Dr. Tutunaru (15)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cata_adr spune:

Neatza fetelor,

mie mi-a zis sa-mi procur singura epidurala. Inca nu am vb. de nastere, a zis ca la 38 sapt.

Am si eu o intrebare..aveti idee la moasa cam cat se da? Banuiesc ca e bine sa ii dai inainte banii ca sa fie ok.

Cam nasoala chestia cu anestezistul noaptea..auzisem de lucrul asta, dar speram sa nu fie adevarat. Ce aiurea! Eu ma gandeam sa ma duc inainte si sa vb. cu cineva. Oare s-o putea asa?

Si mai am o intrebare: ce stiti despre toaleta? MA refer la ras si clisma..oare accepta sa vin cu aparatul meu? Clisma e obligatorie?

Pupici




Cata + puiutul din burtik :)
36+ Robert Alexandru
----------------
You really can change the world if you care enough!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

iaylin, eu am nascut la 21.40 si era anestezista care facea si epidurala, asa ca...norocul..
monique, sa-ti traiasca fetita!

anasia mami de Alessia Anca

pozici
bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Cata eu am dat 1 mil la moasa, numai ca nu a vrut sub nici o forma sa ii ia inainte. Cica e o superstitie de-a ei, intai sa vada bb bine sanatos si apoi mai vedem.

Cu anestezistul, asta e problema veche, am sperat ca s-o mai schimba dar vad ca nu. Ideea e ca..se intamlpa sa mai fie si noaptea anestezist ptr epidurala, doar daca e de garda. Deci tine de noroc...Nu prea ai cu cine sa vb inainte, ptr ca nu-si dau peste "picioare" unii altora iti dai seama. Chiar T zicea ca isi inchid telefoanele si nu se mjisca din pat nici ptr 4 milioane, ce vrei boierie...

Toaleta eu am facut-o inainte sa plec, iar clisma acolo, nu cred ca e obligatorie, insa e bine venita, te scuteste de "rusine" acolo pe masa. Destul ca stau 5-6 oamnei cu ochii pe tine..

Daca mai aveti intrebari..mai bine le puneti acum, sa fiti pregatite macar moral ptr orice..conteaza mult

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 8 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze poznase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atudor spune:

Se apropie fetelor...deci despre nastere discutam la 38 de saptamani, iar epidurala noaptea...sa ne luam adio..cam trist. S-or putea amana contractiile macar cateva ore, pana se crapa de ziua si catadicsesc domnii doctori sa se trezeasca? Mi se pare cel putin ne-profesionist. Nasterea nu e ceva programat (cu exceptia cezarienei, bineinteles), cum sa ghicesc eu daca o sa ma "apuce" la 11 noaptea? offfffffff
Si daca la mine va fi cazul de cezariana, si vreau rahi-epidurala si nu totala...tot asa, n-am incotro, trebuie sa ma anestezieze total daca e sa se intample noaptea...

Ana 32w6d cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cata_adr spune:

Mada pt. raspunsuri.

Apropos de bebelusi..cati bani trebuie sa dam la pediatru? Stiam eu ca am uitat sa intreb ceva...La spital pt. bebe e nevoie de pampersi si atat, nu? Hainutele o sa mi le aduca mama, cand ies.

Offf, sunt atatea pe care nu trebuie sa le omiti..sper sa trecem cu bine peste;)

Cata + puiutul din burtik :)
36+ Robert Alexandru
----------------
You really can change the world if you care enough!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Dani, da mi-a facut control pe masa..si mi-a zis ca e ok, se poate naste fara probleme natural..
Cat despre celelalte probleme - epidurala, anestezistul, nascutul noaptea...asta e..inca traim in Romania si vom naste intr-un spital romanesc...asta e tot
Cata - eu mi-a pus in agajel si cateva haintze (minuscule de-a dreptul) pt Gabitza ...macar sa ne facem frumosi cand vine tati sa ne vada...restul pampersi, unguent cu galbenele...si cam atata pt el

38+ cu Gabitza

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atudor spune:

Alexutza, in ce consta controlul pe masa? Cum isi da seama daca se poate naste natural? anticipat


Ana 32w6d cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana Stefana spune:

Monica felicitari pentru bebeita, abia te asteptam sa ne povestesti.

Fetelor cat ma costa triplu test?
Si la Iosup pot inregistra?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atudor spune:

Oana draga, TT costa 1.200.000 si da, la Iosup se poate inregistra, din cate am auzit eu pe caseta video. Eu am ratat atunci momentul...


Ana 32w6d cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana Stefana spune:

Ana multumesc.

Mergi la inceput