Spam cu acordul moderatorilor?!?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Gabriela, termina, ca nu ai de ce sa iti ceri scuze, ai facut un gest demn de tot respectul, ca si Ana Maria si ca fetele care au mai trimis. Alte persoane ar trebui sa isi ceara scuze ca au vorbit urat, chiar daca nu a fost cu rea intentie.

Oana si Seb
(10.01.2005)


IULIE IULIE2 AUGUST

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

ChrisDun, chiar daca ai avea dreptate in ceea ce spui (desi nu ai!!!) ar trebui macar din respect fata de o persoana care sufera si de multe altele care incearca din rasputeri s-o ajute, sa te fi abtinut de la un comentariu atat de deplasat. Vorbele tale ma fac sa revin cu picioarele pe pamant, unde exista persoane pe care nu le impresioneaza nimic! Cu ce raceala vorbesti despre "nu stiu cine" (Barbye) si despre ajutorul membrilor DC care si-au unit fortele s-o ajute!!! Cu ce rautate te referi la ajutorul nostru ca fiind o "cerseala"!!! Chiar nu-mi vine sa cred ce suflet ai!

Ma rog pentru tine sa nu fi niciodata in situatia grea in care sa ai nevoie de ajutorul celorlalti! Asa nu-ti vei da seama cat inseamna sa strangi banut cu banut pentru o cauza nobila!

Ioana

Pentru BARBYE - una dintre noi. Trebuie sa ajuti!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Am ramas blocata intr-adevar de limbajul unui astfel de mesaj (ma refer la cel scris de ChrisDun) ... nu pot sa cred de cata rautate sunt capabili unii. Desi pana acum nu m-am implicat in mod direct in povestea Mirelei (nu am avut posibilitati) tot nu as fi putut comenta in acesti termeni gestul minunat pe care il fac fetele de pe DC pt. a o ajuta pe Mirela.
Intr-adevar ... iti doresc sa nu ajungi niciodata in postura Mirelei. Probabil ca esti inconjurata de destui prieteni care sa te ajute sau dispui de resurse financiare care sa te scoata dintr-un eventual impas ... de ti-ai permis sa vorbesti asa! Bafta si numai bine, in "lumea" ta, de unde ne critici pe noi, comunii mortali!



Petro

Azi e ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

...Eu nu am sa-mi cer scuze..pentru ca nu am de ce!!! As mai face lucrul asta de 1000 de ori daca ar fi pentru o cauza nobila!!!

"Pentru Barbye, una dintre noi- trebuie sa ajuti!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472


Pozeeee

Mancarica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

Nu stiu de unde atata deranj pt. un mail sau un PM.Daca poti ajuti daca nu,nu.
Daca stam sa ne gandim bine fiecare membru beneficiaja de un ajutor pe acest forum,fie ca e un sfat,ca gasim oameni cu care sa mai schimbam o vorba sau o mana intinsa cand suntem in necaz.Ne bucuram cand primim ajutor dar ne ofuscam cand ne este cerut.


In momentele grele trebuie sa gasesti ceva sa te motiveze sa mergi mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Toate rugaciunile astea "ma rog sa nu ajungi niciodata in situatia asta" imi suna a "las c-o sa te loveasca si pe tine nevoia, si-o sa vezi tu pe dreq atunci!"
Nu iau apararea nimanui dar as vrea sa va ganditi la cateva lucruri:
1. Barbye e destul de noua pe forum, o cunosc mai mult aspirantele. Nici eu care rasfoiesc TOATE sectiunile acestui forum, nu auzisem de ea pana la accidentul nefericit. Nu am pretentia ca as putea cunoaste pe toata lumea, dar nici voi nu puteti avea pretentia asta.
2. E normal ca atunci cand ti se trimite un mesaj prin care ti se cer bani in conturi personale sau la adrese postale personale, daca nu esti la curent cu campania desfasurata, sa-ti pui niste intrebari.
3. Eu am mai primit spamuri d-astea, pentru colecte in care nu era nici un moderator implicat, nici adminii, asa ca nu e prima data, nu este o exceptie.

