Inimioare de iulie-august 2005 (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Emaaimee- chiar aseara am vazut si eu ca Monicutz e insarcinata, nu stiu ce mi-a venit sa ma uit... dar nu am zis nimic ca am vazut ca e "colega de sarcina" cu Anis si Albinutzza si m-am gandit ca daca ele nu au zis nimic.... dar daca tot ai adus vb, ii doresc si eu multa sanatate, si sa-i dea Dumnezeu un copil sanatos si frumos de care sa se bucure toata viata ei!!!!!!!!!
Cu aparatul dentar, multumesc mult, nu-i urgent ca mai am de rez si altele inainte.... voiam sa stiu cum te simti cu el si cam cat timp tb sa-l porti! Multumesc mult! Si spor la BB2 ....cand veti prinde mom!!! Acum vad ca tu ai zis de site ca nu auzi nici pe explorer...chiar nu stiu ce ar putea fi, la mine a mers....

Cati- somn usor pt amandoua! Asa putin doarme??? Mariio bea seara inainte de culcare (pe la 9.30-10.00) 250 ml (pana acum 2 sapt bea numai 200 dar pana la 10luni bea cam 300...) si doarme pana dim la 7-7.30... Sper sa va mariti si voi prg de somn de noaptea ca daca te tot trezesti la 5.... Pupici multi!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Gata, am terminat de citit, asa ca fug si eu la culcare!!! Sper maine sa am mai mult de citit.... Pupici multi tuturor, noapte buna si somn usor la mamici si copilasi!!!! Ne vedem maine!!!!

PS- nu stiu daca v-am zis, probabil ca da, dar daca nu, zic acum. De cand cu raceala asta de la mare, Mario nu mai suge degetelul deloc! Sunt asa de fericita! Nu imi vine sa cred ca am scapat asa de usor! A incercat el si nu putea sa respire si cu mare greeutate il convingeam sa renunte..... pana cand a uitat de el ( in 2-3 zile) El sugea degetelul numai inainte de culcare, la toate somnicurile din zi, si acum a incercat ieri sa-l mai bage in gurita dar l-a scos singurel imediat! Sunt tare fericita! Gata, fug acum! Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

quote:
Originally posted by Simonaci79

Ica- nu stiu daca ai citi mesajul de ieri.... fol mozilla? Eu tot intreb ca asa am patit eu... daca nu, nu stiu ce ar putea avea, dar daca da, asta e motivul si incearca pe explorer. Si eu le vedeam dar nu le auzeam insa pe explorer merge bine! Succes!

Simona mamica lui Mario-Gabriel, praslea cel vesel si voinic - 22.07.2005
Poze Mario Gabriel



Citit, nu folosesc mozilla, ci explorer, dar nu merge si pace...



Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Neata fetele!
Sunt si eu pe aici, dar, cum zicea si Diana, simt ca n-am nimic de zis. In plus, cat mai e vremea frumoasa, 5 ore pe zi suntem pe afara.

Acum, am intrat sa va intreb ce ati dat la copii (scrisesem initial "bebei" dar am realizat ca nu mai sunt ) cand au fost infundati in nas.
Teo e mucos de 2 zile si i-am pulverizat apa de mare si picaturi Vibrocil. Al meu sot zice s-o las mai moale cu Vibrocilul ca da dependenta. Azi dimineata, am vazut ca a inceput si sa tuseasca. Il mai urmaresc azi.

Ica, nici la mine nu mergea site-ul, dar am dat click pe semnul de intrebare de pe site si am reusit sa inteleg limba (finlandeza sau ce o fi?). Deci, cand deschizi site-ul, tre' sa te duci la tools, internet options, security, custom level, si bifezi "enable" tot ce gasesti la "ActiveX controls and plug-ins". In plus, tre' sa ai Windows Media player, si acolo mai bifezi ceva. La Tools, Options, File Types, bifezi wav.
Succes!

Pupici
Andreea si Teo (26.08.2005)
Cat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Monica, sanatate multa cumnatului!

Simona, v-am vazut pozele. Mare smecheras s-a facut flacaul tau!

Diana, mult succes la scoala. Si eu, de-abia astept sa inceapa facultatea sa imi "diversific" ziua cu invatatul ca m-a terminat rutina asta.

Si eu am inscris copilu' la concurs. Sper sa ne vedem cat mai multe la baby expo. Eu am sa ma duc joi sau vineri. Ma duc cu Teo si sper sa fie mai putin aglomerat. Am fost in martie, sambata, si era teroare. Super aglomerat.

