Cum e la a doua nastere ?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Prima nastere: 38+3 saptamani, membrane rupte la ora 0:00, fara contractii, primele contractii in jur de ora 3:30, Andreas s-a nascut la 8:26, dupa perfuzie cu oxitocina.
A doua nastere: 36+4 saptamani, contractii de la ora 20:00, din 3 in 3 minute, membrane rupte la spital in jur de 22:00, Yasmin s-a nascut la 23:30, fara nici o perfuzie.
Cind am nascut-o pe Yasmin a fost o mamica la spital, care a avut la a doua nastere in total 3 contractii, una acasa, a plecat la spital, una in fata spitalului, si a treia in fata salii de nasteri i-au adus o targa si a nascut acolo pe coridor.

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arghirmonica spune:

La prima nastere la mine a fost nasol..m-am chinuit 12 ore,la 4 zile am paralizat de la brau in jos(am facut hernie de disc si lombosciatica),nu ma umblat 3 luni,am facut sute de injectii si in final am inceput sa merg cu cadrul
A doua nastere a fost in 4 ore ,mi s-a rupt apa pe la 2 noaptea,pe la 7 au inceput contractiile si la 11 am nascut.M-a durutt spatele de am cerzut ca mor,nu aveam voie sa nasc normal dar la intelegere cu dr am htarat ca daca nu merge repede sa imi faca cezariana.Acum sunt bine si ma bucur de cel de-al doilea baietel Cristian de 2 luni jumate.
Mie mi s-a interzis sa mai am copii dupa prima nastere dar nu am ascultat.
Ca concluzie a doua nastere e mai usoara...,va pup
Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Yasmin,cam asa a fost si la mine.3-4 contractii si am nascut fata si e prima.in 10 min de cand am ajuns in maternitate am nascut-o.la fix am ajuns si au mai apucat baietii din salvare sa ma duca cu liftul la deliveryroom.
la bb2 va fi mai repede,wow.trebuie sa ma mut langa spital


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput