Mamici de septembrie-octombrie 2006 (72)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Tasia ma gandesc sa nu-i duci nimic de mancare pt ca oricum o sa-i duca familia si ea stie exact ce sa le ceara si tot nu se poate indopa acum cu prea multe chestii. Asa ca daca nu vrei sa mergi c mana goala mai bine ia un buchet frumos de flori cat mai colorate (ridica moralul) si o revista glossy abia aparuta, poate are chef sa citeasca.

Eloise 34 cu
EU
Virsta bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Alessia, vroiam sa iti raspund si tie... Eu am nascut primul copil cu cezariana si cu rahianastezie. Am fost foarte emotionata in timpul operatiei, am zis ca imi crapa inima de emotii si frica. I-am spus anestezistei si cred ca mi-a bagat efedrina in perfuzie, daca am inteles eu bine, care m-a mai linistit. E ciudat ca simiti tot, nu durere, dar simiti ca umbla prin tine, si te trage in toate partile. Cand scoate copilul e mai ciudat.

Gabi 38+


www.stoc-studio.ro/tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Asa-i, pana nu tragi partzuri, nu ai voie sa mananci. Si eu tot 2 zle am rabdat de foame, a treia zi am baut doar supa de legume strecurata si din a patra zi am avut voie sa pap oua fierte, carnitza gratar.

Despre flori...m-am invatat minte: la Cuza nu-ti da voie cu flori in salon, pe sala doar ai voie sa le lasi...

Carmen(38 fix) siIustin (5.06.2004)
Album Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Fetelor, va multumesc mult pentru primire si pentru urari!
Imi pare rau ca nu pot sa va raspund la toate care mi-ati scris, dar stau in picioare, nu pot sta jos din cauza firelor de la epiziotomie plus ca am facut si un hematom pe langa fire si ma doare si ala.

Dragos e tare incantat de Adelina, dar trebuie sa fiu foarte atenta cum vorbesc cu ea ca aseara m-a intrebat de ce nu vorbesc si cu el "asa"? Acum trebuie sa vorbesc cu amandoi in acelasi timp, cel putin o perioada.
Azi dimineata cand a intrat la gradinita striga ca "a venit mama cu surioara mea acasa si nu mai pleaca la spital", era foarte fericit.

Fetelor, care va pricepeti la listuta, va rog sa completati si la mine saptamana 39 (nu chiar!), ora 15,25, lungime bb 52 cm,Apgar 9 (a avut circulara simpla de cordon), la nume Adelina-Oana. Multumesc!

Va doresc nastere usoara celor care nasteti azi, maine...ganditi-va ce bine va fi sa va tineti bebelasii in brate, uitati de toate durerile.




Alina cu Adelina & Dragos (11.04.2002) pozici 1, pozici 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Eloise, ahhh ce dulce-i razbunarea...Pana acum am tacut si am inghitit, dar acum gata, pot sa-ti fac in ciuda si sa le consolez pe fetele din Bucuresti: SE GASESC SI LA NOI BOMBOANELE BUCURIA!!! Am vazut azi in Economatul de la Piata Rahova varsate, la kg. Aveau jeleuri (135.000/kg), visine in ciocolata (vreo 215.000/kg daca tin bine minte), bezele trase in cioco, dropsuri Basm cu diverse arome si inca niste bomboane, nu mai stiu cum se numeau. E drept ca nu aveau toat gama pe care am vazut-o pe net, dar ideea e ca AVEAU!!! Mi-as fi luat si eu visine in cioco, ca tare mi-era pofta, dar din pacate nu servea nimeni acolo cand m-am nimerit eu, si n-am mai stat sa astept!
Ralu, pe unde umbli, esti chiar asa emotionata? Nu le spui fetelor vestea?

38+ cu Maria Cornelia
Poze diverse
Poze cu bebe si burtica
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev256pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns notquiteso spune:

Buna dimineata. Deschid netu' si ce vad? A sosit vremea razbunarii :D Eloise si lullaby, cele doua mamici vitrege, nu ne mai pot chinui cu bucuriile lor! Na! Imi sun masculu' acuma, si il pun sa cumpere, sa ma indop.

POZE
www.TickerFactory.com/" target="_blank">



"Fiecare om cu nebunia lui: a mea a fost aceea de a mă crede normal, periculos de normal.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Incep si eu galeria pentru Ionica, pentru maine:
Nastere usoara, bebe sanatos si refacere rapida!!!


38+ cu Maria Cornelia
Poze diverse
Poze cu bebe si burtica
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev256pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tasia spune:

Merci fetelor pt raspunsuri

eloise Buna ideee, flori si ceva revista Eu sunt total neinspirata acuma de dimineata, poate si pt k am dormit putin


36 +
pozele noastre
bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Lexi dar eu numai impartaseam cu voi bucuria de a manca bomboane Bucuria... Sper sa va placa si voua. recomandarile mele: nu luati jeleuri simple, ci din cele trase in ciocolata, numite INSPIRATIE (in variantele: visine, lamaie, portocale, caise)apoi f bune mai sunt: Lamaitza si Originale (cu fondant inauntru-de genul bomboanelor de pom, daca va plac-mie imi plac din copilarie-) Folclor si Duet- caramel si o alta umplutura cu fondant, ceva... Griliaj, cu umplutura de zahar ars si alune, iar f bune, Ciobanas nu stiu dar cica si astea-s bune... A, si desigur fluctele trase in cioco: visine, struguri etc...

Eloise 34 cu
EU
Virsta bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Eloise, ia-o usor: tocmai am spus ca nu au toata gama de produse, cel putin nu la Economatul asta, poate or avea in alte parti...

38+ cu Maria Cornelia
Poze diverse
Poze cu bebe si burtica
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev256pr_.png

Mergi la inceput