Pupici
Andreea si Teo (26.08.2005)
Cat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Multumesc frumos fetelor. Pe langa infarct i-au mai gasit si anevrism. Luni se pare ca il opereaza.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Neazta fetele

Ati calcat sortuletele, funditele le-ati pus, v-ati facut ghiozdanul??? Deaj ati intarziat A sunat clopotelul...gata a inceput scoala



Albinutzza & Luca bondarelu' 07 Iulie 2005

Bondariciu' piticutzwww.dropshots.com/albinutza" target="_blank"> Filmuletze cu Bondariciu'

Am crescut atat de mult 18+ Samburika

Parintzi de bondarici

The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

'neata fetele!

Monica, multa sanatate cumnatului tau. Chiar zilele trecute ma gandeam sa te intreb cum se mai simte sotul tau cu spatele?

Emma mea a mai primit 2 vaccinuri marti, si din pacate a facut o reactie tare urata. Temperatura 39.3 apoi 39.6, ii curgea nasul si stranuta, in schimb joi nu mai avea nimica, dar m-am speriat cumplit.

I-au mai iesit 2 masele , incepand cu 14 aug si pana pe 13 sept i-au iesit 4 masele .
Acuma are 7 dinti si 4 masele... si inca mai trebuie sa iasa , de abia astept sa scapam de capitolul asta ca mor de mila ei.

Emaaimee, multumim pentru o asa veste frumoasa.

Ica, daca te pot consola cumva, nici la mine nu merge site-ul cu animale

Andreea, multa sanatate lui Teo .

Briana, imi pare tare rau ce puiuta ta mica este iarasi bolnavioara. Multa, multa sanatate ii dorim

Anis, drum bun la munte si sa auzim de bine.

Cati, bine ai revenit si multumesc pentru urari
Simona, iti multumesc si tie pntru urari si ma bucur ca v-ati simtit bine in concediu.



Va pup si mai trec cand imi da mandra liber,
Katink 9+ si dulcineea mea Emma-Andreea (5 aug. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Monica, bine ai revenit, ca eu n-am apukat sa-ti zic , multa sanatate cumnatului. Sotul cum se mai simte?

Acusor, sanatate lui Teo. Eu asa am mers, numa cu apa de mare fff des, curatam nasul, si de 3 ori pe zi, Vibrocil. Si i-am mai pus langa el cand dormea, batista cu Karvol.

Fetelor, nu stiu ce sa ma mai fac cu Luca, se culca la 9.30, cade ca musca, si la 5-5.30 dim se trezeste. SI ne canta, si nu vrea sa mai doarma. Uneori adoarme la loc, dar greu, si s-a intamplat sa doarma si pana la 9.30. Am zis ca azi incerc sa-l culc la 10, sa vedem daca tot asa se trezeste. Oare ce-o fi, ca vad ca durerile de masele l-au mai lasat. Sper sa-si schimbe programul



Albinutzza & Luca bondarelu' 07 Iulie 2005

Bondariciu' piticutzParintzi de bondarici

Am crescut atat de mult 18+ Samburika


The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema.nu.ela spune:

am fost si noi ieri la vaccin in sfarsit. am facut Infanrix Quinta. a plans un pic ca s-a uitat tare atenta unde ii baga acul dar i-a trecut. ne-a laudat pediatra a zis ca e tare desteapta a intrebat-o unde e ureghea si nasul si capul si le-a stiut pe toate nu s-a intimidat. ne-a sfatuit sa mai facem repede inca unul :D
de dimineata avea o stare subfebrila sper sa-i treaca repede.

a luat f bine in greutate: intr-o luna si 10 zile a luat 350gr. asa ca aveam acuma 9.200kg. si 80cm. a si crescut 3cm.

de imunizare initial nu mi-a mai zis ca v-am zis ca a mea pana acum a racit de 3 ori forme usoare fara antibiotic si cu febra mare doar odata. dar pt ca apucasem sa cumpar ribomunyl-ul ala mi-a zis ca pot sa incep peste 2 saptamani.

simona,
schema pe care mi-a dat-o e asa:
prima luna: primele 3 sapt, cate 1 plic timp de 4 zile consecutiv.
apoi inca 5 luni: prima saptamana, cate 1 plic timp de 4 zile consecutiv.
deci in total 6 luni, 32 de plicuri

acusor,
vibrocil e antiinflamator gen cu e Olinth. sa-i dai doar daca nu poate respira cand doarme sau mananca si nu mai mult de 5 zile de 2-3 ori pe zi cate un puf in fiecare nara ca da dependenta si nu e bine.
altfel poti sa-i dai ophtamesone N (e varianta cu antibiotic local) timp de 5 zile cate 2 pic/ nara/ 3 ori pe zi. asa mi-a recomandat mie pediatra cand a avut rinofaringita acuta. dar nu stiu daca se da fara reteta. exista si varianta fara antibiotic (fara N in coada).

mamica de maria, 1 an si 1 luna

Mergi la inceput