Spam cu acordul moderatorilor?!?

Spam cu acordul moderatorilor?!? | Autor: ChrisDun

Link direct la acest mesaj

Zilele trecute am primit un mesaj privat de la o persoana necunoscuta, care cersea niste bani. Unul din conturile in care se pot varsa banii este al unuia din moderatori (sau chiar al adminului?).

Conform punctului nr. 6 din Regulamentul forumului DC, ar trebui sa nu fie admise MP-urile ‘nesolicitate’ de destinatar (spam). Si totusi, cu colaborarea moderatorilor, acest lucru se intampla.

As dori sa stiu daca este parte din politica DC cazul de mai sus, sau pur si simplu cineva si-a insusit o mai mare putere decat i-ar fi permis. Totodata, nu inteleg de ce nu s-a implicat direct un moderator, ci a lasat pe o oarecare sa trimita mp-uri, pentru a face cunoscuta povestea nu-stiu-cui. Apropo, cine are suflet mare, cu siguranta ca urmareste sectiunea de 'umanitare' si probabil ajuta in functie de cum ii dicteaza inima.

Sperand ca imi vor fi clarificate aceste aspecte, astept cu interes raspunsul domniilor voastre.



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Daca tu, sau cineva drag tie ar fi in locul lui "nu-stiu-cui", tot asa tare te-ai supara daca "o oarecare" in loc sa stea bine merci la tv s-ar implica in strangerea de fonduri sa te ajute?

Postarea ta e de o rautate nemaipomenita.
Extraordinar cat ti-o fi stricat confortul "spam"-ul ala !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

Kuki, tu respecti regulamentul?

De ce nu se pune un banner mare, pe care sa-l vada toti cei care acceseaza forumul ?

Daca si aici (cum se practica in toata tara asta) se rezolva totul 'pe pile', nu mai am ce comenta. Fiecare are pe cineva drag, care este in nevoie, si fiecare ar vrea sa strige in gura mare ca durerea apropiatilor lui este cea mai mare. Dar nu mi se pare deloc corect sa apelezi la autoritatea pe care ti-o confera pozitia de moderator.

Acum, daca nu va este cu suparare, as dori un raspuns.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Christina, as ruga sa citesti acest topic:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83852

- pentru ca la acest topic s-a dat raspuns intrebarilor tale.

iti multumim anticipat pentru intelegere,




Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

quote:
Originally posted by ChrisDun

Kuki, tu respecti regulamentul?

De ce nu se pune un banner mare, pe care sa-l vada toti cei care acceseaza forumul ?

Daca si aici (cum se practica in toata tara asta) se rezolva totul 'pe pile', nu mai am ce comenta. Fiecare are pe cineva drag, care este in nevoie, si fiecare ar vrea sa strige in gura mare ca durerea apropiatilor lui este cea mai mare. Dar nu mi se pare deloc corect sa apelezi la autoritatea pe care ti-o confera pozitia de moderator.

Acum, daca nu va este cu suparare, as dori un raspuns.


Christina


daca ai sa te uiti la generale ai sa vezi vreo 4 subiecte despre barbye care se intimpla sa nu fie nici un fel de ruda a vreunui moderator.
este o campanie initiata de DC pt o fata care a avut un accident auto.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

da - ca o completare: Barbye este membru DC si nu este ruda cu nici un moderator.





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

quote:
Initial creeata de ChrisDun

Zilele trecute am primit un mesaj privat de la o persoana necunoscuta, care cersea niste bani. Unul din conturile in care se pot varsa banii este al unuia din moderatori (sau chiar al adminului?).

Conform punctului nr. 6 din Regulamentul forumului DC, ar trebui sa nu fie admise MP-urile ‘nesolicitate’ de destinatar (spam). Si totusi, cu colaborarea moderatorilor, acest lucru se intampla.

As dori sa stiu daca este parte din politica DC cazul de mai sus, sau pur si simplu cineva si-a insusit o mai mare putere decat i-ar fi permis. Totodata, nu inteleg de ce nu s-a implicat direct un moderator, ci a lasat pe o oarecare sa trimita mp-uri, pentru a face cunoscuta povestea nu-stiu-cui. Apropo, cine are suflet mare, cu siguranta ca urmareste sectiunea de 'umanitare' si probabil ajuta in functie de cum ii dicteaza inima.

Sperand ca imi vor fi clarificate aceste aspecte, astept cu interes raspunsul domniilor voastre.



Christina



Brrr, cata rautate. Chiar daca era un spam, nu as fi zis "nu stiu cui" cuiva care este in suferinta, ca e membru sau nu al acestui forum. Uneori trebuie sa citim mesajul inainte de a-l trimite.

Oana si Seb
(10.01.2005)


IULIE IULIE2 AUGUST

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Nu ti-ai dori sa fii in locul "nu-stiu-cui", si cei dragi sa fie nevoiti sa "cerseasca" ca sa te poata tine in spital.Eu am fost...stiu cum e...

V

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

Ma uimeste cate rautate exista pe lumea asta!!!

"Pentru Barbye, una dintre noi- trebuie sa ajuti!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472


Pozeeee

Mancarica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

E mai usor sa faci rau decat bine, si din pacate aceasta teorie se confirma.
Suntem multi membrii care nu o data am primit astfel de mesaje si cand am putut am ajutat, cand nu, poate am spus o rugaciune sau un gand bun pt cel in cauza si atat.
Nu cred ca e cazul sa plasam suspiciuni sau acuzatii asupra unor oameni care doresc sa faca un bine. Mai ales ca n-au deranjat pe nimeni si nu au obligat la nimic.


Fla (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

imi cer suze oficial de la toti care au primit PM de la mine cu rugamintea sa ajute pe Barbye daca pot... nu am vrut sa fac nici un spam, si nici sa deranjez, am vrut doar sa ajut pe o membra DC care are mare nevoie de noi, nu am obligat pe nimeni, doar am cerut un ajutor.
sorry inca o data



Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/go.asp?l=gabbriela&p=gabbriela" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow.
- Plato

Mergi la inceput