Prima sarcina,cezariana,acum daca incepe travaliu?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Si la mine taieturile-s una peste cealalta. Inchipuie-ti cum ar fi sa te taie in toate directiile.

Monica, asa este, mi-am dorit mult un baiat, iar acum Dumnezeu mi l-a dat . Deci tu ai grija daca ti-ai dorit odata gemeni....
Eu baiatul mi l-am dorit pana sa am fetele, chiar am iesit plangand de la ecografie cand am aflat ca si a 2-a e tot fata, dar intotdeauna am zis ca voi avea 2 copii, si uite ca socoteala de-acasa nu se potriveste si voi avea 3.

Roxana30+ ,Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aiska spune:

Cunosc o doamna care a avut cezariana de urgenta, au taiat-o vertical si dupa citiva ani a nascut tot prin cezariana si au taiat-o orizontal.Are un T pe burtica.

Sabina 21+
mamica lui Aleksi Joel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

da, se pare totusi ca la cezariana de urgentza te 'taie' vertical...oare de ce?
si eu stiu o d-na care la 47 de ani a nascut al treilea bb tot prin cezariana, vertical desi nu a fost urgentza, avea 2 cezariene orizontale la primele 2 nasteri.

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

am auzit ca ar fi f bun bioptronul dupa operatie . voi l-ati folosit ?

pupici
D

BeBelusca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira_m spune:

Acum aud prima data! La ce e bun?

Don't talk unless you can improve the silence!
Mami
&minunea mea ( mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Danita, ce-i ala bioptron?

Roxana31+ ,Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bagoiu spune:

eu am intrat in travaliu la a doua cezariana, dar nu m-a tinut mult, desi m-a apucat noaptea si dr mea nu a venit. a sunat-o ea pe dr care era de garda atunci si m-a bagat rapid in operatie,a durat vreo doua ore de cand am plecta de-acasa si pana a iesit bebe. Sincera sa fiu eu speram sa nasc pana apuca sa ma taie, dar n-a fost sa fie.
si la al treilea tot pe aceeasi cicatrice m-a taiat. orizontal. dar la rece, n-am mai apucat travaliul.
o sa fie bine, nu-ti face griji!

Mergi la inceput