Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (79)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

gandacel:), asa ma gandisem si eu initial, ca o fata inteligenta ca tine nu poate sa spuna la modul serios ca bebelusii nu pot trece peste esec si celelalte aberatii, dar uite ca ulterior m-am lasat prinsa de tonul tau serios. tzeapa mea ca nu am fost convinsa ca glumesti. data viitoare voi fi mai atenta:)

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Alinush, cu taietura de pe operatie nu stau deloc bine. Nu s-a inchis nici acum, desi e absolut superficiala. Supureaza incontinuu, curge sange si probabil limfa... Nu stiu ce are, ca i-am dat si cu pudra baneocin (sau neobacin... mi-e lene sa ma uit), si cu cutaden. Asa ca mai bine urmeaza sfatul lui Lavi si da cu crema depilatoare, daca trebuie sa faci ceva in zona... Eu de obicei nu fac, insa acum cu sarcina m-am gandit ca e cazul sa ung direct cu ceva special care sa inmoaie si sa intinda frumos pielea acolo.]

Cu numerele la pantofi (ca si noi ne interesam, ca ne creste piciorul si se schimba anotimpul) eu am hotarat ca-i masor talpa!!! Ca taranii, da' e cel mai sigur ca nimeresc masura buna!

Gandacel si Bogdanel (14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Si noi avem tot doar 2 dinti, de vo 2 luni.
Mersi de raspunsurile cu transpiratul. Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

cristinamh, haide vino, nu strici nimic! ce, noi peste 2-3 ani nu o sa alergam la fel dupa copii hiperactivi? banuiesc ca la asta te gandesti. eventual te mai ajutam si noi cu ce putem, adik sa-l cointeresam pe andrei in activitati mai pasnice sau sa fim cu ochii pe el.

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Eu pantofi la fete le cumpar numai cu ele de fata, sa le probez.

gandacel stiu ca nu suna prea bine, dar sper sa te simti "rau", cu greturi, etc. Cum e ?

Am uitat sa va spun, musculitele au disparut in mod misterios, asa cum au venit. Nu pot decat sa ma bucur si sa sper ca nu vor reaparea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Cu teama in san scriu un nou mesaj! Ca am uitat data trecuta de Tania cu muscatul si intarcatul. Nu-l editez pe cel dinainte, ca s-ar putea ca persoana interesata sa nu se mai intoarca sa-l reciteasca.

Tania, eu l-am intarcat SI pe motiv de muscat. Dar nu ca am vrut eu, dar daca tot nu mai sugea ca un bebe normal, inseamna ca nu mai era sugar... Nu avea chef de supt, avea chef de alte activitati sportive la san! SI productia de lapte scade daca el nu mai suge normal. In primele luni laptele e produs de hormoni, in lunile urmatoare, de supt... Daca nu suge, nu se mai produce. Iti pot spune cu siguranta acum... cand nu mai produc. Poti incerca sa-l intarci. Si eu mi-am pus problema cu silicoanele, insa daca gasesti subiectul de la Parinti, ai sa vezi ce raspunsuri mi s-au dat in legatura cu asta. Pentru cat de putin mai ai pana la intarcare (poate esti la distanta de cateva zile, cu putin curaj) nu merita. Alea nu stau intr-un loc si bebe nu prea trage cu folos. Nu o sa aiba chef. Mai degraba o sa vrea o canuta cu cioc, din care curge numai bine!

Gandacel si Bogdanel (14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Am revenit si noi de afara..azi am papat masa de fructe la aer in parc, am dormit, ce mai ...concuram serios la "cel mai cuminte copil"

Am vb si cu ANK si BB si vine si ea. Deci Anda poti sa o treci pe listutza.
Noi, impreuna cu DORDIA o sa ne vedem si probabil vom veni pe jos, ca nu e chiar asa mult de mers, o luam pe Mihai Bravu in jos, ajungem imediat la Palatul Copiilor si de acolo parca nu mai e asa mult..nu????

Alinush daca tu esti nelinistita cu 2 dintisori, noi ca n-avem nici unul ce sa zicem????. Dar se zareste unul mic acolo, e gingia umflata rau si sta sa crape.

Madutza abia astept sa va vad!!!

Fug sa fac ceva de papa la "cea mai frumoasa si ochioasa" si revin. Azi avem in meniu sufleu de dovlecei cu Fagaras si ou.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 8 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze poznase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Madau ,unde ne intilnim pina la urma ,LA CARE INTRARE ?
Am gasit o solutie sa vin cu bb atita drum si sa nu plinga :) ,o iau pe sormea si cei doi nepoti cu noi ,ei se vor juca cu copii mai mari pe acolo ,deci nu ne incurca cu nimic ...

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZE SEPTEMBRIE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Madutza pai cred ca la intrarea dinspre Metrou Tineretului, banuiesc ca e aia cum vii dispre Unirii, treci pe langa iesirea de la metrou, din cate stiu e e destul de mare...am zis bine fetele????????

Anda vezi ca iti dau un mail

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 8 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze poznase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Fetelor..deci...Metroul nu e pe Oltenitzei?? Ca eu parca asa stiu. Sau ne intalnim la iesirea de la Sincai??? La Sincai e Metroul de la Timpuri noi dar se mai merge putzin pe jos. Cam o statie de tramvai.

Hai sa ne hotaram pe unde ne intalnim ca mie imi e neclar rau!



Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput