Mamici de ianuarie - februarie 2007 (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simkat spune:

Nu va mai vaitati cu dormitul fiindca totul o sa fie bine: NU O SA DORMITI DELOC IN ULTIMELE 2 LUNI! Daca nu va doare coloana, va doare burta, daca nu este burta este sigur vreun carcel si daca nu este nici carcelul atunci ceva tot este. Asa ca linistiti-va, de acum mergem "de la satisfacator spre dezastru!"

Cu nasterea si eu tot CEZARIANA vreau, fiindca pe cea naturala am experimentat-o si...
Bebelusul, probabil, o sa fie mare (se vede deja, v-am mai spus ca ma intreaba lumea daca am 6 luni sau gemeni si eu am doar 3 luni si 3 saptamani), iar Raducu a avut la nastere 4Kg si 53cm. Deci nu riscam, daca prima data am vrut sa fiu viteaza (am suportat consecintele si eu si BB), acum nu mai vreeeeeeeau!

Mami@Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Michelle, SLAVA DOMNULUI! Vezi, vezi, deja a inceput Dumnezeu sa actioneze. 80% este super!!!! Deci, asta inseamna (ca tot intrebi ce inseamna ca rezultatul este bun, sa iti spun eu), ca trebuie sa te linistesti (macar 80% :-) ), sa mananci, sa dormi, sa tragi un pui de somn zdravan. Ce ai zice in weekend sa iesi undeva cu sotul tau, sa va relaxati, sa uitati de cosmar? Daca tu te mai calmezi si bebelusului tau ii dai sanse mai mari. Si mai ales nu uita de ce am vb pe mesaje private. :-)

Doamne ajuta!
Cata 24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Michelle tot raul spre bine

Megbeng, iti multumesc ca te-ai gandit la mine, ma bucur ca m-am intors si uite am gasit un grup mai mare si mai vesel, Chiar si vechi cunostinte (Monicutz)

Liuda no comments



Albinutzza & Luca bondarelu' 07 Iulie 2005

Bondariciu' piticutzParintzi de bondarici

Am crescut atat de mult 18+ Samburika


The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Cu dormitul intr-adevar va fi nasol, nici eu nu prea am dormit, stiu ca mai recuperam peste zi, cat puteam (nu prea mult) Cu perne intre picioare, sub picioare, si numa pe parti sau spate NU PE BURTA

Eu tot pt nastere normala optez, fara epidurala, ca n-a fost greu la mine. Sper sa nu fie nici la al 2 lea. Iar dupa nu mai zic, ca a 2 a zi parca nici nu nascusem, asa eram de bine



Albinutzza & Luca bondarelu' 07 Iulie 2005

Bondariciu' piticutzParintzi de bondarici

Am crescut atat de mult 18+ Samburika


The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aventura spune:

Fetelor, imi pare rau, imi cer scuze, nu o sa mai pot veni la intalnire..imi este foarte rau..

Am mancat ieri o ciorba in oras si toata noaptea mi-a fost rau, nu am putut dormi, iar dimineata am vomat..acum ma simt foarte rau, umflata si foarte obosita...

Asa de rau imi pare, va rog sa ma scuzati inca o data!
Rezervarea este pe numele meu - Anca Ventura..

Aventura 18+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delfinuta spune:

Fetelor cu CEZARIANA - subscriu si io pt ca mi-e o frica de nasterea normala de mor. Si vreau sa ma programez repede-repde ca sa nu ma apuce durerile.. Aveti idee cam cat se cotizeaza la o astfel de nastere?

Liuda io dorm in fund de acu ca mi se face un somn de pic la birou si cum nu am nici o canapea ascunsa, m-am conformat si dorm in fotoliu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_s spune:

buna!!!!!!!!!

e o zi cu vesti bune astazi!!!(bine,exceptand dormitul in fund,)

michelle iti urez succes si tarie in continuare!

aiska din cate stiu eu,prin tarile nordice e ceva banal sa ai 3-5 copilasi,marog...la noi face lumea ochi mari si cand te aude ca vrei bb 2!!!eu mi-am speriat cunostintele spunand ca ma gandesc chiar si la bb3sanse sunt,ca doar ne-am apucat de tineri sa facem copilasi,pana la 30-33 ani e timp destul sa mai facem niste prichindei (glumesc,ca acum imi vine in minte figura maica-mii zicand "in ce paradis fiscal te crezi?"de parca se pun impozite pe bebelusi)

si...iata ca am fost la ecografie si m-am linistit dupa ce am auzit cuvantul "normal" de o gramada de ori si dn dr ne-a asigurat ca e totul in regula.ba mai mult,se pare ca am o bebelusa foarte zbenguita,nu a stat o clipa,a alergat-o de colo colo cu sonda aia si ea nimic,sonda pe stanga -ea ma sutuia in dreapta,si invers! la fata nu prea ne-a lasat sa o vedem (isi tinea intruna mainile peste fetisoara),in schimb a stat cracita toata ca sa i se vada fundul si "piersicuta",nerusinare!!!
am reusit totusi sa prind ceva si am pus un filmulet aici!!!!!!!!!!!

http://www.dropshots.com/gabriela_s28

PS:cine vine azi la intalnire?

pup

edit:aventura,imi pare rau de tine ,sper sa scapi repede de starea asta ai grija de tine si fa-te bine ! :)

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist,dar nasterea unui copil sigur te va face parinte" M.Levine

pozute

Uite atat suntem de mari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavia-Ioana spune:

Buna fetelor,

Si eu sunt cu CEZARIANA, nu am de gand sa nasc normal, de ce sa ma chinui ? Mai ales cu 2...

MICHELLE81
, ma bucur din suflet pt vestile bune pe care ni le-ai dat, ai sa vezi ca o sa fie bine ! DD nu ne uita pe niciuna.

va pupic fetelor !

Flavia Alexia si Daria 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

michelle, cred ca prin rezultat bun la amniocenteza dr a vrut sa spuna ca bebe nu are o boala genetica, ci ca aceasta problema cu excesul de lichid din capusor e izolata! asta e totusi o veste buna! daca erau multiple malformatii, ar fi fost mai greu de tratat si probabil indicatia era de intrerupere a sarcinii, daca erai de acord!
asa, intr-adevar, ori se poate face ceva ACUM, cat e bebe in burtik, ori o sa "actioneze" dupa nastere cumva, sa-l ajute.

hai, mai linisteste-te si tu un pic, da?

vine bebe!

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu74 spune:

Daconst uite ca am reusit sa adaug poze cu burtica la 23 de saptm. Sper sa le poti vedea ca eu am incercat si nu le-am vazut in album.

Ei ce ziceti FETELOR , ca nu am aflat ce am inca, credeti ca e burtica de baietel?????

Ralu 23+

Mergi la inceput