Mamici de sept-oct 2006 (73)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna fetelor.
Inca n-am nascut, desi durerile de burta nu mi-au trecut decat dupa 3 No-spa...
Ieri am fost sa luam caruciorul lui bebe, suntem tare incantati de el, modelul e asta:
http://www.barza-ro.com/m4E.html doar ca al nostru e bleumarin cu rosu. Nu l-am montat inca, din lipsa de spatiu.
Am vorbit cu Ralukutza la telefon pe la 11.30, nu intrase inca in operatie pentru ca desi era programata pentru dimineata, s-au ivit cateva urgente de operat inainte, asa ca abia pe la 2 urma sa intre si ea in operatie. Deci cred ca la ora asta o opereaza. Era tare speriata de atmosfera de acolo, atat de tipetele celor care nasteau natural cat si de imaginea fetelor care veneau de la cezariana. Am incurajat-o cat am putut ca stiti cum e ea ca se streseaza foarte usor. Pe la 4.30 o sa-l sun pe sotul ei sa aflu vesti.
Flori, nu te speria, ai sa vezi ca totul va fi bine si poate-l convingi pe bebe sa nu vina cat e doctorul plecat! Valabil si pentru tine, pufy! Vorbeste cu bebe si convinge-l sa mai stea pana se intoarce tati!
Mephala si Roxana, felicitari pentru bebei, sa fie sanatosi si cuminti iar voua refacere rapida si sa va intoarceti cu bine acasa!
Cecilia, pot sa-mi dau si eu votul referitor la nume? Votez pentru Beatrice!

39 cu Maria Cornelia
Poze diverse
Poze cu bebe si burtica
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev256pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

ooof, lexi, te gandeai ca o sa ajungem pana aici fara sa nastem??

Floricika 39+ cu David Gabriel
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Lexi sa stapaniti sanatosi caruciorul!
Pai dc pe la 2 zicea Ralu ca intra in sala...ar trebui sa fie gata deja...asteptam vestile bune!
O sa vb cu bb sa il astepte pe tati....sper sa ma si asculte!

Cici si mie imi place mult Beatrice!

Putzuruca ma bucur ca e totul ok...si iti doresc sa fie cum vrei tu bb(cu parul lui tati adica)!

Lullabay zici ca te moseste sotul acasa decat sa mergi la Euroclinic?Foarte curajos e!

Pupici!




Ioana(38+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
Poze Yahoo
Povestea bazucului
Ingerasul mic din burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Floricika- eu pe Dragos l-am nascut exact la 40 de saptamani. In ziua in care am avut DPN-ul .

Lullaby- haioasa faza cu mirositu'. Poate ca dr tau e obisnuit doar cu de puturoase si a ramas uimit sa vada ca poate sa si miroase frumos.


Lexi - daca e sa fie azi - bafta si nastere usoara!

Ralu- timen pumnii in continuare!

Cristina siDragos (31.01.2004)+Victor
Poze
POZE YAHOO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:

Pufy nu e curajos ca desi m-a pacalit toata sarcina ca sta cu mine acum bate in retragere..nu-i bai..ca sincer prefer sa fiu singura...dar mai bine ma moseste el si sa raman cu 35 sau 70 mil in buzunar :)))))

39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Am pus pozici cu suportul de baie facut de mine ieri si mi-a venit ideea sa mai fac unul mai mare si din material colorat sa-l folosesc pe post de salteluta de infasat pe care o poti pune oriunde.
Gata ma apuc de treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns notquiteso spune:

A NASCUT ALESSIA!!!
Puiul se numeste Armand, a avut la nastere 3240 gr, 52 cm, apgar 10 :)

POZE
Varsta bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Alessia- felicitari si sa ai un bb mancacios si cuminte iar tu sa te refaci rapid.


Mirabelac- unde ai pus pozicile?

Cristina siDragos (31.01.2004)+Victor
Poze
POZE YAHOO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lyana spune:

Fetele care vreti sa nasteti natural, cam cati bani trebuie sa pregatesc pentru nastere. Eu o sa nasc la CF2. Am vazut ca a mai nascut cineva acolo dar prin cezariana.
HELP

34+ Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

HEHE, 2 VESTI BUNE IN ACELASI TIMP, NOT! Ca vin si eu cu una:

A VENIT PE LUME ALEXIA MARIA, BEBE DE bb_ralukutza!!! Mami si bebe sunt bine, cea mica s-a nascut la ora 14.50, cu 3300 gr si 49 cm. Nu aflasera inca scorul APGAR, dar am putut vorbi cu mamica acum vreo 10 minute. Se simtea bine si spunea ca a suportat foarte bine operatia!

Felicitari celor 2 proaspete mamici, refacere rapida si bebei sanatosi si cuminti!!!

39 cu Maria Cornelia
Poze diverse
Poze cu bebe si burtica
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev256pr_.png

Mergi la inceput