
pozele noastre
bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Asta este...Suntem impreuna din '98 si casatoriti de 1an si 3luni, locuim impreuna de 3ani...
Poate chiar s-a saturat omul, de ce sa nu-l cred?




Sandra 37fix inca un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Tasia, al meu s-a simtit persecutat si pus la munca de sisif cand a trebuit sa monteze patutzul pt fisa...ce pretentii sa mai am si io?



Sandra 37fix inca un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tasia spune:

Sandra ial usor, lasa-l in pace nu mai vb cu el, ignora-l. Eu zic sa faci pace cu el pe moment de dragul copilului. Tu nu ai nevoie de emotii negative. Te inteleg perfect, poate mai bine k oricine, si mie mi-a reprosat multe si mi-a scos ochii, mi-a zis ka sa saturat de discutii si de mine si k va placa dupa ce nasc.... Daca il las in pace si nu ma cert cu el, vine peste un timp sa ma pupe, sa ma ia in brate. Fa-o si tu pe victima acuma, zi k te simti rau... nu stiu apeleaza la niste trucuri vechi care stii k tin la el Si eu cand ma cert cu el nu am cu cine sa vb si imi vine sa ma urc pe pereti

38 +
pozele noastre
bebe

Mergi la inceput