Dr. Tutunaru (15)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Oana, bafta multa, multa!
Atudor, am inteles ca daca face si eco este 250 ron (e ecograf 4D) si daca iti face numai control, sau te intreaba, etc, probabil ca te costa ca si dincolo...

Pupicei, Ingeras 25+ Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

fetele veste proasta deocamdata nu se poate inregistra pe nimik.Ieri am facut ecografia.



AniS 21+
si Ingrid-Alexia *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)***INGRID
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Kid, piscinuta pentru burtici si bebei? Ce piscinuta ca am inteles de un nou eco si un nou sediu dar piscinuta?
In curand o sa fiu si eu mai activa pe la voi, deocamdata ma pun la curent cu noutatile.

Andreea mamica lui Filip Stefan


Cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cata_adr spune:

anis - cat te-a costat ecografia???


Cata + puiutul din burtik :)
36+
----------------
You really can change the world if you care enough!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Andreea, pai fetele au scris aici ca dl doctor isi propune (in viitor) sa deschida si un centru de gimnastica acvatica pentru mamici si bebei...de la ele stiu.
Eu pandesc cu mare interes vesti despre noul cabinet. Imi amintesc ca am fost printre primele cliente sosite la vechiul cabinet, chiar in ziua in care l-a deschis, in februarie 2005. Mare realizare mi s-a parut, fata de cozile de la spital.
Spuneti-ne mai mult despre noul cabinet. Cum e? Intr-un apartament, casa, are si alte cabinete sau e numai dr T. si dr Iosup acolo. Cum se numeste? Tot Quantum (parca...) Ecograf 4D, moaaama, adica e d-ala care il vede pe bebe si in spatiu, asa cu carnita pe el? Eu am facut un 4D la Ama Medical, cand eram insarcinata, si bebe s-a vazut super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cata_adr spune:

Intr-adevar e super ok ce face dl. doctor, dar eu sunt un pic dezamagita, caci daca nu intram aici sa va citesc, habar nu aveam ca exista un nou sediu si azi ma duceam la vechiul sediu. La fel si cu banii de eco...eu ma duc ca de fiecare data cu banii pt. un eco normal..de unde sa stiu eu ca are un ecograf performant? Repet..noroc ca am aflat de aici ca e posibil sa fie mai scump. Nici nu as vrea sa ajung pana acolo si sa nu pot sa-l vad pe bb din cauza ca nu am bani suficienti la mine. Gresesc????

Cata + puiutul din burtik :)
36+
----------------
You really can change the world if you care enough!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana Stefana spune:

Buna fetelor.
Am fost la noul cabinet, am intrat am zis buna seara, asistenta m-a intrebat instantaneu daca am facut triplu test, eu am zis ca nu, apoi dr. m-a pus la echograf, mi-a scris niste valori, m-a indreptat catre dr. Iosup pt. echo morfologica-am programare marti pe 19 sept., si apoi sa fac triplu test.
Ce sa va zic, tremura camasa pe mine. Am 29 de ani, e prima sarcina, fara probl., in fam. n-am cazuri deci teoretic nu ma inscriu in zona de risc.
Bine bine, dar atunci de ce mi l-a dat? Oare a vazut ceva aiurea la bebe?
Acum logica imi spune ca din moment ce m-a intrebat de triplu test inainte sa ma vada este ceva ce recomanda tuturor, dar inima nu prea tine cont de logica, asa ca...
Voi ati facut triplul test? Dr. Tutunaru il recomanda tuturor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Buna fetele,
Oana, ripul test l-am facut si eu..am 26 de ani, sanatoasa tun..din familie sanatoasa, si sotul lafel...si ce sa zic ca mi-a fost recomandat asha ca o extra analiza..pt linistea mea sufleteasca..mai mult...asha recomanda ei..tocmai pt a exclude anumite mici anomalii care pot aparea (asta sunt cazuri de1:1.000.000) - asha ca eu zic s astai linisttita, ca nu ti l-a recomandat ca ar fi vazut ceva groaznic la bebe, i doar ca analiza care trebuie facuta si bineinteles platita;
In alta ordine de idei, am fost si eu azi la noul cabinet...ce sa zic..prima impresie mi-a placut ca e mai mult spatiu si parca nu a mai fost asha inghesuiala..cel putin cand am fost eu nu era...
Din cate mi-am dat seama dr T nu era foarte incantat de noul cabinet..si a zis ca va cauta in curand altul...si de altfel si ramona secretara nu era chiar asha incantata...
Eu am facut echo..bineinteles ca la asha aparat performant, 4D mi-a scos si o poza cu putzulica lui Gabitza (cica baiatul meu e super dotat)m-a costat 1 milion...
Ce m-a frapat ca nu am stiut unde WC...asta pana a intrebat o fata..si i-a spus ca este undeva dupa casa...in fine...asta asha ca o chestie diversa
In rest, imi pare rau ca ne-am intalnit...asta e..poate altadata...eu mai am o programare pe 28 ora 18..mai vedem pana atunci ce-o mai fi....

38+ cu Gabitza

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaylin spune:

Alexutza ai intrebat cand mai pleaca Dr T? Din cate am inteles... vei avea baiat,nu? Eu credeam ca vei avea fetita..
Iaylin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaylin spune:

Oana Stefana..incearca sa nu te agiti cu triplu test.. Il faci dar fara sa intri in panica de cum iese. Si mie mi a iesit o valoare cam naspa, dar Dr T a zis ca e ok. Nu cred ca se pune problema ca e ceva in neregula cu bebe.Il recomanda in general.
Iaylin 39 sapt.

Mergi la inceput