Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Discutii generale

Debutul pe forum

(1 vot)
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 5

Cristina_C

8099 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite Cristina_C un Mesaj Privat

Debutul pe forum

Va mai amintiti cum v-ati inceput "activitatea" pe DC, care a fost primul mesaj pe care l-ati scris, la ce rubrica sau daca v-a atras atentia un mesaj anume la care ati tinut neaparat sa raspundeti si de atunci - aici ati ramas?
Eu am citit "forumul vechi" mult timp fara sa ma fi inscris si mi-am facut cont de-abia cand baietelul meu a implinit 1 an. Prima data am intrebat ceva la "Parinti intreaba...", nu mai stiu exact ce. La voi cum a fost?

Cristina,
mama lui
Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...
      (0 aproba) (0 dezaproba) |
Lorenza
Lorenza

2154 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Lorenza un Mesaj Privat
Eu navigam pur si simplu pe internet si-mi cad ochii pe un subiect de pe forum cu o tanti doctorita-felcerita cu care avusesem si eu de furca si nu m-am putut abtine sa nu scriu si eu despre pataniile cu ea,si asa m-am inscris eu!
Mergi la inceput
kristinutza
kristinutza

2238 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite kristinutza un Mesaj Privat
eu m-am inscris cand am aflat ca sunt insarcinata. m-am dus direct la odisee sa le spun tuturor bucuria mea.

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si video
Mergi la inceput
ralu
ralu

1697 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ralu un Mesaj Privat
Eu am raspuns prima oara, tot la "Parintii intreaba, parintii raspund"!

Ralu-mamica de 2 printese (Ioana si Maria)
Mergi la inceput

zfcristina

553 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui zfcristina  Trimite mesaj yahoo luizfcristina Adauga semn de carte la raspuns Trimite zfcristina un Mesaj Privat
Eu eram cititoare fidela a revistei mami cand eram insarcinata cu primul copil si m-am gandit sa caut pe internet sa vad daca au si pagina de web si era in constructie.Mult timp am incercat sa vad daca au terminat-o si intr-un final a aparut.Parca te trimitea de pe pagina lor pe nu mai tin minte exact si asa mi-am inceput "activitatea" aici.

Primul meu post a fost ceva de genul "ce sa ma fac???" aveam ceva probleme cu ,copilul si cu bona,rasfat si alte alea.

Cat am stat acasa cu ea intram mai rar ca nu aveam net,cand am ramas insarcinata cu bebe 2 de prin luna a 7-a am stat iar acasa in prenatal si am lipsit mult timp,atat de mult incat mi-am uitat parola si de aici si de la mail.Aveam user cristina78
Am reusit si noi intr-un final sa ne punem net si m-am reinregistrat sub un alt nume.

1 ,2
3
Cristina , mami de cei mai frumosi si iubiti copii de pe pamant
Mergi la inceput
Donia
Donia

6203 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Donia un Mesaj Privat
Ce subiect dragut!
Eu (cred) ca am postat un subiect la Parintii intreaba/Parintii raspund, subiect numit "Curaj pentru al doilea copil?" (sau asa ceva). Si am primit raspunsuri foarte faine, mi-am facut si ceva curaj, totusi mi-au trebuit inca doi ani pana sa ma apuc de al doilea copil. Bine si asa!

Cred ca ar fi foarte interesanta si o statistica despre primul subiect/primul subforum la care posteaza un nou membru, poate ar arata prin ce atrage forumul.
Eventual si perioada dupa care se inscrie o persoana, la mine au trecut vreo doua luni (parca) pana m-am inscris.

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)
Mergi la inceput
numeioana
numeioana

6392 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite numeioana un Mesaj Privat
E am postat prima data la Miresele anului 2005, atunci cand eram in febra pregatirilor pentru nunta.

Ioana

Pentru BARBYE - una dintre noi. Trebuie sa ajuti!

Mergi la inceput

andrruzza

3105 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiandrruzza Adauga semn de carte la raspuns Trimite andrruzza un Mesaj Privat
Pe forumul Asteptand un inger... Primul mesaj si alte cateva sute!

mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzzaR
andre_ea

4717 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiandre_ea Adauga semn de carte la raspuns Trimite andre_ea un Mesaj Privat
Cand am ramas insarcinata la Odisee.

Andreea, mami de Shurubar - 10.08.2005
POZE
Mergi la inceput

J G

3754 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiJ G Adauga semn de carte la raspuns Trimite J G un Mesaj Privat
La Odisee si eu... imi pare foarte rau ca nu am prins forumul vechi.

J si Carla (05.02.2006)
Mergi la inceput
copiloi
copiloi

3420 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite copiloi un Mesaj Privat
Primul meu mesaj pe DC . Dar de citit, citeam forumul de cu mult timp inainte.

Alina

In der Ruhe liegt die Kraft! - In calm sta puterea! (proverb german)
Mergi la inceput
Pag. din 5 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com