Mamici de ianuarie-februarie 2007 (17)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

Ada asa e bine sa se vada de departe ca vine o gravida sanatoasa!!!
Dar daca am tot dicutat atata despre kg si mancare am facut si eu repede un lucru bun - am mancat!!! Ca sa nu scad cumva din silueta mea cea finuta. Pofta mare tuturor ca dupa atatea descrieri sant sigura ca deja cautati ceva de infulecat (adica de mancat)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CoraHope spune:

Liuda, ma alatur celor scrise de tine..in legatura cu Capricoarnele...si eu fac parte din aceeasi categorie...si nu mi-am inchpuit niciodata ca voi avea un copil capricorn...dar asta este!
Vom vedea noi cum se vor descurca sotii nostrii!

Cora
21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

fetelor am si eu o intrebare, cunoaste cineva cand se hraneste copilul? Ca se hraneste prin cord. ombil. asta stiu, sper ca e corect ca chiar nu sant informata, dar cand vine mancarea aia.? Dupa ce mananc eu, sau dupa ce se formeaza ea acolo.. Nu am idee dar va zic de ce intreb. Dupa ce mananc - cam la 15 min la mine in burta incepe marea agitatie, foieste copilul pe acolo, loveste si asta se intampla cam vreo 10 min - este super nelinistit. Apoi se ogoieste si loveste doar din cand in cand ( cam de vreo 10 ori pe ora). Asa ca imi pun si eu intrebarea de ce are perioadele astea atat de agitate si imediat dupa ce mananc eu - poate ii vine si lui mancarea?!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

CoraHope bine ai venit in randul capricoarnelor si caprocornilor!!! Oricum jumatate din cei din burtici (de pe forumul nostru) sant viitori capricorni. Asa ca e bine sa cunoasteti avantajele si dezavantajele unui capricorn. Eu le cunosc si le si recunosc ce e mare lucru pentru un capricorn incapatinat care trasaturile negative nu prea e despus sa le recunoasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

Michelle eu acum ti-am vazut postarile de pe ultima pagina a capitolului precedent. cred ca au intrat mai tarziu, cred ca au stat la moderatori. sa stii ca astept de la tine, luni, vestea cea buna! roaga-te mult la Dumnezeu! si eu, si sunt sigura ca si fetele, ne gandim si ne rugam cu tine!


16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delfinuta spune:

Fetelor pt ca tot a fost subiectul zilei mancarea, tocmai mi-am preparat si eu doua megasanwichuri, asa de nervi ca pun pe mine...
Adevaru e ca nici eu n-am pus deloc pana acu o luna jumate, chiar am slabit 2 kg, insa acum in doar 4-5 sapt am crescut vazand cu ochii.
Si cine zicea ca barbatii capricorni sunt misto?? Frate'miu este si o persoana mai incapatanata ca el nu cred ca mi-a fost dat sa intalnesc..Nu va povestesc daca ne apuca cearta...ma rog si eu sunt leu..nu prea ne potrivim...Si iata cum bebe e si el capricorn..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

Liuda eu stiu ca bb manaca si din lichid, la eco, daca il prinzi la ora de masa, se poate vedea cum deschide gurita, cum inghite. dar ce program are... asta nu mai stiu.

Marina 20+

burtika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Liuda, nu doar ca sunt casatorita, dar sunt casatorita cu un Rac. Iti dai seama foc de artificii! Copiii, Slava Domnului, nu sunt/vor fi capricorni. Baiatul e Varsator si fetita va fi tot Varsator. Din cate am inteles este o zodie dificila dar preponderent pozitiva.

Michelle, NU ESTE VINA TA!!! sub nici o forma! nici macar nu te mai gandi la asta fiindca este o mare greseala si te impiedica sa investighezi mai departe adevarata cauza. Si nu renunta la lupta pentru nimic in lume. Intreaba in o mie de locuri diferite ce se poate face! Dumnezeu sa mearga alaturi de tine in fiecare clipa!

Oana 17+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

"Pentru BARBYE, una dintre noi- trebuie sa ajuti!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delfinuta spune:

Michelle sunt convinsa ca nu ai absolut nici o vina vis-a-vis de ceea ce s-a intamplat, nu te mai gandi la asta, desi stiu ca probabil este inevitabil.
Noi speram sa fie bine pana la urma si sa existe o solutie ca bebe sa fie bine.
Ne rugam pt tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

Michelle incerca sa te linistesti si nu da vina degeaba pe tine ca nu rezolvi asa nimic. Si nici nu ai dreptate atunci cand zici ca e vina ta - nu toate depind de om, Daca ar depinde de noi anumite lucruri care se intampla pe langa sau chiar in noi - lumea ar fi altfel. Si atunci nu ar exista cuvantul soarta sau destin. Daca pe toate le coordonam noi atunci nu mai exista nici Dumnezeu si nici credinta in D-zeu. Omul crede in D-zeu din neputinta, atunci cand nu are putere sa faca ceva, sau sa repare ceva se roaga ca cineva mai puternic (in cazul nostru D-zeu) sa-l ajute. si nici cu hainutele nu iti dau dreptate - nu cred ca ai dreptate sau asta ar influienta cursul vietii care iti este scris. Eu am hainute de acum 3 saptamani cumparate. Multi au cumparat si mai devreme dar asta nu inseamna ca trebuie sa li se intample ceva. Uite asa se nasc superstitiile. Si tu chiar crezi ca daca nu le cumparai acele lucruri - nu se intampla nimic?
Mai bine te-ai odihni chiar daca e super greu pentru tine, dar e necesar,
Noi ne rugam pentru tine si copilul tau in fiecare zi.

Mergi la inceput