Piticlontzi de iulie-august 2004 (196)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

si copilul meu e hipermetrop, taman l-am verificat.
eu am miopie si recomand cu mana pe inima lentilele de contact eu am o diferenta intre ochi de 3 dioptrii si jumatate...

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Andries unde il dusesi pe Victor? zi si mie pls.
Daria eu macar la cura de afine m-as baga....va puteti inchipui ca in orasu asta nu am vazut anu asta zmeura, afine, mure sau coacaze???? oribiiiil!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Vad ca piticul a mincat putin la prinz si nu a mai facut febra. Sper sa fie ok si in continuare...

Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004)
Poze nou-noutze cu Stefanutz
Albumul comun!!!

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Andries - cum si-au dat seama la victor la asa o varsta frageda ???

Leeloo - tinem pumnii sa nu mai aveti probleme si sa fie totul foarte bine, stiu cum e sa stai fara sa poti face ceva pentru pui


Daria & Giulia (2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Gabi, sanatate lui Stefanut...sa ii treaca rapid va uram!
Dana, sanatate si numai bine si lui Vic...
Alice, amironeanu, sanatate si voua...de fapt refacere rapida ca se pare ca merge spre bine cu racelile voastre...

Cam multa lume a mancat inghetata pe frigul asta...
Vad ca se discuta de ochi si okelari. Nu ma bag ca nu ma pricep.

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Eu am o doctorita oftalmolog dupa care m-am plimbat pe la toate clinicile pe la care a lucrat, o cheama Liliana Matache si acum e la Medicover Bucuresti (mai are si spital pe undeva dar nu stiu eu unde). Am vb cu ea, am sunat-o cu o seara inainte pentru a-i aminti ca trebuie sa ia cu ea un aparat care se numeste refracto...nu stiu cum portabil, cu ajutorul caruia s-a chiorat in ochii copilului si a stabilit pentru Victor un +1,3 la un ochi si +1,6 la celalalt, fara sa ii puna atropina in ochi.
M-a chemat pentru reevaluare la varsta de 3 ani, mi-a spus ca pana la 3 ani sa nu ii fac nimic ca poate "se drege" spontan, ca pana la 3 ani nu ii pot pune ochelari, ca nu intelege, etc. Eu am mare incredere in doamna asta, mi se pare ca e foarte rezonabila in abordare.

Deci, pana la 3 ani, da-i cu suc tedi de morcov si dulceata de afine(slava domnului ca le inghite).

In orice situatie, eu sunt decisa sa ii pun ochelari daca e nevoie si sa il duc si la gimnastica etc, dar am observat ca, daca nu e ceva grav, care sa ii puna sanatatea in pericol, pana la varsta de 3 ani doctorii ii cam lasa pe copii in pace, adica "nu-l intepa, nu-l chinui, etc."



Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

neata
multumim de complimente!
am vazut si eu pozele japonicului mic, caruia ii trimitem un pup maaare si lui, dar si mamicii, spor la gradi si la munci.
multa sanatate lui stefan, pana maine totul va if bine
a, si era sa uit, vazut ieseanca mica, pupici si ei si lui mami. ioana, e leit taica-sau.
va pupam pe toti, o saptamana minunata
ps in poza aia, pupi era matza. hehehe, ne-a pus sa-l mascam si ieri dupa-amiaza, sper sa nu-l fi terorizat pe tat-su si in dimineata asta...

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Intrebare intrebatoare:
Exista si alt vaccin impotriva hepatitei A in afara de HAVRIX!?

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

'Neata..vazut toate pozele..toti niste scumpi...!
Placut si tortul Ioanei...hmmm...pare facut de mami! Vrem si noi o felie!
Daria asa cum a spus si Roxa...pina in 3nu se opereaza..eu stiam ca numai miopia beneficiaza de corectare chirurgicala..nu si hipermetropia..dar poate sint eu in urma...
Gabi..stai linistita trece in 4-5 zile, si apoi o sa recupereze greutatea...La fel a patit Toto al Ademei...saptamina trecuta!Sanatate!
Dana sanatate lui Vic nu cred ca este vreo problema pulmonara!Sper sa intrii cit poti de des pe la noi!
Alice ..ce sa-ti mai spuns...decit sa treaca mai repejor tusea aia!
Mihaela ..faine dialogurile cu Edi!
De Luminita mai stie cineva ceva?
Carolina...nu-i nici o problema..dar nu pricepeam..stiam ca nu am poze cu casa pe Dc!

Eu sint suparata...cu Duracellul meu si modul lui de manifestare..Dar va povesteste despre asta cind revin..am ceva treaba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

elou
pusei poze noi, doar cateva ca nu am mai multe: http://good-times.webshots.com/album/553618875UPcjcF
Andries, am inteles. vezi ca in dulceata de afine sunt prelucrati antocianii asa ca tre sa le dai crude (is si mai bune asa ). si eu zic ca pana la 3 ani e ff normal sa ii lasi nitel in pace daca nu e ceva grav.
Gabi imi pare bine ca Stefan e mai bine, e normal asa...trece repede!
Oliv ce a mai facut marmota??? sper ca e totul ok.
in alta ordne de idei maine mi se naste primul finut....hihihihi am asa niste emotii....mai rau ca fina-mea

Mergi la inceput