Andreea mamica lui Filip Stefan


Cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

quote:
Originally posted by Gabbriela

imi cer suze oficial de la toti care au primit PM de la mine cu rugamintea sa ajute pe Barbye daca pot... nu am vrut sa fac nici un spam, si nici sa deranjez, am vrut doar sa ajut pe o membra DC care are mare nevoie de noi, nu am obligat pe nimeni, doar am cerut un ajutor.
sorry inca o data



Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/go.asp?l=gabbriela&p=gabbriela" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow.
- Plato



Gabriela, n-avem de ce sa ne cerem scuze, noi am facut-o din dorinta de a ajuta un om. Daca cineva nu e capabil sa inteleaga si sa accepte asta e problema lui. Eu una nu am de gand sa-mi cer scuze d ela nimeni, am trimis PM din dorinta de a ajuta si pentru ca asa am simtit ca e bine!
Pe aceasta cale vreau si eu sa le multumesc celor care mi-au raspuns la PM :Elenalove27 , eve44 , esty , elle_seb , eLaura , emaaimee , eleni




Barbye - una de-a noastra, haideti sa o ajutam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

quote:
Originally posted by desprecopii

, as ruga sa citesti acest topic:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83852
- pentru ca la acest topic s-a dat raspuns intrebarilor tale.



...partial.

Intrebarea mea viza un principiu, si anume Regulamentul forumului DC. Si inca nu m-am lamurit cum stau lucrurile.

Dupa cum am spus si mai devreme, pentru popularizarea cazului respectiv ar fi fost suficient de vizibil un banner sau o mentiune la Recomandari - cum s-a facut in cazul lui Mihaita, daca nu ma insel.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Simt nevoia sa intervin si eu, din surse proprii stiu, ChrisDun e o persoana extrem de buna si nicidecum cum a fost catalogata aici. Au fost multe discutii legate si de spamuri in mailuri si peste tot care nu mai sunt de actualitate sau nu sunt reale sau au alte motive sa fie considerate spamuri. Pur si simplu pentru cine nu cunoaste acest caz acel PM a putut deranja sau nu. Imi pare rau ca s-a inteles asa...
Si eu l-am primit, am raspuns, nu m-a deranjat fiindca stiam ca fetele care le-au trimis sunt extrem de sufletiste si bine intentionate. Vreau s-o ajut pe Mirela asa cum vreau sa ajut multi din cei ai caror povesti le citesc cand am timp in semnaturile membrilor DC sau la umanitare. Este problema mea daca voi ajuta sau nu, consider ca intrebarea Cristinei era iscata pur si simplu din respectarea au ba a regulamentului. E greu insa ca moderator sa delimitezi ce e voie de ce nu e "voie", pe de alta padrte toti avem dreptate si trebuie sa recunoastem ca bunele intentii dau nastere deseori la astfel de neintelegeri.
Sanatate tuturor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Fetelor, nu v-a cerut nimeni sa o cunoasteti pe Barbye inainte, nici eu nu o stiam si nici nu pot sa ajut financiar, dar ma rog pentru ea, ca este om. Androix, tie iti raspundeam, e corect sa pui intrebari legat de PM etc, dar nu sa arunci cu vorbe asa, de parca acea persoana e un nimic. Pe mine m-au deranjat vorbele, nicidecum ca ea nu e in tema cu cazul Mirelei. Eu in general nu ma bag in discutii din astea, dar incepe sa mi se urce la cap cand vad cum se arunca cu vorbe aici pe forum. A cerut explicatii si Caroline, dar civilizat, nu cu rautate, si nu m-a deranjat deloc, chiar nu mai citesc ce se scrie la subiectul ala. Si nu, eu nu am vrut sa zic ca "las c-o sa te loveasca si pe tine nevoia, si-o sa vezi tu pe dreq atunci!"
Si aici, ma retrag, ca deja imi creste tensiunea...

Oana si Seb
(10.01.2005)


IULIE IULIE2 AUGUST

Mergi la inceput