Debutul pe forum

Debutul pe forum | Autor: Cristina_C

Link direct la acest mesaj

Va mai amintiti cum v-ati inceput "activitatea" pe DC, care a fost primul mesaj pe care l-ati scris, la ce rubrica sau daca v-a atras atentia un mesaj anume la care ati tinut neaparat sa raspundeti si de atunci - aici ati ramas?
Eu am citit "forumul vechi" mult timp fara sa ma fi inscris si mi-am facut cont de-abia cand baietelul meu a implinit 1 an. Prima data am intrebat ceva la "Parinti intreaba...", nu mai stiu exact ce. La voi cum a fost?

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Eu navigam pur si simplu pe internet si-mi cad ochii pe un subiect de pe forum cu o tanti doctorita-felcerita cu care avusesem si eu de furca si nu m-am putut abtine sa nu scriu si eu despre pataniile cu ea,si asa m-am inscris eu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

eu m-am inscris cand am aflat ca sunt insarcinata. m-am dus direct la odisee sa le spun tuturor bucuria mea.

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Eu am raspuns prima oara, tot la "Parintii intreaba, parintii raspund"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zfcristina spune:

Eu eram cititoare fidela a revistei mami cand eram insarcinata cu primul copil si m-am gandit sa caut pe internet sa vad daca au si pagina de web si era in constructie.Mult timp am incercat sa vad daca au terminat-o si intr-un final a aparut.Parca te trimitea de pe pagina lor pe nu mai tin minte exact si asa mi-am inceput "activitatea" aici.

Primul meu post a fost ceva de genul "ce sa ma fac???" aveam ceva probleme cu ,copilul si cu bona,rasfat si alte alea.

Cat am stat acasa cu ea intram mai rar ca nu aveam net,cand am ramas insarcinata cu bebe 2 de prin luna a 7-a am stat iar acasa in prenatal si am lipsit mult timp,atat de mult incat mi-am uitat parola si de aici si de la mail.Aveam user cristina78
Am reusit si noi intr-un final sa ne punem net si m-am reinregistrat sub un alt nume.

1 ,2
3
Cristina , mami de cei mai frumosi si iubiti copii de pe pamant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Ce subiect dragut!
Eu (cred) ca am postat un subiect la Parintii intreaba/Parintii raspund, subiect numit "Curaj pentru al doilea copil?" (sau asa ceva). Si am primit raspunsuri foarte faine, mi-am facut si ceva curaj, totusi mi-au trebuit inca doi ani pana sa ma apuc de al doilea copil. Bine si asa!

Cred ca ar fi foarte interesanta si o statistica despre primul subiect/primul subforum la care posteaza un nou membru, poate ar arata prin ce atrage forumul.
Eventual si perioada dupa care se inscrie o persoana, la mine au trecut vreo doua luni (parca) pana m-am inscris.

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

E am postat prima data la Miresele anului 2005, atunci cand eram in febra pregatirilor pentru nunta.

Ioana

Pentru BARBYE - una dintre noi. Trebuie sa ajuti!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Pe forumul Asteptand un inger... Primul mesaj si alte cateva sute!

mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Cand am ramas insarcinata la Odisee.



Andreea, mami de Shurubar - 10.08.2005
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

La Odisee si eu... imi pare foarte rau ca nu am prins forumul vechi.

J si Carla (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Primul meu mesaj pe DC . Dar de citit, citeam forumul de cu mult timp inainte.


Alina


In der Ruhe liegt die Kraft! - In calm sta puterea! (proverb german)

Mergi la inceput