Mamici de noiembrie - decembrie 2006(38)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Acuma am revazut toate pozele cu noi din album si mi-am dat seama cat de multe fete nu au mai dat nici un semn de viata de mult timp...oare ce-o fi cu ele????????.......

alexandra 31 + cu Mark Andrei
poze

"Exista doar un singur colt din univers pe care poti fi sigura ca il poti imbunatatii, si acela este tu insati."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

unde-mi sunteti fetelor??????.....uite acuma cand am si eu timp de taclale ati disparut............

alexandra 31 + cu Mark Andrei
poze

"Exista doar un singur colt din univers pe care poti fi sigura ca il poti imbunatatii, si acela este tu insati."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zina spune:


Astazi dupa ce m-am ridicat din pat, si m-am dus in bucatarie (dar trecusera deja vreo cateva minute), am ametit rau, pana acum nu am mai ametit asa, cu stare foarte ciudata, ameteala parca se accentua. M-am speriat si m-am dus sa ma intind, dar ameteala nu trecea. Am mai ametit eu cand ma ridicam brusc din pat, dar nu asa ca azi, adica era o altfel de ameteala. Am intrat un pic in panica, am baut imediat apa cu zahar, am mancat un graphefruit, am luat apoi o pastila de fier si dupa asta una de calciu. Am iesit cu mamica afara sa ma mai plimb, ca stau toata ziua in casa. Oare de la ce-o fi fost? Voua vi s-a intamplat? Tensiunea chiar mi-o luasem dimineata, inainte sa ametesc si a fost buna, 11 cu 7, binenteles ca dupa, de la sperietura era mai mare, dar tot buna. Astept parerile voastre.

Pupici la toate,

Zina 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Alex eu aici sunt. Citeam ce a scrie Gabriela la capitolul trecut.
Noroc cu tine ... ca am vazut si eu postarea ei.
I-a trimis cineva parola de la mail-urile comun si ei?
Voiam si eu sa-i urez inca o data un bun venit - frumoasa prezentare ... si Gab .. nu mai sta sa citesti tot ... ca nu mai ajungi sa postezi nika ... citeste 2-3 pagini si scrie-ne ceva ... si asa ... apari si tu macar o dta la un capitol ... nu vezi ce avant avem???
Stai sa vezi cand om intra cu toatele in prenatal. hi hi hi

-ici.
Alex - merci de pont-ul pentru prenatal ... deci asta e mersul. Mercic. Vezi ca eu sunt cam afoana ... vreau totul ca pe tava daca se poate - ce-mi trebuie, cum trebuie formulate, unde trebuie duse .. etc ... asa ca eu o sa va tot stresez cu intrebari.


Miro31+ cu
am o nepotică talentată, si o BB-lină zbenguită

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:





Alexandra eu ce sa fac, la mine cum sunt unic asociat in firma si nu am carte de munca ca nu am voie sa ma angajez pe mine, in schimb platesc la casa de pensii lunar o suma, oare beneficiez de banuti pt bb? Merci si sper sa nu te stresez.Pupici


Cleo 29+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:



Am sa raspund si eu la tema zilei si sa spun ca eu merg o data pe noapte la.....pipi.

Zina sa stii ca de cand mananc iar pepene imi e mai bine, asa cum spunea si Dandusa mananc si seara si dimineata asa ca da-i bice si sa ne spui cum e....pupicei si tie.

Maine merg la dr abia astept...uraaa o s-o vad pe a mea printesa, am uitat sa va spun ca a venit jucaria care am comandat-o pe e.bay din Germania e superba abia astept s-o pozez si sa v-o arat si voua

Cleo 29+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Alexandra 25 daca stii spune-mi si mie cum sa procedez: eu sunt in postnatal pina in iunie 2007 dupa cate am citit pot sa intru normal in postnatal pt. bb dupa ce imi iau cele 42 de zile de concediu, dar cica mai exista posibilitatea sa merg cu indemnizatia pt. Sara pina in iunie 07 si apoi sa iau pt. bb. Tu stii ceva de asta? Si o sa-mi dea 2 mil si pt. bb si pt Sara?

Multumesc anticipat.



Mariana - 29+ cu ANTONIA

Mamicuta de -ANDRA si SARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Buna seara!!!


Sa nu trageti dar abia acum am intrat pe net sa va pupez pe toate!!

Uite aici urgent reteta de croissante asa cum i-am trimis-o dandusei... va pup pe toate pofticioaselor

Cauta undeva la magazinul alimentar foi de aluat frantuzesc... eu folosesc foi Morarita pe care nu stiu daca le gasesti si tu acolo...
Le lasi sa se dezghete ca ele sunt inghetate (stau de obicei la raionul de refrigerate) cam juma de ora. Cand s-au dezghetat, faci patratele de cam 6-7 cm latura si la mijloc pui Finetti sau doua jumatati de prune fara sambure (mie astea imi plac de mooooor ca sunt putin acrisoare) iar in lipsa de altceva pui dulceata (ex. caise) apot le impaturesti in doua (sa indesi marginile ca sa stea lipite) sau le faci cornulete. Sa incingi bine cuptorul si pui in tava unsa cu putin unt sau margarina toate gogoloaiele. Le lasi la foc iute cam 20 de minute apoi cam 15 minute la foc mic. Mie nu mi-au iesit super aspectuase dar la gust sunt best.
Pofta maaare!

Ramona 31+ Rares

Ramona
www.dropshots.com/ramsan" target="_blank">Filmuletze cu Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

buna fetelor,

acum am reusit sa termin si eu de citit.

roana multi ani fericiti alaturi de sotul tau.

Cleomoni eu beau lapte dar nu atat de mult. in fiecare zi consum fie iaurt, fie lapte, fie branza. sunt zile cand consum din toate trei, dar sunt si zile in care consum doar unul dintre aceste alimente.





26 + cu

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

in legatura cu tema zilei, si eu ma trezesc de 1-2 ori pe noapte sa merg la wc. dupa trebuie sa beau apa.
partea proasta e ca adorm la loc destul de greu.
sambata noaptea m-am trezit si nu am mai putut sa adorm vreo 2 ore asa ca m-am uitat la tv.


26 + cu

Nunta noastra

Mergi la inceput